Skocz do zawartości

pomocy hydraulika m43 nagranie silnika !


djscreamvip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a wiec kaplica chyba czeka mnie remont .a wiec moje 316 z94r silnik m43 przebieg 234tys jak do tej pory wszystko ok. auto sprowadzone w przebiegiem 184tys olej wymieniałem po 8tys max nawet częściej mobil S. I do wczoraj wszystko cacy podjudzam pod garaż i klekot taki jak miałem przy dużych mrozach ale on był tylko na zimno przez 2 sekundy. Nie widziałem ze m43 może spotkać takie cos dźwięk klekot jest najmocniejszy na biegu jałowym po przegarowaniu nic nie słychać za klika sekund znów dochodzi do momenty gdzie jest naprawdę głośno i znów przestaje niekiedy przestanie klepać jak się da ponad 2,5tys obrotów .Właśnie wróciłem z kraka podjechałem do Bosch serwis w którym wszelkie naprawy robie i na wstępie mówi hydraulika myślałem ze ten tema mnie nie będzie tyczył . Pytał jest olej ja mowie ze tak bo nigdy nie dolewam od wymiany do wymiany ale dziś dolałem jeszcze 300ml .Postraszył żebym nie jedzie autem odstawić do czasu jak do niech nie pojadę bo wałek może ulec uszkodzeniu . Prosze o pomoc jakie koszty czy to naprawdę to i dlaczego m43 jeśli niby tylko m40 klekoczą ? dam nagranie z fona jak klekocze jakoś kiepska ale słychać .pozdrawiam i czekam na porade

 

http://www.wrzuta.pl/audio/i9v4VcvtLy/19-02-08_1851

Edytowane przez djscreamvip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na tym nagraniu to jakiś URSUS C360???

 

A tak na poważnie to wygląda na kompensatory luzu zaworowego - nie trzymają Ci ciśnienia na wolnych obrotach i dlatego taki jest efekt. Po przegazowaniu ciśnienie oleju wzrasta przez co powoduje wypchnięcie popychacza i przestaje on klekotać.

Wymień komplet popychaczy - koszt materiału około 400zł + robocizna. Od razu wymień najlepiej wszystkie i nie baw się w szukanie tego zużytego, gdyż potem może okazać się, że wymieniłeś nie ten co trzeba.

Specjaliści robią wymianę bez wyjmowania wałka rozrządu.

 

To nie prawda, że M43 nie klekocze - i że jest to bolączką tylko M40.

Jesli chodzi o M40 to jego bolączką jest pasek rozrządu, który trzeba regularnie wymieniać.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jedna osoba mi tak powiedzila taki maly traktorek.mechanik mowil zebym zmienił olej albo moze gdzieś nie dochodzi.co do tej ceny za czesci to jakies to firmy nie chce oszczedzac ale znow nie chce wydawać tys. chcialem czesci zakupic w aso .co polecacie jeszcze wyminic

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA71&mospid=47435&btnr=11_1392&hg=11&fg=25

jesli polecacie czeci z aso to ktore mam kupic.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a wiec podzwoniłem trochę i sprawa wygląda tak .

aso

 

DZWIG 140

POPYCH 85

WALEK 1260

 

itercars ceny

 

dzwig RUVILLE --- 80zl

febi blistai--78zl

 

popych -- febi fe08741 66zl

 

walek ok 600-700zl

 

 

bez zniżek z nimi będzie cos taniej tylko głownie interesuje mnie wasze podejście czy warto kupić zamienniki czy dołożyć do oryginału. Dla mnie to ważna sprawa bo to auto będzie ze mną jeszcze długo długo.. Mechanik jeszcze cos mówił ze przy takim przebiegu może być jeszcze wałek do wymiany .nie chce jeszcze dawać do tego serwisu gdyż czekam na info z servi zajmującym się tylko bmw będę miał porównanie .i czy przy takiej wymianie jakby wałek był w miarę ok. wymienić na nowy ale zaminik czy zostawić stary? Jeśli już doradzicie ze mogę kupić czeci zamienne to z których firm powyżej.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co zmieniać wałek i dzwigienki jak walą hydrauliczne kasatory luzów zaworowych ;)

BMW - Będziesz miał wydatek...niestety prawda

TDS - Trudno Dojść Sedna... oj bardzo

myślisz że BMW to dobre auto - przesiądź sie na Toyotę...zobaczysz jak się myliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz do wymiany popychacze. Mialem tez taki klekot ale kupilem 8 popychaczy po 40zl szt i jest super. Walełek moze byc zuzyty ale niekoniecznie, w moim przypadku wałka nie musiałem wymieniać, nie jezdzij zbyt dlugo na tym klekocie bo walek mozna wykonczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.