Skocz do zawartości

Znika olej po remoncie silnika


Hyro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki,

Jednak zdecydowałem się na remont silnika. Tzn wymianę uszczelniaczy. Ale po zdjęciu głowicy, mechanik stwierdził, że prowadnice zaworowe są fatalne. Zawory kiwają się tak, że olej stoi w prowadnicach. Poza tym pierścienie też są marne. Czyli trzeba było zrobić głowicę i wymienić pierścienie. Dużo pracy i duży koszt. Ale teraz mam już to zrobione i wg mechanika z braniem oleju będzie koniec, a i silnik będzie pracował jak nowy.

 

Co najgorsze to stwierdził, że silnik pracował albo na mineralnym, albo bardzo długo przez dziesiątki tys km miał niewymieniany olej. Również mocno się musiał przegrzać. A i głowica była zdejmowana bo nie miał orginalnej uszczelki. Stąd to branie oleju. Ktoś w Niemczech mocno o niego nie dbał. A przecież mam książkę serwisową z ostatnim wpisem z lutego 2008r. Wszystkie przeglądy sprawdziłem w centralnym komputerze serwisu BMW i zgadzały się z tym co na papierze. Mam nawet fakturę z ostatniego przeglądu. Świadczy to o mocnym oszustwie. Ktoś albo sfingował wpisy w komputerze, albo płacił za przeglądy, a serwis niemiecki nic mu w samochodzie nie robił. Jakaś paranoja.

 

Pozdrawiam.

Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ale do wymiany uszczelniaczy nie trzeba sciagac glowicy...

jezeli stwierdzil ze pierscienie nie sa najlepsze to chyba musial wyciagac tloki?

 

powiem Ci ze ja rowniez mialem robiony remont silnika, tak czy inaczej branie oleju skonczylo sie dopiero po wymianie "gruszki"

proponuje tak czy inaczej zobaczyc czy ta gruszak jest ok czy nie...

 

A jezeli chodzi o serwisowanie Twojego BMW to moglo byc tak ze serwis byl czasami robiony w ASO a czasmi u chlopakow w niemieckim garazu, czego nie udokumentowano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak tylko gwoli ścisłości, słynna "gruszka", to separator oleju, jakby ktoś chciał kiedyś zakupić w ASO zamiast w warzywniaku :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Powiem wam, że po przeechaniu 1700 km zauważyłem, że olej nadal znika tak jak było poprzednio. Ubyło 1 l oleju. Co jest GRANE?? Pojechałem do mechanika, a on powiedział, że tak bywa na początku, że silnik musi się "ułożyć", pierścienie muszą się dopasować. Trzeba pojeździć i powinno byc dobrze. Już zaczynam wątpić czy w ogóle było coś robione. Czy wymieniał pierścienie, czy rzeczywiście robił głowicę. Jak mu to udowodnię? Mam wrażenie, że śruby pod miską oleju nie były ruszane.
Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Olej brał cały czas po remoncie jak i przed remontem. 1 l oleju na 2 tys km.

 

Zareklamowalem to do mechanika, gdyz mialem podejrzenia ze nie wymienial wogole pierscieni, mimo ze za to placilem.

 

W tej chwili jestem po kolejnym remoncie u niego tym razem na jego koszt. Tym razem wiem, ze miska byla zdejmowana, tloki wyjmowane, wiec wszysktkie czesci wymienione jak nalezy. Miejmy nadzieje.

 

Odebralem samochod po miesiacu i sie okaze co z olejem. Niestety samochod ma falujace obroty na postoju. Bede musial do niego z tym pojechac aby to naprawil.

 

czy ktos wie co moze byc powodem? Mechanik twierdzi ze trzeba bylo zaadaptowac przepustnice....

 

Pozdr.

Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przygazuje na postoju do około 2tys obr/min i spuszczam noge z gazu to obroty nie spadaja do ok 700 tylko zostaja na około 1500 i bywa, że falują, podnoszą sięi spadają. A jak go przyduszę na hamulcu lekko to się unormowują. O co chodzi?

Aha i znalazłem takie oto błedy w silniku:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/981ead773e70e641.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8aba9e7743e9063a.html

Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.