Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
czy w szkocji mozna zarejestrować auto z kierownicą po lewej stronie??,moze Ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?

nie tylko mozna ale i trzeba, dokladnie wczoraj przed pojsciem spac czytalem artykul o tym, i w szkocji zaczynaja sie kontrole polskich aut, generalnie autem na innych niz ang blachach mozesz jedzic do pol roku ale tylko jesli nie podjales zadnej pracy, jesli tylko zaczynasz prace wg prawa musisz przerejestrowac auto. Osobicie jezdze na pol blachach ponad rok juz i nawet nikt mnie nie zatrzymal do kontroli. Moze to fart a moze konsekwencja tego ze mieszkam w malym miescie, gdzie nie ma duzo polskich samochodow. Co do cen, jesli ktos by chcial przerejestrowac autko. Podstawowy problem to ubezpieczenie. Oblicza sie je indywidualnie pod klienta, wiek, marka auta ma tu duzo mniejsze znaczenie. Jezeli ktos dopiero co zrobil prawko, do tego ma 18-20 lat to naprawde wybuli troszke kaski. Ja sobie kiedys wyszukalem ubezp. , dodam ze tylko tzw. third part - czyli tylko Oc bez Ac, i wyszlo mi w najtanszej firmie 1250 funtow na rok!! Mam 26 lat i prawko od prawie 9. Do tego trzeba dodac MOT - przeglad techniczny, co roku jakies 40-50 funa, tax road - nie wiem dokładnie cos ze 100 powiedzmy na rok. Także kwota robi się już ładna. I najlepiej zmienic prawko na ang bo jezdzac na polskim nie mozemy dostawac punktow karnych, co za tym idzie za byle przekroczenie predkosci policjant moze skierowac nas do "sądu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli Twoje 535i jest na polskich tablicach, to pamietaj jednak o tym, ze auta raz wyrejestrowanego w Polsce juz sie nie zarejestruje ponownie w RP.

 

tzn nie koniecznie, co prawda ostatnio nawet we Wiadomościach cos było o tym, ale wsluchalem uwaznie i mowili ze w jednych miejscowosciach nie ma z tym problemu a w innych wlasnie urzad robi problemy, takze zalezy gdzie sie trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest z tym problem i go nie ma...

 

to dosc zawile... bo polskie prawo takiego czegos nie przewiduje...

 

pytalem matuli i ona mowi ze da sie... ale po powrocie czeka nas cala procedura... czyli tak jakby auto bylo z zagranicy...

 

wiec tez troche pieniedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.