Skocz do zawartości

Temat 1000 razy wałkowany, jaki olej do mojej buni ?


asia8ampdarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakim olejem zalac silnik E39 523iA 96r przebieg 250 tys. W tym momencie zalany jest olejem VALVOLINE Max Live 10w40 taki olej wlałem po zakupie auta, wczesniej tez był zalany 10w40 "jakims tam" teraz jestem przed wymianą i tak sie zastanawiam jaki faktycznie ma byc ten olej ???

Dodam ze rano jak zapalam to cos przez chwile klepie i kontrolka oleju gasnie z opoznieniem im zimniej lub gdy auto dłuzej postoi to tym gorzej.

A drugie moje pytanie to czy sa jakies "cudowne" srodki ktore dodaje sie do silnika do przemycia gdy np przytkany jest smok lub zanieczyszczony zaworek w pompie olejowej lub wogole wypłukanie jakis nieczystosci, i nie chodzi mi o jakies doktory.

Pozdrawiam

BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro napisałeś, że temat 1000 razy poruszany to może :search: , poczytaj troszkę i znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Druga sprawa to mogłeś zrobić edit pierwszej wiadomości i nie robiłbyś ze swojego tematu śmietnika.

 

Edit:

PS. Mody nawet kolorystykę dwóch opcji u samej góry zmienili zapewne celem zwiększenia ich widoczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, lepiej odświeżyć już istniejący temat i po kłopocie.

A jeśli już chodzi o olej to przy tym przebiegu polecam zalać takim jaki był, semi-syntetic. Oczywiście jakiś BDB, a nie jakiś Lotos za przeproszeniem. Polecam olej firmy która zalewa BMW w serwisach. Chyba jest to Elf, ale nie na 100%.

Co do cudownych środków to ja bym sie nie bawił tym. Szkoda silnika bo nie wiadomo co lejesz nawet gdy poleci Ci najlepszy sąsiad. Najlepiej spuścic olej i odczekać np. całą noc aż wszystko spłynie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.