Skocz do zawartości

Wymiana oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam, jak chce wymienic olej to musze kupic jakąś uszczelke nową pod tą srube do spuszczania oleju?
Opublikowano

Witam

Jak kupisz filtr,to porzadna firma dodaje miedziana uszczelke.

Kup jakiegos MAN a ,albo Krafta a na pewno bedzie ta podkladka.

pozdrawiam

Opublikowano
Czy do 320 D 2000 r. 136 KM lać Castrola Egde czy Castrola Turbo Diesel?
Opublikowano

jedz do ASO po filtr jak masz gdzies w pobliżu bo....

1.pewność że nie trafisz na chłam jak ja trafiłem przy zakupie filtrona że uszczelka byłą za cienka

2. taniej :jawdrop: zapłaciłem za filtr ze 23 zł jak w ASO kosztuje 17

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Czy do 320 D 2000 r. 136 KM lać Castrola Egde czy Castrola Turbo Diesel?

 

Po co zadajesz to samo pytanie w wątku nie poświęconym olejom? Regulamin forum się kłania :naughty:

pozdrawiam

Paweł

Opublikowano
Sorki:) :modlitwa: nie moge sie doczekac odpowiedzi a na wymiane juz czas:) :doh:
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Firma KNECHT tez daje podkładkę miedzaną pod śrubę.

Ale problem jest innego rodzaju: mi ukręciła się śruba:))) i to dopiero jest jajo...dobrze że przy samym początku wkręcania tak, że była możliwośc jest wykręcenia. Teraz to chyba będę jeszcze za każdym razem wymieniał śrubę:)

 

To mnie też dziwi,że taka śruba jaja tam przychodzi jest pusta w środku. Tam potrzeba jest dość duża siłą żeby ją wkręcić więc nie wiem czy ta śruba która była u mnie wkręcona nie była oryginalna albo BMW znów odstawiło lipę....radze uważać podczas wkręcania.

Opublikowano
Firma KNECHT tez daje podkładkę miedzaną pod śrubę.

Ale problem jest innego rodzaju: mi ukręciła się śruba:))) i to dopiero jest jajo...dobrze że przy samym początku wkręcania tak, że była możliwośc jest wykręcenia. Teraz to chyba będę jeszcze za każdym razem wymieniał śrubę:)

 

To mnie też dziwi,że taka śruba jaja tam przychodzi jest pusta w środku. Tam potrzeba jest dość duża siłą żeby ją wkręcić więc nie wiem czy ta śruba która była u mnie wkręcona nie była oryginalna albo BMW znów odstawiło lipę....radze uważać podczas wkręcania.

 

Z tego, co się orientuję, to ta śruba jest pusta właśnie po to, żeby jak się dorwie magik ze zbyt dużą siłą i urwie, to się dało wykręcić...

pozdrawiam

Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Opublikowano

ja słyszałem też że po to żeby sie w środku zbierały różnego rodzaju śmieci, opiłki itd.

Ale wiem, że przed następną wymianą zaopatrze sie w nowa śrubę:)

Opublikowano

a po co Ci nowa sruba??? dokręcasz z "czuciem" i po sprawie...

a jak masz klucz dynamometryczny to juz w ogóle nie ma tematu...

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Opublikowano

Nowa bo mi sie stara urwala:)i to nie przy wykręcaniu bo odkręcałem z czuciem i poszło w miare gładko, ale przy wkręceniu coś zaczęło strzelać aż strzeliło:) Dobrze że miał mi kto kupić bo byłoby po sprawie...

Ja sobie kupie na zapas - 9,50zł to nie pieniądze a jak mi sie urwie znowu to zaoszczędze sobie stresów:)

Byc moze poprzednio była przekręcona...ale wtedy powinna strzelić przy wykręcaniu...

Ja tam nie będe ryzykował.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.