Skocz do zawartości

Wentylator do klimy ??


vising

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas naprawy samochodu po wypadku zaciekawiłem się wentylatorem klimy:

 

http://img134.imageshack.us/img134/9730/bmwst0.jpg

 

Podczas wypadku, do wentylatora żadna część nawet nie dotknęła dlatego myślę że od kupna już auta jest popsuty... Chodź klimatyzacja działała normalnie.. Przynajmniej tak mi sie wydawało.. I teraz pytanie do czego on służy? Jakie ma znaczeniu przy działaniu klmatyzacji?

Bo jestem pewien że jest zepsuty, bo kręcąć go ręką przycina się w jednym miejcu..

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co go rozbierałem to jest to wentylator chłodzący gaz z klimy, podczas pracy gaz nagrzewa się. Uruchamiany jest czymś co wg mnie przypomina termo-włącznik, po prawej stronie patrząc od przodu. U mnie był z nim taki problem ze ciężko sie kręcił, po rozebraniu okazało sie ze magnes sie odkleił i wystarczyło go przykleić, teraz wszystko śmiga jak powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprostu słabiej działa klima? Skoro ma ciepły gaz? W sumie jeździłem prawie całe lato na klimie, ale nie słyszałem żadnego wentylatora ;/ A więc bedę musiał go przejżeć, ewentualnie naprawić albo kupic nowy.. Bo lato się nie ustannie zbliża :D

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działający wentylator klimy skutkuje tym że podczas postoju z włączoną klimą wyleci ci cały czynnik z układu klimatyzacji. wentylator ma za zadanie chłodzić czynnik w chłodnicy klimy. Jeżeli nie ma chłodzenia, w układzie rośnie ciśnienie czynnika i jak przekroczy określoną wartość otwiera się zawór bezpieczeństwa i czynnik uchodzi do atmosfery. Jest to zabezpieczenie przed uszkodzeniem instalacji klimy. W czasie jazdy pęd powietrza przepływa przez chłodnicę klimy i jako tako jest ok, ale na postoju już nie ma co chłodzić. Więc napraw sobie wentylator, dla pewności i spokoju.

poszukaj instrukcji jak naprawić, jest gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Podepnę się pod temat - czy jeżeli mam elektryczny wentylator chłodnicy to powinienem też mieć drugi do klimatyzacji (konkretniej do klimatronica)? Bo przeglądając Allegro znalazłem opis mówiący, że ten który mam jest jednocześnie od chłodnicy i od klimy - teraz nie mam już pojęcia jak powinno być dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - czy jeżeli mam elektryczny wentylator chłodnicy to powinienem też mieć drugi do klimatyzacji (konkretniej do klimatronica)? Bo przeglądając Allegro znalazłem opis mówiący, że ten który mam jest jednocześnie od chłodnicy i od klimy - teraz nie mam już pojęcia jak powinno być dobrze

 

sprawdz tu....http://bmwfans.info/original/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.