Skocz do zawartości

E34 głośniki tył


Den

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymontowałem głośniki z tylnej półki. Mają średnice 15.5~16cm głębokość montowania to 7cm moc 25wat. Chciałbym dać tam coś mocniejszego. Co lepiej tam wcisnąć żeby i moc była i jakość brzmienia? Zamierzam kupić komplet z zwrótnicą żeby na tył dać bardziej niski ton a na przód wysoki więc na tył trzeba mocniejsze głośniki żeby wyciągały bass. Jak profesjonalnie podejść do tego pytania? Nie chcę wiercić żadnych dziór wszystko musi wyglądać jak fabryczne :8) Czekam na odpowiedz profesjonalów. Radio to Pioneer DEH - 1400 R.
BMW - power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymontowałem głośniki z tylnej półki. Mają średnice 15.5~16cm głębokość montowania to 7cm moc 25wat. Chciałbym dać tam coś mocniejszego. Co lepiej tam wcisnąć żeby i moc była i jakość brzmienia? Zamierzam kupić komplet z zwrótnicą żeby na tył dać bardziej niski ton a na przód wysoki więc na tył trzeba mocniejsze głośniki żeby wyciągały bass. Jak profesjonalnie podejść do tego pytania? Nie chcę wiercić żadnych dziór wszystko musi wyglądać jak fabryczne :8) Czekam na odpowiedz profesjonalów. Radio to Pioneer DEH - 1400 R.

 

Ale kolega zdaje sobie sprawe ze moc radia to 4x 20-25W RMS ? i z tego ze podlaczajac mocniejsze glosniki np 70W pod radio bedą "pierdziec" juz przy cichym sluchaniu ?

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale kolega zdaje sobie sprawe ze moc radia to 4x 20-25W RMS ? i z tego ze podlaczajac mocniejsze glosniki np 70W pod radio bedą "pierdziec" juz przy cichym sluchaniu ?

 

Nie przesadzaj... to pioneer, mimo ze najnizszy model i sprzed kilku lat gra lepiej od nowych pioneerow z tej samej polki. Mialem takiego, teraz zmuszony (estetyka) mam deh 3700mp i niestety ale roznica jest slyszalna golym uchem.

Pod takiego pioneera mialem podlaczone helixy z serii blue i dawaly rade. Napewno nie pierdza przy cichym sluchaniu.

Zakladaj jakies dobre 16cm (do 200zl spokojnie znajdziesz) i ciesz sie graniem. Mysle ze roznica bedzie znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj... to pioneer, mimo ze najnizszy model i sprzed kilku lat gra lepiej od nowych pioneerow z tej samej polki. Mialem takiego, teraz zmuszony (estetyka) mam deh 3700mp i niestety ale roznica jest slyszalna golym uchem.

 

Mialem kiedys pioneera 3730mp, w porownaniu do Alpine to bez porownania :mrgreen:

Pod takiego pioneera mialem podlaczone helixy z serii blue i dawaly rade. Napewno nie pierdza przy cichym sluchaniu.

Zakladaj jakies dobre 16cm (do 200zl spokojnie znajdziesz) i ciesz sie graniem. Mysle ze roznica bedzie znaczna

 

Helixy ze zwrotnicami czy bez ? jak slysze ze mozna spokojnie znalesc za 200zl DOBRE 16,5cm to nie mamy o czym rozmawiać

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no smutne, ale prawdziwe.

Każdy producent na radiu może sobie napisać, co chce i podeprzeć to własną definicją normy, według której to mierzył. Niestety pomiar według prawdziwych warunków normy daje bardzo... niskie efekty.

 

Niestety, biorąc pod uwagę "idealne" warunki pracy (zasilanie 13,8V, brak rezystancji kabli i idealna praca końcówek) nie wykrzesa się więcej niż 23,8W dla głośników 4Ohm. To są idealne warunki, rzeczywistość jeszcze to weryfikuje o parę Watt w dół.

 

Jeżeli radio jest wyposażone w przetwornicę (ogromna żadkość), to oczywiście sprawa wygląda inaczej.

 

Z drugiej strony, na głośnikach też wartości są zawyżone dość konkretnie. 1200W dla przykładu? Wystarczy zerknąć w dokumentację i już widać, że tak na prawdę, to głośnik potrafi wytrzymać 250WRMS, a bez zniekształceń przeniesie do 150W :/

 

Cóż... marketing :)

 

Aaaaa, jeszcze odnośnie mocy głośników i współpracujących z nimi w wzmacniaczami. Kto powiedział, że moc głośnika nie może być większa od mocy wzmaczniacza? Kto takie voodoo wymyślił?

Wynika z tego, że mając głośnik 100W i wzmacniacz 100W, ale słuchając przy mocy na przykład 5W... głośnik będzie charczał? Heretyzmy :) Moc głośnika dobiera się większą tylko i wyłącznie dlatego, żeby przedłużyć jego żywot. Jeżeli głośnik będzie mocowo zbyt mały - może ulec zniszczeniu, ale w drugą stronę nic nie grozi.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45Wx4 mam taki napis na panelu więc nie może być 25W RMS

 

Niestety muszę Cie zmartwic, prawdziwa moc to 18,4W

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic801337.html

 

Niestety, to prawda :mrgreen:

Dlatego trzeba stosować głośniki o jak największej sprawności.

 

 

Heh, no smutne, ale prawdziwe.

Każdy producent na radiu może sobie napisać, co chce i podeprzeć to własną definicją normy, według której to mierzył. Niestety pomiar według prawdziwych warunków normy daje bardzo... niskie efekty.

 

Niestety, biorąc pod uwagę "idealne" warunki pracy (zasilanie 13,8V, brak rezystancji kabli i idealna praca końcówek) nie wykrzesa się więcej niż 23,8W dla głośników 4Ohm. To są idealne warunki, rzeczywistość jeszcze to weryfikuje o parę Watt w dół.

 

Jeżeli radio jest wyposażone w przetwornicę (ogromna żadkość), to oczywiście sprawa wygląda inaczej.

 

Z drugiej strony, na głośnikach też wartości są zawyżone dość konkretnie. 1200W dla przykładu? Wystarczy zerknąć w dokumentację i już widać, że tak na prawdę, to głośnik potrafi wytrzymać 250WRMS, a bez zniekształceń przeniesie do 150W :/

 

Cóż... marketing :)

 

Aaaaa, jeszcze odnośnie mocy głośników i współpracujących z nimi w wzmacniaczami. Kto powiedział, że moc głośnika nie może być większa od mocy wzmaczniacza? Kto takie voodoo wymyślił?

Wynika z tego, że mając głośnik 100W i wzmacniacz 100W, ale słuchając przy mocy na przykład 5W... głośnik będzie charczał? Heretyzmy :) Moc głośnika dobiera się większą tylko i wyłącznie dlatego, żeby przedłużyć jego żywot. Jeżeli głośnik będzie mocowo zbyt mały - może ulec zniszczeniu, ale w drugą stronę nic nie grozi.

 

Z tym doborem głośników, to taka stara teoria użytkowników domowego audio, że moc głośników musi być co najmniej 2 krotnie większa od mocy wzmacniacza. Nie pamiętam już skąd się wzieła, ale gdzieś na elektrodzie jest wyjaśnienie.

Zastosowanie tej teorii w praktyce nie stanowi zagrożenia dla sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak slysze ze mozna spokojnie znalesc za 200zl DOBRE 16,5cm to nie mamy o czym rozmawiać

Dla jednnego pod samo radio bez wzmacniacza glosniki za 200zl beda dobre dla drugiego braknie 500zl. Nie bedziemy lapac sie za slowka, nie po to tutaj piszemy. Zreszta juz na niejednym forum byly takie dyskusje odnosnie sprzetu i jakosci dzwieku. Najlepszym zakonczeniem takich docinek bylo odsluchanie sprzetu w realu tych 'madrali'. Okazywalo sie ze oprocz dudnienia, trzaskow tapicerki i tablicy rejestracyjnej nie bylo nic ciekawego. Moim zdaniem za 200zl kupi glosniki ktore zagraja zdecydowanie lepiej od tych seryjnych i napewno nie wiele gorzej (roznice uslyszy audiofil) od tych za 500zl. Mowa o glosnikach pod samo radio, ktorego wzmacniacz nie daje rade kiedy podglosnimy do ok 3/4 skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
widzę dyskusje na temat głośników, więc nie chciałbym zakładać nowego tematu, tylko podłączę się do rozmowy. Otóż mam radyjko Pioneer DEH-1400 i zauważyłem różnice kombinując przy doborze głośników. Wstawiając 120W subwoofer samochodowy, trzeszczy on i pierdzi niesamowicie nawet przy niedużej głośności, natomiast podpinając głośnik o podobnych wartościach tyle że z domowego audio gra on ładniej i tu się nasuwa moje pytanie. Dlaczego głośniki 8-Ohm grają lepiej niż przeznaczone dla car audio czwórki :doh:
POLSKA TO JEDYNY KRAJ W KTÓRYM PREZYDENT MA SWOJĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie znajomy przywiózł z Anglii radio LG i na tym radiu ten sub bez żadnego wzmacniacza brzmi ładnie jak na bezpośrednie połączenie bez wzmacniacza i dlatego chciałem sprawdzić u siebie a tu taki klops:/ dziwne natomiast właśnie jest to że ósemki grają u mnie lepiej niż czwórki :idea:
POLSKA TO JEDYNY KRAJ W KTÓRYM PREZYDENT MA SWOJĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
http://www.allegro.pl/item308881879_phonocar_woofery_zwrotnice_tweetery_zestaw.html

 

mam pytanie do Kanala, czy zmieszcze te głośniki bez przeróbek na tylną półkę i czy trzeba odkręcać tylne siedzenie żeby sie tam dostać

 

pytam , bo po znjęciu ramki osłaniającej głośnik jest bardzo słaby dostep

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.