Skocz do zawartości

Zegary z M5.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, przeglądnąłem kilka stron z "szukaj" ale nic takiego nie znalazłem.

 

Czy i w jaki sposób da się przełożyć zegary z E39 M5 do np. E39 540. Myślę o całych tarczach + lampkach na obrotomierzu. Mile widziane ewentualne koszty takiej przeróbki - części tylko oryginalne, najlepiej z ASO

Opublikowano
Witam, przeglądnąłem kilka stron z "szukaj" ale nic takiego nie znalazłem.

 

Czy i w jaki sposób da się przełożyć zegary z E39 M5 do np. E39 540. Myślę o całych tarczach + lampkach na obrotomierzu. Mile widziane ewentualne koszty takiej przeróbki - części tylko oryginalne, najlepiej z ASO

 

AA 540I kreci sie do 8000 obrotow? Prawdopodobnie jest to niemozliwee, i bez sesnu bo obrotomiezz jak i predkosciomiez bedzie przeklamywall, nie mowiac juz o samym zestrojeniu zegarow z całym autem....

Opublikowano
Witam, przeglądnąłem kilka stron z "szukaj" ale nic takiego nie znalazłem.

 

Czy i w jaki sposób da się przełożyć zegary z E39 M5 do np. E39 540. Myślę o całych tarczach + lampkach na obrotomierzu. Mile widziane ewentualne koszty takiej przeróbki - części tylko oryginalne, najlepiej z ASO

 

AA 540I kreci sie do 8000 obrotow? Prawdopodobnie jest to niemozliwee, i bez sesnu bo obrotomiezz jak i predkosciomiez bedzie przeklamywall, nie mowiac juz o samym zestrojeniu zegarow z całym autem....

Ehh... a czy to od zegarów zależy do ilu obrotów dokręci się silnik? :duh: Zegary będą działały normalnie, tzn. obrotomierz, prędkościomierz, "woda" i "paliwo", na pewno nie będzie działał wskaźnik temperatury oleju i najprawdopodobniej też "diody", wg. mnie gra bez sensu i nie warta świeczki... :)

http://img119.imageshack.us/img119/5599/e125ty.jpg

"Człowiek więc najpierw czekał na Chrystusa, a jak już się doczekał, to wsiadł do samochodu. I stał się wolny."

Opublikowano
  • Autor

już mówię o co chodzi :) "pal 6" same zegary interesują mnie diody na obrotomierzu a jako,że podoba mi się rozwiązanie BMW (diody na obrotomierzu) a nie np. tak jak ma Ferrari (na kierownicy) lub dodatki w postaci małych obrotomierzy na deskę, zapytałem o te konkretne. To,że licznik i obrotomierz będą przekłamywać nie stanowi problemu. Proszę jednak o jednoznaczną odpowiedź czy się da?

 

EDIT: oczywiście rozumiem,że da się wszystko... może prócz sztuczki z parasolem :D, ale pytając czy się da mam na myśli czy da się przeprowadzić taki zabieg w miarę bezinwazyjnie :)

Opublikowano

Przyznam się że sam to chciałem zrobić, nawet miałem kupować już zegary na allegro. Napewno jest to wykonalne bo widziałem 540stkę z zegarami od M5 na niemieckim forum.

 

Wydaje mi się ze po zaprogramowaniu nic nie bedzie przekłamywać, a być może działać nawet temp oleju ( w e34 działało po przekładce)

 

Ja boję się grzebać tak mocno w elektronice i odpuściłem.

Opublikowano
Witam, przeglądnąłem kilka stron z "szukaj" ale nic takiego nie znalazłem.

 

Czy i w jaki sposób da się przełożyć zegary z E39 M5 do np. E39 540. Myślę o całych tarczach + lampkach na obrotomierzu. Mile widziane ewentualne koszty takiej przeróbki - części tylko oryginalne, najlepiej z ASO

 

AA 540I kreci sie do 8000 obrotow? Prawdopodobnie jest to niemozliwee, i bez sesnu bo obrotomiezz jak i predkosciomiez bedzie przeklamywall, nie mowiac juz o samym zestrojeniu zegarow z całym autem....

Ehh... a czy to od zegarów zależy do ilu obrotów dokręci się silnik? :duh: Zegary będą działały normalnie, tzn. obrotomierz, prędkościomierz, "woda" i "paliwo", na pewno nie będzie działał wskaźnik temperatury oleju i najprawdopodobniej też "diody", wg. mnie gra bez sensu i nie warta świeczki... :)

 

zle mnie zrozumiales!!

Bezz sensu chyba jest miec obrotomiezz z zakresem 8000obr jezeli sam silnik tylu obrotow nie posiada. Dla mnie gra nie warta swieczki tak jak ktos wczesniej napisał. Jezeli ktos to zrobil to napewno sie da ale za jakie pieniadze??..... Zmien sobie same tarcze ala M5 i bedzie gittt :norty:

Opublikowano
  • Autor
Zle mnie zrozumiałeś. Najbardziej zależy mi na diodach,a ponieważ taki system jest w M5 E39 więc stwierdziłem ,że najłatwiej będzie przerzucić tarcze stamtąd. Nie chcę m-look'u :)
Opublikowano
przekładka raczej jest możliwa tylko czy diody na obrotomierzu (na których ci najbardziej zależy) bedą dziłać ja w orginale czy tylko swiecic na stałe wszystkie.
------- /// M ---------
Opublikowano
Moim zdaniem to nie ma sensu taka przekładka.Może fajnie by to wygladało,ale niema pewności że będzie działać. Pozdrawiam :D
BMW M-Power

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.