Skocz do zawartości

Chciałbym kupić dobrą E36, prosze o pomoc


Robewko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym kupić ładną E36, najchętniej 318iS albo 320. Mam na ten cel ok. 8000 zł. Co moglibyście doradzić, czy za te pieniądze można kupić coś rozsądnego? a może ktoś posiada któryś z tych modeli a chce sprzedać???? Oczywiście najlepiej z LPG.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze samochodu?

Ile mniej więcej spalają i jakie są najczęstsze usterki.

Jak sprawdzić czy nie była po dzwonie?

 

Miałem już jakiś czas temu 316 ale trochę za mały motor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce CIe znechecic...

ale za te pieniądze bedziesz Miał Nie BMW a BBC .... tzn... Bardzo Bardzo Ciężko...

Kupisz... ale to bedzie zjezdzony egzemplaż a jakzgazem to juz mocno wyeksploatowany...

możliwe że uchodzisz... cos..ale i tak trzeba sie liczyc z kosztami 2000 3000 na poczatek...

Może lepiej ładne i zadbane E30...

Coś w miarę w E36 wydaje mysle ze minimum 10 000zl ... z lat 92 - 94

Kup bez gazu... a gdy troche zaoszczedzisz to załozysz...

 

Na co zwrócic uwage poszukaj na forum ... było dużo tematów... uzyj :search:

 

Jak sprawdzić czy po dzwonie.. miernik alkieru... jesli sien ei znasz to jakeis lakiernik znajomy...

Pali .. hm... 318is pali praktycznie co 320.. wiec polecam 320... to zależy jak jezdzisz.. trasa 8 ... miasto 11- 12 ... mi 316 potrafi w Warszawie spalić 16l ... ale jak stoje w korku 3 -4 h ... to nic dziwnego...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniadze rowniez odradzam kupno E36, za to za taka kwote mozna dostac ladnie utrzymane E30 ktore takze jest bardzo ladne stylistycznie jak i dostarczy Ci nie mniej radosci z jazdy dlatego polecalbym rozgladac sie za tym modelem albo wziac kredyt na E36 :) Diesle z reguly lepiej trzymaja cene niz beznyzniaki wiec tym bardziej nic dobrego nie znajdziesz... Edytowane przez Sendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak nie to wracam do składania kasy :lol:

Witam,

To będzię najlepsze wyjście odłóż jeszcze kilka tysięcy i zacznij poszukiwania oczywiście nie kupuj za całą kasę jaką będziesz dysponował tylko zostaw "trochę" na wrazie co bo zawsze trzeba coś kasy włożyć na dzień dobry,

Pozdrawiam,

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

szczerze mowiac to nawet za 12000 tysiecy jak cos znajdziesz w dobrym stanie to bedzie to rocznik cos max do 94 wg mnnie, jak chesz nowsze to zbieraj nastepne 8000 i wtedy majac 16000 kupisz nowsze autko a i tak jeszcze wlozysz w nia za raz po kupnie 1000-3000. Prawda jest taka, ze w kilkunatoletnie autka jesli poprzedni wlasciciele o nie nie za bardzo dbali albo nie wiedzieli jak, potrzeba wlozyc troche kaski jesli chce sie je miec w stanie perfekt.

Z lpg w tej cenie to chyba nic nie kupisz w ogole. A jesli nawet cos sie znajdzie, to bedzie to znak, zeby omijac to auto z daleka. Poza tym jesli juz musisz miec gaz to zawsze lepszym wyjsciem jest zalozyc nowa instalacje. Chodzi mi o kwestie zuzycia silnika na gazie, gwarancji (jesli miales kiedys gaz to moze wiesz, ze czasami instalacje moze byc bardzo klopotliwa - tym bardziej taka spartolona :) ) i takich detali jak umieszczenie przycisku od gazu w kabinie, zaworu do tankowania - zakladasz swieżą i sam decydujesz gdzie ma być (dla mnie istotna sprawa :) ) pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania swoja 1.8is coupe 92 kolor czerwony

Technicznie bdb lakier do poprawek, ostatnio u mechanika poszło na nia 3k zł (amory, zawieszenie itd..)

Skora w super stanie

 

Ogolnie to mało uzytkowane od jakiegos czasu, bo mam 328ci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem kolego ze z tymi 8.000 kołami to jedz samemu do Niemczech.Można na prawde tam trafić dobrą bunie.A jest w czym wybierać.Oczywiście nie myśl też kolego że przyprowadzisz prawie nówkę coś tam na pewno po jakimś czasie nawali (ale tak już jest)Ale na prawde warto jechać bo w ostatnim czasie wysypało tego jak truskawek. :dance:
http://www.bmw-sport.pl/images/signatures/1868313008478371b841670.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem kolego ze z tymi 8.000 kołami to jedz samemu do Niemczech.Można na prawde tam trafić dobrą bunie.A jest w czym wybierać.Oczywiście nie myśl też kolego że przyprowadzisz prawie nówkę coś tam na pewno po jakimś czasie nawali (ale tak już jest)Ale na prawde warto jechać bo w ostatnim czasie wysypało tego jak truskawek. :dance:

:duh:

zastanawiam się czy byłes kiedys po auto w niemczech ??? jesli tak to chyba jeździles po samych Tureckich komisach

 

(a tak na marginesie to zalozyciela postu to dozbieraj troszke ja zamierzam wymienic moje 325i coupe za pare miesięcy :twisted: hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj byłem byłem kolego i na własne oczy widziałem takie bunie że ty kolego możesz je pooglądać jedynie w miesięcznikach BMW.Nie ważne od kogo tylko co się kupuje.Dla mnie kolego może to być gringo albo dziki bambus z plemienia zulu gula ważne że ma to co mnie interesuje.A jeśli ty jeździłeś po Tureckich komisach to chyba miałeś przewodnika. :mrgreen:
http://www.bmw-sport.pl/images/signatures/1868313008478371b841670.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj byłem byłem kolego i na własne oczy widziałem takie bunie że ty kolego możesz je pooglądać jedynie w miesięcznikach BMW.Nie ważne od kogo tylko co się kupuje.Dla mnie kolego może to być gringo albo dziki bambus z plemienia zulu gula ważne że ma to co mnie interesuje.A jeśli ty jeździłeś po Tureckich komisach to chyba miałeś przewodnika. :mrgreen:

 

kup ktores z tych aut co o nich opowiadasz i wpadnij do ASO a w tedy porozmawiamy

A tak się składa drogi Arczi333 ze nie biore zadnego auta ktore nie ma full servisu z BMW , bo tylko tym Panom mozna zaufac i w tedy tylko wie co się kupuje

także zweryfikuj czy twoji gringo servisowali auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne od kogo tylko co się kupuje.Dla mnie kolego może to być gringo albo dziki bambus z plemienia zulu gula ważne że ma to co mnie interesuje

dobre :twisted2: nie ważne z kim, ważne aby zrobić dobry interesik :8)

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne od kogo tylko co się kupuje.Dla mnie kolego może to być gringo albo dziki bambus z plemienia zulu gula ważne że ma to co mnie interesuje

dobre :twisted2: nie ważne z kim, ważne aby zrobić dobry interesik :8)

 

Podrobic, podspawac, poszpachlowac, pomalowac i dobrze spradac.

 

Z 8k do Niemiec?? Nie chce odradzac, ale jak sie nie ma tam nikogo znajomego,

lub kogos kto czesto jezdzi po auta, to samemu nie warto.

 

Zeby poszukac czegos sensownego to trzeba zostac na conajmniej kilka dni.

Wiadomo ze to sie wiaze z kosztami i to nie małymi,

a jak juz sie znajdzie auto w idealnym stanie co w wieku auta ok 15 lat jest niemalze niemozliwe,

to niemiec nie odda za go "czapke gruszek"

 

Wiem cos o tym, i to nie z katalogow i opowiadan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie rzecz biorac e36 w pierwszych rocznikach, bylo troszke nie udane tak wiec jak kupowac to po 93-94r po za tym napewno nie z silnikiem m40 bo to kolejna porazka bmw niestety prawdziwe silniki w bmw zaczynaja sie od 2.5 tak wiec proponuje taki motor wiecej mocy i mniejsze spalanie od 2.0 a juz najlepiej z silnikiem m52 2.8 oczywiscie najlepiej bez instalacji gazowej, a jesli zastanawiasz sie nad 5 to jak najbardziej bym ci proponowal ten model e34 jest zdecydowanie lepszy od e36 porzadniej wykonane, mialem e36 i e34 wiec moge porownywac. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie rzecz biorac e36 w pierwszych rocznikach, bylo troszke nie udane tak wiec jak kupowac to po 93-94r po za tym napewno nie z silnikiem m40 bo to kolejna porazka bmw niestety prawdziwe silniki w bmw zaczynaja sie od 2.5 tak wiec proponuje taki motor wiecej mocy i mniejsze spalanie od 2.0 a juz najlepiej z silnikiem m52 2.8 oczywiscie najlepiej bez instalacji gazowej, a jesli zastanawiasz sie nad 5 to jak najbardziej bym ci proponowal ten model e34 jest zdecydowanie lepszy od e36 porzadniej wykonane, mialem e36 i e34 wiec moge porownywac. Pozdrawiam

 

hehh 2.5l mniejsze spalanie od 2.0l bez urazy kolego chyba Ty jeździsz max 2,5 tyś obrotów i nie wmawiaj nikomu ze tak jest bo cos za cos dostajesz wiecej koników,pod maske kosztem wyzszego spalania ale jeśli jeździsz spokojnie to różnica jest faktycznie bardzo znikoma..pozdrawiam

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie rzecz biorac e36 w pierwszych rocznikach, bylo troszke nie udane
Nie zgadzam się. Jeśli o auto się dba od początku to większych problemów nie ma. Zmieniaj pasek na czas i po problemie.

niestety prawdziwe silniki w bmw zaczynaja sie od 2.5
A mniejsze silniki były z tektury robione i montowane w autach dla dzieci. Sorry ale to jest bełkot. 2,5 zgodzę się że fajny silniczek itp, itd, ale mniejsze też robili w jakimś celu. A swoją objadę Cię w Warszawie przy dużym ruchu. Nie liczy się tylko to co pod maską ale również to co w głowie, umiejętnośc poruszania się w zatłoczonym mieście a nie tylko autostrada i prostowanie rury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jak bym jezdzil na co dzien 1.8 no to nie mial bym pojecia jak kolega o spalaniu silnikow m50 (bez urazy) ale przerobilem kilka takich aut i wiem ze na trasie spalanie silnika m50 2.5 jest mniejsze niz 2.0 na co dzien jezdze 2.8 alpina wiec troszke juz wiem co nieco o silnikach 6 cylindrowych nie to bym sie wymadrzal ale taka jest prawda wystarczy otworzyc katalog promujacy bmw e36 przy 90 2.0-7.1 2.5-7.0 przy 120 2.0-8.7 2.5-8.4 po miescie 2.0-12.8 2.5-13.2 w trybie mieszanym 2.0-9.5 2.5-9.5 tak wiec zdecydowanie wybral bym i polecil innym 2.5 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec zdecydowanie wybral bym i polecil innym 2.5
i tak powinieneś napisać w swoim pierwszym poście, że polecasz itp. A co do reszty mniejszych silników to się z Tobą nie zgodzę.

Tak na codzień mam 1,8 i nie wstydzę się tego. Jeździłem innymi modelami BMW z większymi silnikami niż Twoje auto i nie piszę że jedyną słuszną jednostką jest 4,4. Poprostu każdy silnik gamy BMW znajdzie swego amatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak cie nie stac na silnik 6 cylindrowy to zmien auto na mpk
Musiałbym przeprowadzić się chyba do Ciebie bo u nas nie ma mpk :) A stać mnie (szukam e39) ale to chyba nie chodzi oto na co kogo stać tylko czym chce jeździć, co danej osobie odpowiada, do czego ma mu służyć auto ile km robi w roku i wiele innych czynników. A na wsteku to się z psami możesz ścigać. Nie polemizuję już dłużej z Tobą bo nie o tym jest temat. Jak chcesz to napisz na PW ja się kłócił nie bedę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.