Skocz do zawartości

Problem z ABS 318is


barbial

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Od miesiąca stałem się posiadaczem pieknej BMW 318is COUPE!!! Kupiłem je w opłakanym stanie,normalnie płakać się chciało!!! Auto posiada pełne wyposażenie,lecz nic nie działa-tragedia!!! Powoli wychodze na prostą z usterkami,lecz nie moge dojść z ABS-em!!!

Myślałem że to wina klocków,ponieważ nie istniały,wymieniłem i dalej klapa!!! Kontrolka ABS nie swieci się,pedał jest wysoki,wszystko wygląda od strony technicznej dobrze,lecz przy gwałtownym wciśnięciu pedału hamulca koła się blokują!!! Jeżeli ktoś miał podobny przypadek,bądz wie jak usunąć tą usterke to prosze o porade!!! Pozdrawiam :beksa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny problem. Mnie jak w IS-ie padl czujnik ABS z tylu to po odpaleniu wszystko bylo ok ale jak ryszylem to zaraz zapalala sie kontrolka. Jak tobie kontrolka nie swieci to moze najpierw sprawdz czy w liczniku masz dobra zarowke.

Bo to moze byc problem ze nie swieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze zarowka nie pali to swoja droga , ale watpie zeby blokowanie kol mialo cos wspolnego z przepalona zarowka - a moglo byc tak ze przed sprzedaza auta ktos ja wyciagnal zeby sie nie swiecila - tak tez potrafia zrobic .

 

pytam o zarowke w celu ustalenia czy to czujnik ABS czy cos innego. Wiem ze jak nie dziala ABS to nie przez zarowke ale dzialajaca zarowka pomoze ustalic przyczyne niedzialania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie ma "koła zębatego" pod czujnikiem (ktoś wymieniał łożysko z piastą i założył bez ABSu).

 

Sprawdź czujiki miernikiem - działający poprawnie ma chyba 1000 Omów

BMW M3 COUPE i AUDI RS 4

_____________________________

Było E-36 coupe i było by do dziś

gdyby nie ślepi emeryci na drogach.

Jest E-46 ale to już nie to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy czujnik powinien miec ok. 1100 ohm +/- 20.

Jak sprawdzisz czujniki to mozesz upewnic się czy idzie kontrola ABS z kompa. W miejsce odlaczonych czujnikow zalóż zworki z cienkiego drutu (rób to z głową żeby nie pogiąc pinów) i włącz zapłon - kontrolka powinna zgasnąc.

Jeżeli stwierdzisz uszkodzone czujniki to zwóc uwage przed zakupem na rodzaj czujnika ( w E-36 sa dwu- lub trzypinowe; dwupinowe mają masę na aluminiowym korpusie doprowadzaną dodatkowym kablem z karoserii, trzypinowe są bodajże całe plastikowe, masę doprowadza trzeci pin? ja trafiłem takie zamienniki HELLA, zwróciłem je i kupiłem używane orginały w Słomczynie - koniecznie sprawdzac miernikiem!!!)

Jeżeli po sprawdzeniu systemu i wymianie czujników kontrolka zgaśnie a będzie się zapalała przy ruszaniu samochodem to masz również uszkodzone ,,koronki" za pomocą których czujnik czyta obroty koła.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei był problem z podłaczeniem kabli do sterownika od ABSu, były nie wpięte do końca. A jeśli chodzi o czujniki to najlepiej je sprawdzić na kompie lub spróbowac badać miernikiem. innym problemem może byc zabrudzenie tego czujnika przy którymś z kół i komputer nie wykrywa tego czujnika. Jeżeli komputer nie wykrywałby ABSu to może znaczyć że, którys bezpiecznik może być walnięty lub jeden z dwóch przekaźników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga to byc przekazniki bezpieczniki walniety czujnik lub komputer no i w najgorszym wypadku pompa.

 

Czujniki maja rezystancje w granicach 1000 - 1500 ohm jak jest walniety najczęściej nie ma wcale albo bardzo niską. Nie zwracaj uwagi na to czy sa dwa lub 3 pinowe i te i będą działały

 

Jeżeli padł tobie sterownik ABS to mam taki do twojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Normalnie poddaje sie juz powoli!!!! Byłem na kąpie i powiedzieli mi ze pąpa,ale na sto procent nie są pewni,bo może tez okazac sie sam sterownik walniety!!! Komputer pokazał jakies zwarcie w pąpie ABS!!!! Kupiłem na allegro najpierw sterownik,wymieniłem i dalej lipa,wczoraj wyciągnąłem Pąpe ABS,rozebrałem ja i wszystko wygląda dobrze!!!! Prosze o pomoc bo naprawde jestem już normalnie załamany!!!! Tyle czasu,pieniedzy zmarnowane i cały czas lipa :beksa: :beksa: :beksa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre są ich rezystancje. Po za tym komp pokazałby problemy z czujnikami a nie pokazał, wiec to nie jest ich wina ani ich obwodów.

 

Nie jest to też wina koronek na półosiach i piastach, czy brud na nich, bo ABS świeci sie cały czas, a nie zapala sie po ruszeniu.

 

Nie jest to też Przekaźnik czy bezpiecznik bo komunikacje z komputerem masz. Zostaje pompa albo sam sterownik ABS, ewentualnie wiązka lub złacza przy komputerze albo pompie

 

 

Ps. Sterownik ABS zmieniłeś bo jak coś mam taki konkretnie z identycznego auta jak twoje

Edytowane przez Dragon240-BMW Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komunikat na twoim sterowniku ABS i nowym jest identyczny to znaczy ze to raczej nie sterownik. Chyba że wcześniej nie sprawdzałeś kompem i komunikaty mogły być różne. Wtedy może sie okazać ze zmieniłeś sterownik popsuty na uszkodzony albo niewłaściwy. Edytowane przez Dragon240-BMW Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym oceniasz ze jest dobry ? po wyglądzie ?. Byłeś później na kompie po wymianie sterownika ?. Wygląda na to ze nie wiec właściwie nie wiesz jaki teraz jest komunikat.

 

Czyściłeś złącze (styki) pompy i wtyczki i to samo przy sterowniku ?. Zaglądnij do środka do wtyczki z tyłu pod gumę.

 

 

Sterowniki kupiłeś identyczny jak oryginał ?. Podaj dane ze sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.