Skocz do zawartości

Śmierdzi benzyna........


szuler_gda

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Chodzi mi o porade co trzeba sprawdzic i jak sie dostac to tych rzeczy a konkretniej:

strasznie smierdzi benzyna z okolic silnika i jak wlacze nawiew to w kabinie!

podejzewam ze jakis wezyk ale ciekaw jestem czy moze byc to cos innego! pytanie moze banalne ale nie wiem jak sie do tego zabrac. :oops:

 

poza tym spalanie w okolicach 13 / 14 przy spokojnej jezdzie tez daje do myslenia ze gdzies paliwko ucieka.

dzieki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam problem. tylko ze mi sie paliwo lało ciurkiem. zajechalem do mechanika i wymienil mi przewód paliwowy. koszt w moim przypadku 100zł.

 

dzieki za odpowiedzi

dzis bylem u mechanika, ogladnal i stwierdzi ze przepuszcza przewod paliwowy zaraz pod oslona ( powiedzial ze od tego trzeba zaczac jezeli chodzi o sprawdzanie). RZECZYWISCIE jak go lekko scisnal to widac bylo ze jest wilgotny, a prawde mowiac mokry.

w wekend zajze, mam nadzieje ze to tylko to jak nie to skorzystam z rad kolegow ........ :?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ten temat można zakończyć. Napewno jakieś nieszczelności w układzie doprowadzającym paliwo - mam na myśli gumowe węże paliwowe o których wspominali koledzy. Jesli sam nie dasz rady podjedz do warsztatu ale takiego, który wie co i jak w beciach, i sprawdzą dolot paliwa i powrót. Ewentualna wymiana węży np. firmy GATES to wydatek 80 zł.

Powodzenia. :idea:

Żyj z pasją !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ten temat można zakończyć. Napewno jakieś nieszczelności w układzie doprowadzającym paliwo - mam na myśli gumowe węże paliwowe o których wspominali koledzy. Jesli sam nie dasz rady podjedz do warsztatu ale takiego, który wie co i jak w beciach, i sprawdzą dolot paliwa i powrót. Ewentualna wymiana węży np. firmy GATES to wydatek 80 zł.

Powodzenia. :idea:

 

dzieki za odpowiedz, w tygodniu nie mam czasu ale w weekend sprobuje cos tam podzialac !

 

a co do postu kolegi co wspominal o tym zeby przerobic na gaz zeby nie smierdzailo benzyna - MUSI BYC Z CIEBIE NIEZLY MECHANIOR :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

naprawilem usterke. okazalo sie ze jedem przewod sparcial i ciekla benzynka, najlepsze jest to, ze ciekla do tego stopna ze mozna nazwac to strumyczkiem :8) ( domyslam sie tez skad taakie spalanie [ok 14] przy spokojnej jezdzie)

teraz juz nie smierdzi poza tym na wskazaniach poziomu paliwa tez widze poprawe! koszt naprawy to zawrotne 3 zł. :dance:

 

dzieki za podpowiedzi i zainteresowanie moim pytaniem

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.