Skocz do zawartości

Śmierdzi benzyna........

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

 

Chodzi mi o porade co trzeba sprawdzic i jak sie dostac to tych rzeczy a konkretniej:

strasznie smierdzi benzyna z okolic silnika i jak wlacze nawiew to w kabinie!

podejzewam ze jakis wezyk ale ciekaw jestem czy moze byc to cos innego! pytanie moze banalne ale nie wiem jak sie do tego zabrac. :oops:

 

poza tym spalanie w okolicach 13 / 14 przy spokojnej jezdzie tez daje do myslenia ze gdzies paliwko ucieka.

dzieki za podpowiedz.

Opublikowano
Sprawdz cybanty przy filtrze paliwa.
Opublikowano

[Miałem ten sam problem prawdopodobnie.

Za silnikiem od strony przodu czyli w podszybiu są przewodziki gumowe, któryś z nich mógł sparcieć i cieknie paliwko. Mi przez to się zapalił samochód.

Opublikowano
miałem taki sam problem. tylko ze mi sie paliwo lało ciurkiem. zajechalem do mechanika i wymienil mi przewód paliwowy. koszt w moim przypadku 100zł.
Przemyslaw
Opublikowano
  • Autor
miałem taki sam problem. tylko ze mi sie paliwo lało ciurkiem. zajechalem do mechanika i wymienil mi przewód paliwowy. koszt w moim przypadku 100zł.

 

dzieki za odpowiedzi

dzis bylem u mechanika, ogladnal i stwierdzi ze przepuszcza przewod paliwowy zaraz pod oslona ( powiedzial ze od tego trzeba zaczac jezeli chodzi o sprawdzanie). RZECZYWISCIE jak go lekko scisnal to widac bylo ze jest wilgotny, a prawde mowiac mokry.

w wekend zajze, mam nadzieje ze to tylko to jak nie to skorzystam z rad kolegow ........ :?

pozdrawiam

Opublikowano
trzeba przerobic na gaz zeby nie śmierdziało :twisted: :twisted: :twisted:
Opublikowano
trzeba przerobic na gaz zeby nie śmierdziało :twisted: :twisted: :twisted:

 

:?: :?: :?: :duh:

Opublikowano

W zasadzie ten temat można zakończyć. Napewno jakieś nieszczelności w układzie doprowadzającym paliwo - mam na myśli gumowe węże paliwowe o których wspominali koledzy. Jesli sam nie dasz rady podjedz do warsztatu ale takiego, który wie co i jak w beciach, i sprawdzą dolot paliwa i powrót. Ewentualna wymiana węży np. firmy GATES to wydatek 80 zł.

Powodzenia. :idea:

Żyj z pasją !
Opublikowano
  • Autor
W zasadzie ten temat można zakończyć. Napewno jakieś nieszczelności w układzie doprowadzającym paliwo - mam na myśli gumowe węże paliwowe o których wspominali koledzy. Jesli sam nie dasz rady podjedz do warsztatu ale takiego, który wie co i jak w beciach, i sprawdzą dolot paliwa i powrót. Ewentualna wymiana węży np. firmy GATES to wydatek 80 zł.

Powodzenia. :idea:

 

dzieki za odpowiedz, w tygodniu nie mam czasu ale w weekend sprobuje cos tam podzialac !

 

a co do postu kolegi co wspominal o tym zeby przerobic na gaz zeby nie smierdzailo benzyna - MUSI BYC Z CIEBIE NIEZLY MECHANIOR :mad2:

Opublikowano
  • Autor

witam

naprawilem usterke. okazalo sie ze jedem przewod sparcial i ciekla benzynka, najlepsze jest to, ze ciekla do tego stopna ze mozna nazwac to strumyczkiem :8) ( domyslam sie tez skad taakie spalanie [ok 14] przy spokojnej jezdzie)

teraz juz nie smierdzi poza tym na wskazaniach poziomu paliwa tez widze poprawe! koszt naprawy to zawrotne 3 zł. :dance:

 

dzieki za podpowiedzi i zainteresowanie moim pytaniem

pozdrawiam :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.