Skocz do zawartości

Jakie żarówki (ksenon) kupić w celu wymiany?


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Padła mi dziś żarówka świateł postojowych (ringi) i chciałbym przy jej wymianie od razu zmienić żarówki w ksenonie. Szukałem na realoem, ale pisze tam tylko, że tych żarówek się już nie produkuje:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GL61&mospid=47775&btnr=63_0724&hg=63&fg=05

 

Jakiej więc żarówki powinienem użyć? Chodzi mi o dobry zamiennik, nie byle firme pierwszą z brzegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła mi dziś żarówka świateł postojowych (ringi) i chciałbym przy jej wymianie od razu zmienić żarówki w ksenonie. Szukałem na realoem, ale pisze tam tylko, że tych żarówek się już nie produkuje:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GL61&mospid=47775&btnr=63_0724&hg=63&fg=05

 

Jakiej więc żarówki powinienem użyć? Chodzi mi o dobry zamiennik, nie byle firme pierwszą z brzegu :)

 

to zwykłe zarówki d2s które ,zaręczam Tobie się produkuje :)

takie same są zresztą do ksenonów w e38.

Polecam zakupić markowe żarniki np. osram xenarc lub philipsy.

Polecam allegro - ceny zaczynają się od 99 zł a w sklepie minumum 350 zł :(.Ja kupiłem dla siebie i dla znajomych i są ok.Ja kupiłem osramy.

Od razu wymień dwie coby nie było różnicy w barwie światła.

I ostantie - kup zarówki z barwą światła 4300K lub max 6000K.

Pozdrówka dla Ciebie i Twojego "wielorybka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za informacje, nie jestem w temacie zupełnie.

 

Co do cen allegro, to troche mnie martwi - nie ma cudów, 1/3 ceny śmierdzi podróbkami.

 

Zawsze chciałem mieć światła bardziej "niebieskie", czytalem natomiast że kolor powyżej 6000K w nocy jest niezbyt użyteczny. Czyli 6000K w moim przypadku bedzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za informacje, nie jestem w temacie zupełnie.

 

Co do cen allegro, to troche mnie martwi - nie ma cudów, 1/3 ceny śmierdzi podróbkami.

 

Zawsze chciałem mieć światła bardziej "niebieskie", czytalem natomiast że kolor powyżej 6000K w nocy jest niezbyt użyteczny. Czyli 6000K w moim przypadku bedzie dobra?

 

ja kupowałem oryginały na 100% ,zresztą cena żarnika u producenta jak bierzesz hurtowo to ok 10-15 euro (wiem,bo mam kumpla co prowadzi hurtownie z lampami).Jak kupiłem te osramy to pokazałem je własnie temu kumplowi i powiedział ze to na 100% to są oryginały.Zreszta swiecą naprwde super,ładnie wykonane itp,nie wyglądaja na podróbki..Ja polecam z całego serca

ze swiatlem jest tak

4300K - biało-niebieskie

6000K - niebieskie

powyzej juz jakies takie fioletowe , im wyzsza barwa swiatla tym gorzej widac szczegolnie podczas deszczu

seryjnie sa 4300K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Osram, ani Philips nie produkuje palników 6000K, chociaż ta barwa mi odpowiada najbardziej. Można kupic 6000K chińskie na allegro. Z półtora roku temu założyłem klientowi takie i właściwie nic się z nimi nie stało, a facet jeździ naprawdę dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Osram, ani Philips nie produkuje palników 6000K, chociaż ta barwa mi odpowiada najbardziej. Można kupic 6000K chińskie na allegro. Z półtora roku temu założyłem klientowi takie i właściwie nic się z nimi nie stało, a facet jeździ naprawdę dużo.

 

tez o tym słyszałem ze oryginały to tylko 4300K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, wlasnie widze. Jednak chyba pójdę w stronę oryginałów 4300K. Dzięki za porady.

Tylko nie przepłacaj za żarniki. Ja u siebie wymieniałem jakieś 2 lata temu na D2s Philipsa kupione u gościa za bodajże 2x100 zł (2 sztuki). Nie zastanawiałem się czy to oryginały czy podróby, ale pracują do tej pory bez najmniejszego zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ani Osram, ani Philips nie produkuje palników 6000K, chociaż ta barwa mi odpowiada najbardziej. Można kupic 6000K chińskie na allegro. Z półtora roku temu założyłem klientowi takie i właściwie nic się z nimi nie stało, a facet jeździ naprawdę dużo.

 

6000K to chinska lipa, ale 5800K sa markowe (mniej wiecej 2 razy drozsze od 4300K)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.