Skocz do zawartości

Zamiar zakupu e36... ale...


lukasz_4don

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

 

Od pewnego czasu zamierzam kupić BMW e36. Tylko jak rozmawiam z ludźmi, to każdy mi mówi coś innego. Chodzi dokładnie o silnik. Te 316 to niby do kitu, bo rozrząd. 318 to samo. 320 podobno pali 13 l w mieście, więc odpada, 325 td podobno się strasznie sypie, a 318td to już wogóle masakra. Proszę was o zweryfikowanie tych poglądów, bo sam już nie wiem co mam kupić :/ . Nie chce 328i lub 325i bo trochę to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Te 316 to niby do dupy, bo rozrząd. 318 to samo. 320 podobno pali 13 l w mieście, więc odpada,

 

"po pierwsze primo" jak 316 jest do dupy ,a 320 za duzo pali to

"po drugie primo ultimo" kup sobie fiata pande ,alba dacie logan i po sprawie :duh:

 

pozd

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem, że niby pali 13 l, a mi się wydaje to trochę dużo,. poza tym piszę o rozrządzie 316 i następnie że "proszę o zweryfikowanie poglądów", a ty zaraz z takim głupim tekstem, jak chcesz pisać głupoty to nie pisz, widze że nie z byle powodu masz 2 ostrzeżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 spali ci nawet wiecej jak 13 a mniej raczej nie

to wez 318 is.

 

 

 

a ostrzezenia zbieram po za 5 daja NAGRODY!!!http://img153.imageshack.us/img153/4005/smiechzy9.gif

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

 

Od pewnego czasu zamierzam kupić BMW e36. Tylko jak rozmawiam z ludźmi, to każdy mi mówi coś innego. Chodzi dokładnie o silnik. Te 316 to niby do dupy, bo rozrząd. 318 to samo. 320 podobno pali 13 l w mieście, więc odpada, 325 td podobno się strasznie sypie, a 318td to już wogóle masakra. Proszę was o zweryfikowanie tych poglądów, bo sam już nie wiem co mam kupić :/ . Nie chce 328i lub 325i bo trochę to za dużo.

 

Rozumiem Cię!Też się bałem spalania BMW...ale nie mam innych używek, więc wolę sobie zatankować benzynki :cool2: O dieslach BMW też słyszałem wiele złych rzeczy, a poza tym według mnie już nie opłaca się kupować starych diesli bo koszty ewentualnych napraw są duże.Diesel z założenia jest tani w eksploatacji pod warunkiem, że jest sprawny...coś o tym wiem, miałem kiedyś diesla i jak zaczął się sypać to remonty zaczynały się od 1 tysiąca w górę...Ja mam teraz silnik 1.8 i chciałbym mieć coś więcej pod butem :mrgreen: Według mnie, jak przełkniesz koszty benzyny, to na pewno nie pożałujesz!Bierz 2 litry i śmigaj! Wolałbym jeździć 2 litrowym smokiem paliwa i mieć niewysilony silnik niż wyżyłowany 1.6 lub 1.8....

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego Lukasz_4don nie napisałeś czego oczekujesz od auta osiągów czy ekonomi, a co do 316 to coś mi sie wydaję, że są wersje z łańcuchem więc raczej nie jest awaryjny, a i tak najważniejsze to kupić zadbany egzemplarz.

Pozdrawiam,

Edytowane przez bakukamil
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te 1.6 to niedobry wybór? Podobno mało palą i nawet są ok, tylko maniacy mocy ich nie polecają :) ale mi chodzi o awaryjność, jak to jest z tym 316

 

Jak będziesz dbał to nic nie będzie się działo.Spalanie pewnie zbliżone do mojego 1.8, więc około 8.5-10 litrów w mieście.

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te 1.6 to niedobry wybór? Podobno mało palą i nawet są ok, tylko maniacy mocy ich nie polecają :) ale mi chodzi o awaryjność, jak to jest z tym 316

Co do awaryjności to nie pomogę Ci, ale nie wydaje mi sie, że będą jakieś problemy pod warunkiem, że znajdziesz zadbany egzemplarz.

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te 1.6 to niedobry wybór? Podobno mało palą i nawet są ok, tylko maniacy mocy ich nie polecają :) ale mi chodzi o awaryjność, jak to jest z tym 316

 

316 malo pali gdzie to uslyszales 1,8 jest oszczedniejszy moja 316 w miescie normalna droga pali 10 -11 litrow.i to nie tylko moje spalanie inni tez tak maja w 1,6.

chcsesz dynamicznie a oszczednie 1,8is pare konikow mniej od 2,0 ale spalanie duzo mniejsze wkoncu ma tez 147KM

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te 1.6 to niedobry wybór? Podobno mało palą i nawet są ok, tylko maniacy mocy ich nie polecają :) ale mi chodzi o awaryjność, jak to jest z tym 316

 

duzo ludzi sadzi ze jak maly silnik to mniej spali :P nic bardziej mylnego...pomysl ...ta sama buda a mniejszy silnik zeby to jechalo...jak mniej mocy/mniejszy silnik/musisz wiecej wciskac gaz ....maly wiecej spali :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe co do spalania to nie da się powiedzieć, że ta tyle pali a ta tyle bo miasto miastu nie równe, rózne style jazdy itp, mój rekord to 12/100 więc i duży silnik może mało spalić, ale w sumie nie ma sensu pchać się w 1,6 bo według producenta spalanie różni sie o 0,2 litra względem 1,8.
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno:każdy samochód jest bezawaryjny dopóki ktoś go nie zaniedba.Według nie ma samochodów awaryjnych,są samochody gorsze jakościowo. Dużo też znaczy troska o samochód. Ja miałem kiedyś Opla Omegę B (według niektórych bardzo awaryjny samochód) i nic mi się z nim nie działo. Szukaj po prostu zadbanego egzemplarza, a jak trafisz fajne BMW w dieslu z poprawnie działającą pompą i turbiną to także śmiało bierz. Jednak uważaj, bo BMW potrafi zahipnotyzować :cool2:
Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie miedzy 316 a 318 znikoma bo i roznica w osiagach "zadna"... Jesli kompromis osiagow i ekonomi to 318is ale takich w sedanie nie ma wogole albo jest ich jak na lekarstwo, osobiscie jak wertuje niekiedy oferty samochodowe sedana z "is" nie spotkalem... Powiem tak, mam 316i z silnikiem M43 (na lancuchu) problemow z silnikiem nie mam zadnych, ladnie pracuje, trzyma obroty (mam gaz), spalanie w systemie miasto trasa 50/50 9 litrow gazu, 100% jazdy po miescie w zimie 12 litrow gazu. Problemy zdazaja sie z zawieszeniem (elementy gumowe, nie ma mocnych na poskie asfalty), oraz same wymiany plynow eksploatacyjnych i podstawowych elemtow (klocki, szczeki itp...). Utrzymanie samochodu kosztuje mnie okolo 400zl na miesiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mówią "te się psują", inni "te dużo palą" każdy pier**** po swojemu (nie mówię tu o forumowiczach :D) takie opinie są gó*** warte! :D Po prostu wybierz to co ci najbardziej pasuje i staraj się kupić taką w dobrym stanie :cool2:
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mówią "te się psują", inni "te dużo palą" każdy pier**** po swojemu (nie mówię tu o forumowiczach :D) takie opinie są gó*** warte! :D Po prostu wybierz to co ci najbardziej pasuje i staraj się kupić taką w dobrym stanie :cool2:

 

Drogi kolego - używanie wulgarnych określeń jest tutaj na forum źle widziane. Polecam inny sposób wyrażania swoich emocji!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mówią "te się psują", inni "te dużo palą" każdy pier**** po swojemu (nie mówię tu o forumowiczach :D) takie opinie są gó*** warte! :D Po prostu wybierz to co ci najbardziej pasuje i staraj się kupić taką w dobrym stanie :cool2:

 

Drogi kolego - używanie wulgarnych określeń jest tutaj na forum źle widziane. Polecam inny sposób wyrażania swoich emocji!!!.

 

Drogi kolego a gdzie ja użyłem wulgarnych słów? Głodnemu chleb na myśli, a ja tu grzecznie:

pier**** = pierniczy

gó*** = guzik (niechcący dałem "ó" :D:D:D)

 

I coooo? :mrgreen:

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to też kolega otrzymał juz ostrzeżenie.

 

 

Odnośnie tematu polecam 318is ale tak jak napisał kolega trafić je w sedanie problem ewentualnie zadbane 320i. Jestem przekonany że nie zaszczepisz na tym paliwie wlanym do 316 czy do 318 względem 320. Rożnicę jako takie w spalaniu mogą sie pojawić na mieście bo na trasie to żadna różnica. Ta różnica na mieście będzie góra 2 litry na 100% nie wiem czy coś warta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie spalania i awaryjności to sie nie wypowiadam ale chodząc po komisach i przeglądajac ogłoszenia to cieżko jest ogólnie znaleśc bmke w dobrym stanie szczególnie roczniki między 91-94 ;/ a młodsze to już dużo wiecej kosztuja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o trwalosc i bezawaryjnosc to R6! zadbane silniki robia ogromne przebiegi trzymajac parametry;) spalanie 2 litrowki miesci sie w rozsadnych granicach- da sie tym naprawde oszczednie jezdzic ale jak trzeba to i mocy nie brakuje :mrgreen: poza tym brzmienie silnika 6 cylindrowego zadowoli Cie i nie bedziesz zalowal wyboru;) jak bys chcial namiar na zadbana e36 to pisz na priv lub gg. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zamierzam kupić BMW e36. Te 316 to niby do dupy, bo rozrząd. 318 to samo. 320 podobno pali 13 l w mieście, więc odpada, 325 td podobno się strasznie sypie, a 318td to już wogóle masakra. Proszę was o zweryfikowanie tych poglądów, bo sam już nie wiem co mam kupić :/ . Nie chce 328i lub 325i bo trochę to za dużo.

skoro wszystkie są "do dupy" to odpuść sobie bmke i kup to co pan czesio ze skodziny ci powiedział, bo jak widać na bmkach się nie zna to może ci dobrą fabię chociaż wybierze :roll:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak - 1.6i i 1.8i to silniki w miarę normalne - da się spalić poniżej 10l po mieście, a zarazem weźmiesz więszkość samochodów na drodze - bo większość to 1.4, 1.5 i mniejsze.

 

Problem polega na tym, że w tym samochodzie czasem chce się wdepnąć - konstrukcją, prowadzeniem i nie wiem jeszcze czym prowokuje, a mając 1.6/1.8 niestety nie ma za bardzo w co wdepnąć. Jasne, przyśpiesza całkiem przyzwoicie, ale pewien niedosyt jest.

 

R6 to bardzo udane silniki - w 10l po mieście oczywiście nie ma co wierzyć jak niektórzy piszą - chyba, że miasto ma jedną ulicę - jednak faktycznie różnica w spalaniu nie jest duża.

 

Gdybym teraz kupował E36, to na 100% szukałbym 2.5/2.8 - jednak jak kupowałem, to mój wybór był spowodowany ograniczeniami finansowymi i wybór R4 wydawał się lepszy (ale M43, nie M40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.