Skocz do zawartości

524TD ustawienie pompy wtryskowej.


Gierap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem po wymianie głowicy w moim M21D24,po ustawieniu rozrządu przyszedł czas na ustawienie pompy,ustawiona na znaki a silnik jak zimny bardzo nierówno pracuje,pływa po obrotach,kopci tak jakby któryś wtrysk się spóźniał,dodam że pali za pierwszym strzałem i po zagrzaniu pracuje równiutko jednak dalej dymi.

Może ktoś miał doczynienia z ustawieniem pompy :?: bo najprawdopodobniej z ustawieniem tej majstrował już poprzedni właściciel i może być poprzestawiana,czy lepiej odrazu jechać do jakiegoś dobrego pompiarza :?:

Pozdrawiam Gierap

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same objawy u siebie . Tyle że u mnie nierówna praca i kopcenie prawdopodobnie spowodowane są zapowietrzaniem się układu , a to z powodu wycieków z pompy i to we wszystkich mozliwych miejscach .

Ja postanowiłem nie kombinopwać tylko oddać pompę do szpeca ( a konkretnie w moich okolicach do Trzebnicy ) , który wymieni mi wszyskie uszczelki i automatycznie wyreguluje ją . Koszt około 130-150 zeta .

Ale wynik operacji będe znał za parę dni , bo furkę oddałem mechanikowi do zrobienia wczoraj , a sama pompa to tylko jedna z napraw - min. nagrzewnica do wymiany :doh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
najlepiej byłoby sprawdzic szczelność całego układu od zbiornika do wtrysków włącznie.mała ilośc powietrza może zle wpływać. Moim zdaniem powinienes dac wtryski do regulacji,to napewno załatwi sprawe bo nierozgrzany silnik chodzi pokaleczony to znaczy ze wtryski leja i paliwo spalane jest tak sobie,nie rozpyla dobrze paliwa.Kost regulacji to ok. 15zł sztuka,tak podejrzewam bo sam nie pamiętam juz. Mi pomogło :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.