Skocz do zawartości

Problem z amortyzatorami -przód.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam taki problemik, zabrałem sie dziś za wymiane sprężyn na obniżające -40mm i po wykreceniu mcphersona i po ściągnieciu starej sprężyny doznałem szoku a mianowicie trzpień amorka wciągnoł sie tak że wystaje około 16-18cm i nie ma jak go wyciągnąc , aby zamontować spręzyny obojętnie które musiałbym je ścisnąć tak ze mało co nie stykały by sie zwojami( :jawdrop: ). :shock:

 

Koledzy powiedzcie mi czy to normalne czy coś jest nie tak?.Wymieniałem spręzyny w innym aucie i czegoś takiego jeszcze nie widziałem .

Myslałem ze sie zapowietrzyły , powciskałem kilka razy ale nic to nie dało.

 

Aha i jeszcze jedno czy aby zmienić amorki te po 06.92 (mam starą zawieszke) oprócz łaczników stabilizatora musze coś jeszcze zmienić , chodzi mi o poduszke czy jest inna czy ta zostaje.?

pozdrawiam

Opublikowano
aby zamontować spręzyny obojętnie które musiałbym je ścisnąć tak ze mało co nie stykały by sie zwojami( :jawdrop: ). :shock:

 

użyj ściągacza do sprężyn - mi się to wydaje normalne

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Opublikowano
  • Autor

To że użyć sciagaczy to ja wiem, ale nie normalne jest dla mnie to praktycznie trzeba by sprezyne ścisnąć na maksa by zwoje sie stykały.

Nie wiem czy spręzyna takie coś wytrzyma i tu jest problem.

 

Koledzy po wizycie w sklepie koleś oznajmił mi że moje amorki to amorki o dwustronnym działaniu czy jakoś tak i ze jak założe zwykły amor to przód strasznie bedzie wył ku górze,a jedynym producentem takich amorów jest sasch cena 400zł/szt(brak zamienników), doradxcie co robić , czy nie lepiej było by zmienic zawieszke na tą po 06.92 ale czy to akurat pomoże ?

Opublikowano

U mnie sprężyny wytrzymały były ściśnięte na maksa (za 3 zwoje) prawie sie stykały zwoje-dalej juz nie dało sie ich ścisnąć za słaby klucz pneumatyczny(zakładałem je w warsztacie-40zł mnie kosztowało).

Firma NK (niemiecka) też ma takie amorki o dwustronnym działaniu i za komplet na przód zapłacisz 400zł. Ja kupiłem na allegro za tyle z przesyłką-fakt troszkę szukałem amorków do BMW e36 38i z 11/1991r :cry2:

 

Ps.Ja chyba nie mam obniżonego zawieszenia :doh:

Opublikowano
  • Autor
Dzieki kolego , musze zagadać z tym kolesiem i może uda mi sie coś kupić bo wizja zapłacenia 800zł za komplet amorów na przód mnie przeraża.Pozdrawiam.
Opublikowano
za komplet na przód zapłacisz 400zł.

 

:jawdrop: skąd takie ceny. Ja za sztukę Sachs na tył (co prawda do Mtecha) płacę 190zł.

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.