Skocz do zawartości

Webasto


sergiuszkrakow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

Prosze o pomoc i porade!!!!

Mam juz kolejne BMW, ale pierwsze z webasto. Jest to model 525d z 2002 roku, z duzyw wyswietlaczem w srodku.

Jak go kupilem, byl wyciagniety bezpiecznik, tak wiec nic nie chodzilo.

Po wlozeniu bezpiecznika cos zaczelo dzialac. Przy niskiej temperaturze z pozycji kabiny jestem wstanie uruchomic ogrzewanie. Zaczyna szumiec, i tak szumi 2 minuty. W tym czasie miga kontrolka ogrzewania. Zalancza sie takze ja odpale silnik i ujade kilkaset metrow. Po wylaczenia silnika po jakims czasie webasto sie wylacza.

Bylem u mechanika ktory oglasza sie jako firma naprawiajaca webasto, i po analizie na komputerze wyskakuje za kazdym razem ten sam blad " zbyt wczesne wykrycie plomienia swiecy" . Po skasowaniu tego bledu zaczyna sie temat od nowa.

Znalazlem juz izywane takie samo identyczne webasto/ nie bylo sprawdzone na innym aucie czy jest dobre/ i dodatkowo kasete sterujaca, tak zwana elektronike, i po wymianie i kolejnych probach efekt byl ten sam.

PROSZE O POMOC I DORADE!!!!!!!

Co moze byc przyczyna usterki, czy to moze byc blad po stronie komputera w samochodzie, czy po stronie webasto????

Pompa paliwa, wentylator i pompa wodna sa dobre.

Swieca tez sie nagrzewa, ale do konca nie wiem czy ona nie robi tego calego zamieszania.

Pozdrawiam i prosze o komentarze!!!!!!! i pomoc !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu
U mnie jest inny problem... Zauważyłem jakiś czas temu, że silnik się wolno zagrzewa. Zaprogramowałem webasto na uruchomienie czasowe, przyszedłem do auta - zimno :evil: Spróbowałem więc uruchomić bezpośrednio z panelu NAVI, kontrolka nad prawym pokrętłem zaczęła mrugać na czerwono i nic .... żadnego odgłosu z komory silnika, nawiew nie startuje (czekałem 10min wiedząc że najpierw powinien zagrzać komorę silnika) Wygląda mi na to, że mam duuuuży problem, nie lubię jak mi cos nie działa, więc wkrótce czeka mnie, najpewniej, spory wydatek. Co ciekawsze, po przejechaniu i zagrzaniu silnika do temp kiedy przy właczeniu webasto winno grzać juz kabinę pasażerską, kiedy włączam webasto bezpośrednio z panelu NAVi to owszem, webasto startuje ale po dwóch sekundach wszystko się wyłacza. Przewietrzanie wnętrza działa bezproblemowo, wygląda mi to zatem na awarię pieca webasto :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ok . Opisze caly problem i moje doswiadczena w tej kwesti.

Kupilem auto z uszkodzonym wenbasto. Byl wyciagniety bezpiecznik , tak wiec nic nie szumalo, ani nie chodilo.

Po umieszczeniu bezpiecznika , cos aczelo sumie, po starcie silnika, i po uruchomieniu recznym. Szumialo, ale nie grzalo.

Po diagnozie na kompie wyszlo ze ze jest wczesne wykrycie plomieni swiecy.

Trzech mechanikow ugerowalo ze poszl kaseta/ czyli elektronika od webasto/ . Wyszukalem takie kasety, ale za kazdym razm wychodzil ten sam blad. Wkuzylem sie, bo kosztowalo mnie to wyciaganie i wkladanie webasto troche kasy, i postanowilem poszukac innego mechanika .

Od poczatku ja podejzewalem swiece, ale mechanicy twierdzili ze jest dobra.

Po wyszukaaniu kolejnego zakladau , i klejnej diagnozie wyszlo wczesne wykrycie plomienia swiecy. Postanowilsmy ze wymienimy swiece z palnikiem na nowa. I potej wymianie wszystko zadzioalalo.

Tak wiec teraz wszysto chodzi jaksie patrzy.

Webasto wlacza mi sie z monitora, oraz jakzapalam zimy silnik.

 

Pozostaly mi dobre czesci / troche ich skapletowalem wtrakcie naprawy/ tak wiec moge sie z nimi podzielic.

 

Pozdrawiam

Sergiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez po wlaczeniu webasta slysze jakis stuki ??????????

i nie wiem czy cos jest nie tak ??????

zaobserwowałem juz to w innych samochodach i moze tak musi byc ,wiec jak ktos wie czy maja byc slyszane stuki to prosze napiszcie

aha i jak wylacze nawiewy to stuki zanikaja

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez po wlaczeniu webasta slysze jakis stuki ??????????

i nie wiem czy cos jest nie tak ??????

zaobserwowałem juz to w innych samochodach i moze tak musi byc ,wiec jak ktos wie czy maja byc slyszane stuki to prosze napiszcie

aha i jak wylacze nawiewy to stuki zanikaja

POZDRAWIAM

 

stuki to normalny odgos, faktycznie jak sie to slyszy pierwzy raz to mozna sie zdziwic:)

 

to pykanie to praca pompy ktora pobiera paliwo

 

webasto wlaczy sie automatycznie gdy temp. zew. spadnie poznizej +5 stopni, dziala rowniez po wylaczeniu auta, wylacza sie samoczynnie

 

 

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. czasem jak nei dziala webasto - tzn. wolno lub wcale nie grzeje to winna jest pompka wodna ktora nie rozprowadza ciepla - elektryczna potrafi sie popsuc, nowa kosztuje w aso 800,00 zl - pokazuje blad na kompie [znajomy tak mial stad wiem, zreszta popsulo mu sie jak dal auto do czyszczenia na myjni z praniem tapicerki, pozostawili auto na grzaniu recznie ustawiajac maksymalny nawiew i temp 32 st. i tak przez pare godzin wiec w koncu siadlo!!! - najdrozsze mycie w jego zyciu:)]

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mnie się też udało (tak myślę), podjechałem do M-Auto Kce, panowie zrobili resecik układu i wydaje się, że działa :P Po włączeniu bezpośrednim z poziomu Navi, najpierw w okolicy lewego nadkola rozlega się miarowe stukanie, potem zaczyna szumieć piecyk Webasto. Na mój gust tak ma być. Zastanawia mnie coś innego ... Dlaczego od razu startuje klimatronic, skoro najpierw powinien rozgrzać komorę silnika, a dopiero jak silnik jest rozgrzany to powinien rozprowadzać ciepłe powietrze po kabinie. Jak startuje od razu, to dmucha zimnym, bez sensu IMO. Tak czy siak, poczekam, poobserwuje jak się to ustrojstwo zachowuje, a i tak na wiosnę podjadę na "przegląd" do warsztatu specjalizującego się w Webasto. Tak przy okazji, korzystał ktoś z usług serwisu Webasto w Gliwicach na Pszczyńskiej (Mapeto bądź HVAC)?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja naprawilem wlasnie w Gliwicach na Pszczynskiej. Jest warztacik ok!!! Chlopaki znaja sie na WEBASTO i sa naprawde OK!!!

 

Te stuki , to oczywiscie pompa paliwa , i to calkiem normalny objaw. Im mocniej grzeje tym stuki sa bardziej rytmiczne.

 

Co do swiecy, to kupilem ja wlasnie w serwisie w gliwicach, ale nie mieli samej i musialem wziasc z calym palnikiem . Koszt 600PLN.

 

Podobno sama swiece do 300PLN mozna kupic. Ja juz nie mialem ochoty sie bawic w szukanie , po miesiecznej walce z webasto.

 

Klimatronik mnie tez sie odrazu wlacza, ale jak webasto sie rozgrzeje to dmucha mocniej.

Na starcie mam trzy kreski.

 

 

Gdyby ktos mi powiedzial, czy jak webasto sie wlaczy, to jest normalna zecza ze kontrolka / symbol wiatraczka/ ma migac na czerwono???

Prosze o odpowiedz, bo nie wiem czy mam jeszcze jakas usterke, czy tak ma byc.

 

Pozdrawiam

 

SERGIUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatraczek pokazuje ze pracuje webasto ale tylko jak bylo zaprogramowane lub wlaczone bez uruchamiania silnika, jak uruchamiasz normalnie silnik i automatycznie zalaczy sie webasto to nic nie mruga:)

 

sprawdz w menu masz na pewno cos ustawione

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak webasto startuje razem z silnikiem to wiatraczek nie swieci. To rozumiem.

Ale jak go programuje na jakas godzine, to sieci ciagle, a zaprogramowana godzina nadejdzie, to sie webasto wlancza i zaczyna mrugac wiatraczek. Moje pytanie jest, czy on ma tak mrugac, jak odpalam webasto z wyswietlacza.

 

Podobno wszystko co mruga, mowi o awari. Mam nadziej ze w tym przypadku jest inzcej. Prosze o komentarz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak webasto startuje razem z silnikiem to wiatraczek nie swieci. To rozumiem.

Ale jak go programuje na jakas godzine, to sieci ciagle, a zaprogramowana godzina nadejdzie, to sie webasto wlancza i zaczyna mrugac wiatraczek. Moje pytanie jest, czy on ma tak mrugac, jak odpalam webasto z wyswietlacza.

 

Podobno wszystko co mruga, mowi o awari. Mam nadziej ze w tym przypadku jest inzcej. Prosze o komentarz.

Pozdrawiam

 

a to wszystko jest ok u Ciebie, tak ma byc, pokazuje poprostu ze dziala webasto [podobnie jest sygnalizowane jak ktos ma opcje tylko przewietrzania auta]

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. wazne aby na klimatroniku ustawic zadana temperature bo te ustawienia sa brane pod uwage

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Dzieki za pomoc i nformacje. Ciesze sie ze u mnie jest wszystko ok!!!

 

Chce jeszcze dodac, ze sieca spelnia dwie funkcje. Jedna to daje polomien, a druga to czujnik plomienia. Dwa w jednym. Czasami jest tak ze dziala jako swieca, ale czujnik jest walniety, i webasto nie bedzie dzialac.

 

Ja wlasnie mialem taki przypadek. Na kompie pokazywalo komunikat - zbyt czesna wykrycie plomienia swiecy.

 

Pozdrawiam.

Sergiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Gratulacje i bezawaryjnego korzystania życzę :cool2: Darcik ma rację, jak zaprogramujesz czas uruchamiania to kontrolka wiatraczka zaświeci się na czerwono, gdy przyjdzie czas uruchomienia to zaczyna migać. Analogicznie jak włączysz webasto bez uruchamiania silnika. Przy uruchomieniu silnika bez wczesniejszego grzania webasta nic nie świeci. Cieszę sie ze HVAC zna się na rzeczy, w przypadku webasto jak i automatów mało jest warsztatów, które nastawione są na pomoc i naprawę usterki a nie na drenaż kieszeni :mad2:

Na wiosne jadę na obowiązkowy przegląd :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Byłem dziś w HVAC i sprawdził się najczarniejszy scenariusz :cry2: :cry2: Walnięta jest kaseta z elektroniką, chłopaki zdemontowali całość i wstawili trójnik żeby na razie móc jeździć. Będą próbować to jakoś reanimować, oby im się udało :modlitwa: Bo jeśli się nie uda to :duh: :duh: Żeby było weselej to ową kasetę można nabyć wyłącznie w ASO bo nikt inny tego nie sprzedaje poza nimi - mają wyłączność, wgrywają tam własny soft i elektronika z innego pieca nie bedzie współpracować z resztą auta :cry2: :duh: :cry2: Koszt samej kasety ok. 3000PLN :cry2: :duh: Dla porównania, taka sama kaseta (tylko niestety nie do BMW bo inny procesor, inny soft) kosztuje u nich 1200PLN :mad2: Polityka producenta k(w)a jego .... :mad2:

Dam znać co dalej z moim webasto, trzymajcie kciuki żeby polski elektronik zatriumfował nad niemiecką elektroniką :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Chyba nie musisz kupowac nowej. Jak zalatwisz kasete dobra, byle byla taka sama i z tego samego modelu webasto, to powinienes odpalic webasto. Czesto slysze, ze ktos ma padniete webasto. Przeklada z innego samochodu, i mu dziala. Tak wiec prawie na 99% jestem pewny ze jak znajdziesz taka elektronike to odpalisz webasto u siebie. Ja ma taka elektronike z innego webasto. I u mnie webasto odpalalo.

Pozdrawiam

Nie idz w koszty tylko walcz na uzywkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nie idz w koszty tylko walcz na uzywkach.

Pozdrawiam

 

Taki mam zamiar, kumulacja mnie ostatnio ominęła :lol: , poza tym gdybym nie znalazł to wole jeździć bez webasto niż taką kasę dawać :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes naprawic max do 800PLN, i powiem ci ze to warto. Z jednej stony webasto grzeje na postoju, ale rowniez dogrzewa silnik ja go zapalasz rano, albo jak jest bardzo niska temperatura na zewnatrz. Tak wiec zupelnie inaczej zachowuje sie bunia jak webasto dziala poprawnie. Pozdrawiam.

Odezwij sie to ci moze jakos pomoge , jak bede mogl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.