Skocz do zawartości

20 24v brak mocy na LPG


irekx20

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam problem od kilku dni moje bmw nie ma mocy na gazie i na wolnych obrotach lekko szarpie silnikiem na benzynie jest wszystko ok ma moc i nic nie szarpie wymieniłem filierek gazu, świece, filtr powietrza i jest to samo brak mocy na gazie wielkie dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy sie orientujesz w temacie, ale silniki BMW nie za dobrze znosza instalacje gazowe, szczegolnie Twoj M50, a jak domniemam masz instalke IIgen.

 

Rozwiazania tego problemu mozesz szukac dlugo a najgorsze, ze bez konca :|

 

W Twoim przypadku najlepszym rozwiazaniem jest dolozenie sekwencji, lub BLOSa - taki polsrodek, w sumie sie sprawdza, zrobilem juz 2tys. i jest OK :mrgreen:

 

Co do tematu to jedyne co przychodzi mi do glowy to jedz na regulacje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz jest dużó czulszy niż benzol. Zdarza się zę gdzieś występuje nieszczelność w układzie dolotowym i na benzynie niby oki a na gazie bardzo kuleje. Dobrze obejrzyj wszelkie gumy podciśnienia itd. Może coś się przetarło spadło albo jest lużne.Druga sprawa to membrany w parowniku. Dużo zrobiłeś na tym gazie??? Mogą być rozciągnięte, stwardniałe, może przerwane. Wtedy nistety ale nie wyregulujesz dawki za żadne skarby!!! Tylko wymina membran w takim wypadku. Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Twoim przypadku najlepszym rozwiazaniem jest dolozenie sekwencji, lub BLOSa - taki polsrodek, w sumie sie sprawdza, zrobilem juz 2tys. i jest OK :mrgreen:

 

Co do tematu to jedyne co przychodzi mi do glowy to jedz na regulacje.

Pozdro

Ja własnie zaraz klikam po ten połsrodek, chociaz po zmianie reduktora z Zavoli na BRC powyzej 140kW nie mogę narzekac. Obroty w porzadku, nie falują.

Po pierwsze jaki masz reduktor (parownik), jakiej firmy?

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz na gazie mam zrobione już 57232 km i jest założona około 2 lat i wszystko było dobrze nie falowały obroty nie szarpał, sprawdzałem wszystkie gumy w układzie dolotowymi jest ok nie skruszałe i sztywno siedzą tak jak powinno być mam taki parownik : http://www.allegro.pl/item292200268_promocja_b_tanio_reduktor_tomasetto_asterik_f_ra.html

myślę ze membrany trzeba już wymienić czekam na wsze odpowiedzi dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymień reduktor na BRC. Ja założyłem taki i nie mam problemów z falwoaniem. Założyłem od razu do samochodów powyżej 140kW, ze względu na to że BLOS jest w drodze do mnie. Nie jeździ źle na gazie, ale wiem ze moze jeszcze lepiej jak dostanie trochę powietrza którego dopływ w tej chwili jest ograniczony mikserem...
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.