Skocz do zawartości

Zgrywanie przerw w karoserii (stłuczka)


ZBORO

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda tak, kupiłem e36 od kolesia który miał nią stłuczke, naprawę ograniczył do wymiany błotnika i lampy, i nie sądzę żeby w ogóle bawił się z ustawianiem :mad2: . Z czasem z błotnika zaczęła wychodzić rdza, na masce po stłuczce zostało lekki dołek, i najgorsze że maska wali po lampach a właściwie po jednej (z tego co widze ustawianie jej nie pomoże), no i ogólnie przód beemki wygląda :jawdrop: jakbym przepychał nim auta na parkingu.

A pytanie mam takie czy warto zainwestować w błotnik i maskę, i czy da rade to ładnie potem zgrać jakiś przeciętny mechanik, wiem że są cudotwórcy ale nie widzi mi się ładowanie zbyt dużej kasy w auto. Pozdrawiam

http://img209.imageshack.us/img209/1844/325tdssqq4ea0ht5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakieś dokładne fotki to będzie lepiej widać o co chodzi.

Jeżeli kolega wymieniał błotnik i wychodzi z niego rdza to pewnie jest nieoryginalny lub był już naprawiany.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi że maska wali po lampach.

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska wali po lampach tzn że gdybym spuścił maskę z samej góry parę razy to bym musiał kupić nowe lampy przednie, nie ma przerwy między lampami a maską, a próby ustawiania kończą się coraz gorszym zgraniem przerw. Zdjęcia wrzucę jak tylko będę mógł. A ogólnie chodzi mi o to czy ciężko się zgrywa przerwy na przodzie w e36.
http://img209.imageshack.us/img209/1844/325tdssqq4ea0ht5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żeby podnieść maske z przodu wykręcasz /wydłużasz/ te bolce które masz na masce od środka. Żeby je wykrecić musisz najpierw poluzować nakrętke-kontre. Problemem może jednak być krawędz błotnik/maska i szczelina bo o ile jej szerokość można korygować albo maską albo błotnikiem to już zgranie wysokości można jedynie maską. Jak błotknik bedzie poniżej maski to lipa. Ogólnie żeby miało sens globalne zgrywanie szczelin itp. to wszystkie części muszą być oryginalne i trzymać swój wymiar, inaczej zawsze coś będzie nie tak jak ma być co nie znaczy, że nie może być lepiej jak jest teraz.

 

Jest jescze druga możliwość, popatrz na szczeliny wokól lamp i tej blaszanej atrapy, same lampy też moża obniżyć lub przesunąć. Plastikowe śruby do których są przykręcone można wkręcać i wykręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym roku zaatakowala mnie barierka na obwodnicy i musialem wymienic wlasnie maske i blotnik :D

sprawa polegala na prostym bajerze z wyciagnieciem takiej smiesznej podluzniczki, od ktorej blotnik bierze wysokosc. maska lapie wysokosc z blotnikow i tej poprzeczki pomiedzy blotnikami, na ktorej trzymaja sie lampy i chlodnica.

jesli masz garaz to sam jeden ogarniesz wymiane w 2 gora 3 dni, uzywajac tylko dobrego wkretaka na torxy ,plaskiej 8, 10 i 13 ;)

w sklepach elit dostalem niemiecka maske w czarnym podkladzie za 240 pln i blotnik za 60 pln ,wiec nowe blachy masz za dobra cene a rdza ci wychodzi bo widac masz zalozony stary blotnik bo, nie ma opcji zeby zalozyc go jakos tak aby na tyle go uszkodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepach elit dostalem niemiecka maske w czarnym podkladzie za 240 pln i blotnik za 60 pln ,wiec nowe blachy masz za dobra cene

 

Za dobre oryginalne blachy to kolego szanowny trzeba dac dużo więcej - sam błotnik kosztuje coś około 250$

Więc za tą kasę znacznie lepiej poszukać dobrej oryginalnej używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.