Skocz do zawartości

Problem z "wyskakującą" jedynka BMW 520i


Bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim BMW. Autko jest super.Jest w stanie bardzo dobrym.Jedyny problem jaki z nim mam to pierwszy bieg.Otoz czasami zdarza sie ze podczas ruszania jedynka potrafi wyskoczyc.Dzieje sie tylko podczas ruszania i jak juz wejdzie to nie wyskakuje.Nie dzieje sie to zbyt czesto ale jednak w niektorych sytuacja moze to powodowac niebezpieczenstwo (np.jak chce sie szybko ruszyc ze skrzyzowania).Roznego rodzaju "specjalisci" maja inne zdanie o przyczynie.Jedni mowia ze trzeba wymienic przesówke i synchronizator inni mowia ze to moze byc tryb a jeszcze inni ze jakis bolec przy sprzegle.Ostanio dzwonilem do 2 serwisów w Krakowie i tam zgodnie powiedzieli ze to kwestia ustawienia mechanizmu wkladania biegow i ewentualnie wymiany wodzikow i ze rozkrecanie skrzyni to ostatecznosc.Czy ktos sie spotkal z podobnym problemem?Jakie macie doswiadczenia z serwisami w Krakowie?.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam e32 ale miałem podobny problem tylko ze z 2. biegiem. Prawdopodobnie uszkodził się właśnie mechanizm wodzików zmieniających- mi popękała plastikowa tulejka przy jednym wodziku i zrobił się dość duzy luz który nie pozwalał na dokładne wbicie biegu). Chyba obejdzie się bez robierania skrzyni :) Co do serwisów nic Ci nie powiem bo jestem z innego reginu, ale sugerowałbym podjechać tam gdzie mówili o tych wodzikach.......

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz sie uporam z tym problemem to na pewno zamieszcze post. Narazie autko stoi w garazu bo mam jeszcze golfa 3 ktory spisuje sie na sniegu troche lepiej niz BMW.Tak wiec jak stopnieja snigi i zrobi sie cieplej odwiedze "magikow" ktorzy mam nadzieje to naprawia.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wyskakuje jedyneczka i wg mojego mechanika nie obejdzie się bez rozbierania skrzyni biegów. Podobno naprawa ma nie przekroczyć 150 bo użyje części z jakiejś starej skrzyni. Jak tylko wrócę z warsztatu dam znać, co konkretnie poszło.

 

A przyznam się szczerze, że ten brak jedynki wkurza jak cholera. Miałem już sytuacje podbramkowe z tego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak już pisałem wcześniej mam problem z "wyskakującą jedynką". Ostatnio jeszcze raz zadzwoniłem do Krakowa żeby się zapytać jaki będzie koszt naprawy i powiedzieli mi że:

robocizna będzie kosztowała ok 700 zł no że prawdopodobnie będzie trzeba wymienic przesuwkę, wodziki i synchronizator. Czyli koszt takiej naprawy to będzie ok 2000 zł .Tak się zastanawiam czy nie lepiej będzie kupić jakieś tańsze zamienniki?? Najlepszą opcją wg mnie to kupić cała inna skrzynie i wyjdzie to ok 1000zł.Problem w tym że nie łatwo dostać skrzynię do tego modelu i nigdy nie wiadomo w jakim jest stanie.Jeden z mechaników nawet stwierdził że jeżeli to nie przeszkadza to żeby nic nie robic.Ale tak sie nie da jeździć.Zawsze przed ruszeniem zastanawiam się czy sie uda czy znowu wyskoczy. Co wy sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odświeżam temat ponieważ problem z wyskakuj ącym biegiem został naprawiony. W skrzyni biegów zostało wyminione koło 1 biegu oraz przesuwka.Koszt naprawy z wymianą oleju to 900zł. Chciałem zachować oryginalną skrzynie która była zamontowana od nowosci w aucie i dlatego zdecydowałem sie na jej naprawe, która wcale nie jest droższa od kupna uzywanej niewiadomego stanu technicznego. Cena 900 zł obejmuje: sciągnięcie, naprawę, części, załozenie i nowy olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.