Skocz do zawartości

Problem z nawiewem-klimatronikiem e36 318tds

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam co to może być, chce kupić samochód a facet powiedział mi że coś sie stało i raz działa nawiew a raz nie i jak działa to klimatronik sie świeci a jak a jak nie dmucha to nie świeci sie.Prosze o pomoc co to moze być bo auto godne uwagi a teraz tylko ten problem , może ktoś miał taki problem ?
Opublikowano

witam

wymiana opornicy tzw. jeza moze nie pomoc,wina lezy raczej po stronie panela.

Opublikowano

zresztą w e36 nie można mówić o jeżu. Opornik ma zupełnie inny kształt niż popularny jeż.

Też stawiam na panel.

zerknij tutaj

Opublikowano
  • Autor
ale czy ten opornik o którym piszecie to będzie powodował że nie działa nadmuch???? :roll:
Opublikowano
Jestem elektrykiem i na moje oko wina lezy po stronie zasilania klimy bo gdyby swiecila i nie dzialala to mozna szukac innych elementow . Moze to byc przerwa w panelu sterowania ale rownie dobrze moze to byc przerwa na zasilaniu sterowania klimy . Ciezko stwierdzic nie widzac .
Opublikowano
  • Autor
no właśnie trudno to określić a samochód jest atrakcyjny tylko ten problem z tym nawiewem i nie wiem czy kupić i ile może kosztować ewentualna naprawa żebym wiedział ile ma opóścić
Opublikowano
  • Autor

koledzy tak więc stawiacie na ten opornik w panelu?

Bo żeczywiście jak gaśnie klimatronik to i przestaje działać nadmuch i tak raz to działa a raz nie

Opublikowano
Znajac budowe i zastosowanie opornika raczej wykluczylbym taka mozliwosc przy twoich objawach .
Opublikowano
  • Autor
a co to może być
Opublikowano
  • Autor
a co to może być
Opublikowano
Naprawde , tak jak pisalem wczesniej ciezko jest stwierdzic w tym wypadku przyczyne na odleglosc . Dodaje jeszcze raz ze jestem elektrykiem . Osobiscie uwazam ze to nic powaznego i ze problem tkwi w zasilaniu . Gorzej by bylo gdyby wylaszala sie a kontrolka swiecila . Wtedy cos ze sterowaniem .
Opublikowano
Naprawde , tak jak pisalem wczesniej ciezko jest stwierdzic w tym wypadku przyczyne na odleglosc . Dodaje jeszcze raz ze jestem elektrykiem . Osobiscie uwazam ze to nic powaznego i ze problem tkwi w zasilaniu . Gorzej by bylo gdyby wylaszala sie a kontrolka swiecila . Wtedy cos ze sterowaniem .

Ja jednak obstawiam ten opornik tantalowy w sterowniku. Kiedyś miałem identyczna sytuację (nie było jeszcze na forum tego linku o wymianie opornika) i przelutowałem wszystkie piny w duzej kostce (chyba 28 sztuk) i dalej nic nie pomogło. A wyglądało tak, jakby rzeczywiście "gubiło się " zasilanie sterownika (czasami działał prawidłowo a za chwilę się wyłączał całkowicie i w tym momencie załączał się wentylator klimy). W końcu kupiłem używany. Teraz mam 2 sterowniki. Na Twoim miejscu nie obawiałbym się za bardzo tej usterki, jeśli cała reszta w porządku

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.