Skocz do zawartości

Co to jest, jakiś czujnik?Może ktoś mi powie :) - fotki


Lucass_81

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dobrałem się do lamp i po wyjęciu kierunków zobaczyłem takie 2 kostki, wtyczki w komorze silnika? Sam nie wiem jak to nazwać. Widziałem już to wcześniej, ale myślałem że jest tylko jedna/-o i dałem sobie spokój. A dziś ujrzałem drugie coś. Są umiejscowione zaraz za kierunkami, jeden jest tuż obok pojemnika na płyn do spryskiwacz.

 

Proszę o jakieś podpowiedzi, bo mnie aż zżera ciekawość :mrgreen:

Fotki:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images31.fotosik.pl/70/9f17724256cd09d9.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images26.fotosik.pl/122/5c49d978e4e76546.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images27.fotosik.pl/121/08ce1af3cb17abea.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images26.fotosik.pl/122/bc5942371ca19ace.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą tych kostek podłączane są kable masy :lol: poszukałbyś to znalazłbyś ich więcej :lol:

 

Qrde, nie rozumiem. To to jest masa? Czy podłączamy z tego jeden z tych kabli do czegoś na prąd, np. do świateł dziennych, lub czegoś innego na prąd? A plus bierzemy z skądś indziej?

 

Więcej nie widziałem :lol: Pewnie dlatego, że w komorze już nie ma tego więcej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nawet już sam zwątpiłem :doh: , w e46 są takie kostki tylko że są przykręcane śróbką do karoseri i maja tą końcówke metalową do której podłączone są kable masy. A u ciebie na zdjęciu ta końcówka jest plastikowa a plastik nie przewodzi prądu... ale brązowe kable to napewno kable masowe więc ma to jakiś związek z masą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie na zdjęciu ta końcówka jest plastikowa a plastik nie przewodzi prądu... ale brązowe kable to napewno kable masowe więc ma to jakiś związek z masą :lol:

 

Na początku tak kombinowałem ale po tej plastikowej "śrubce" także zwątpiłem ;) To może być masa, ale, że tak powiem, taki przedłużacz - może :worried: Aby się nie bawić w jakieś podłączanie czegoś tam do minusa na aku lub centralnie do karoserii. Ale to tylko takie moje gdybanie :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być też coś w rodzaju rozdzielacza masy tzn. że jeden z tych kabelków jest przymocowany do karoseri i rozdziela się w tej kostce na pojedyńcze kabelki idące do urządzeń elektrycznych typu światłaaa :roll2: ale to takie gdybanie bez sensu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jest Ktoś na tym forum, kto wie co to jest :mrgreen: :cool2:

 

Myślę oskarzony, że dużo się nie mylimy :dance:

 

to moze byc masa ale sterowanie dlatego jest izolacja :duh:w bmw spotyka sie sterowanie masa z komputera :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc masa ale sterowanie dlatego jest izolacja :duh:

 

No dobrze, ale co tym steruje? Ew. czym to steruje?

 

 

 

Hmm, może dodam, że w tym czarnym plastiku, te przewody są jakby zalane czymś. :think:

 

zobacz gdzie te kabelki ida :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie ale po drugiej stronie, także zaraz za kierunkiem jest takie coś samo przykręcone także na plastikowej śrubie.

 

 

Gadałem z kumplem i gość stwierdził, że może to być czujnik odcinający paliwo podczas tłuki. Dwa takie powinny być także z tyłu. Prawda li to że jest? :D :worried: Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.