Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem


-Zygfryd-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat centralnego zamka był już poruszany ale w żadnym z dotychczasowych postów nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

 

Chodzi o to że zamykając samochód pilotem nie wszystkie drzwi sie zamykają. Drzwi kierowcy zaskakują zawsze ale drzwi pasażera i z tyłu zostają otwarte. Nie wiem jak to określić ale ten pizdryk który powinien się schować przy zamkniętych drzwiach nie opuszcza się, lekko drgnie ale nie zamknie drzwi. Sytuacja wygląda podobnie gdy zamykam centralne ryglowanie z wewnątrz. Dodam także że czasami wszystkie drzwi sie zamykają.

 

Jest to problem z elektroniką czy z siłownikami od centralnego? Ile może kosztować naprawa?

Prosze o jak najszybszą odpowiedź, gdyż nie uśmiecha mi się za każdym razem biegać na około samochodu i zamykać każde drzwi oddzielnie.

 

Jeszcze dodam że mój samochód to wszystkomające E46 z 2000 roku, centralny i alarm są fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat centralnego zamka był już poruszany ale w żadnym z dotychczasowych postów nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

 

Chodzi o to że zamykając samochód pilotem nie wszystkie drzwi sie zamykają. Drzwi kierowcy zaskakują zawsze ale drzwi pasażera i z tyłu zostają otwarte. Nie wiem jak to określić ale ten pizdryk który powinien się schować przy zamkniętych drzwiach nie opuszcza się, lekko drgnie ale nie zamknie drzwi. Sytuacja wygląda podobnie gdy zamykam centralne ryglowanie z wewnątrz. Dodam także że czasami wszystkie drzwi sie zamykają.

 

Jest to problem z elektroniką czy z siłownikami od centralnego? Ile może kosztować naprawa?

Prosze o jak najszybszą odpowiedź, gdyż nie uśmiecha mi się za każdym razem biegać na około samochodu i zamykać każde drzwi oddzielnie.

 

Jeszcze dodam że mój samochód to wszystkomające E46 z 2000 roku, centralny i alarm są fabryczne.

 

to sie dzieje teraz :?: czy wczesniej tez to bylo :?: ..jak teraz to mozesz miec cos zamarzle w srodku :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód mam od 4 tygodni, ale z tego co pamiętam to wcześniej wszystko działalo jak należy.

 

no to mozesz miec gdzies wode i zamarza...wstaw go gdzies do cieplego. :?: wysusz go :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc powinienem wnioskować że np pomiędzy szybą a drzwiami przecieka woda i zamarzając blokuje centralny. Tylko jak rozwiązać ten problem. Jeżeli go wysuszę to będzie to krótkotrwały efekt z powodu obecnej pory roku. Poza tym aż troje drzwi cieknie? Samochód jest bezwypadkowy więc żaden blacharz nie mógł ich niewłaściwie złożyć.

 

W jednym poście zupełnie nie związanym z centralnym znalazłem takie stwierdzenie

"otwieranie tylko drzwi kierowcy po pierwszym naciśnięciu przycisku i wszystkich drzwi po drugim"

Prawdopodobnie tak samo jest z ryglowaniem.

Czy właśnie to może być powodem?

Edytowane przez -Zygfryd-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc powinienem wnioskować że np pomiędzy szybą a drzwiami przecieka woda i zamarzając blokuje centralny. Tylko jak rozwiązać ten problem. Jeżeli go wysuszę to będzie to krótkotrwały efekt z powodu obecnej pory roku.

 

to bys musial zdjac boczki...wysuszyc...i spryskac wazelina w spray lub innym srodkiem co jest tluste zeby woda splywala...chodzi o te elementy co maja wplyw na centr.zamek i inne ruchome ...takze od szyb :doh: :doh: :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc powinienem wnioskować że np pomiędzy szybą a drzwiami przecieka woda i zamarzając blokuje centralny. Tylko jak rozwiązać ten problem. Jeżeli go wysuszę to będzie to krótkotrwały efekt z powodu obecnej pory roku. Poza tym aż troje drzwi cieknie? Samochód jest bezwypadkowy więc żaden blacharz nie mógł ich niewłaściwie złożyć.

 

W jednym poście zupełnie nie związanym z centralnym znalazłem takie stwierdzenie

"otwieranie tylko drzwi kierowcy po pierwszym naciśnięciu przycisku i wszystkich drzwi po drugim"

Prawdopodobnie tak samo jest z ryglowaniem.

Czy właśnie to może być powodem?

 

piszesz ze przedtem bylo dobrze :norty: jesli o to chodzi to bys musial byc na komp.i przeprogramowac...a moze byles na komp. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym poście zupełnie nie związanym z centralnym znalazłem takie stwierdzenie

"otwieranie tylko drzwi kierowcy po pierwszym naciśnięciu przycisku i wszystkich drzwi po drugim"

Prawdopodobnie tak samo jest z ryglowaniem.

Czy właśnie to może być powodem?

 

NIE, mam tak po zmianie oprogramowania (pisalem) i otwieram od strony kierowcy po 1 wcisnieciu a po 2 otwieram wszystko. Zamykam WSZYSTKO po jednokrotnym wcisnieciu.

Nie ma chyba opcji aby podwojne wcisniecie zastosowac do zamkniecia... A jak zapomnisz drugi raz wcisnac i Ci auto ukradna, to do kogo pretensja ?: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bezwypadkowy więc żaden blacharz nie mógł ich niewłaściwie złożyć.

 

tym bardziej trza przesmarowac... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.