Skocz do zawartości

Wyjaca turbina 320 d


Pevo

Rekomendowane odpowiedzi

witam, a ja mam taki przypadek , ze w mojej e46 320d 150ps padla turbina, no ok, zdaza, sie pogodzilem sie z tym faktem, kupilem filterek odmy , turbine po regeneracji na nowych czesciach z firmy w poznaniu, do tego nowy przewod zasilajacy oleje z silnika do turbo , nowy filtr oleju i nowy olej.No i przyszedl czas na wielkie odpalanie, i wg instrukcji na wolnych chodzila ok. 20 minut, ale pozniej zaczelem delikatnie przygazowywac zeby sprawdzic jak to chodzi, i nawet po delikatnym przygazowaniu slychac wycie turba jakby "kot plakal" taki, nie to , ze swist tylko wycie "ala uuuuu,uuuuuuuu:)" a przy mocnejszym przygazowaniu slychac oprocz tego wycia wlasnie swist jakby jakas nieszczelnosc czy cu, ale dodam , ze wymienialem tez rure od turba do intercoolera, dzownilem do pana od ktorego kupilem turbo mowi, ze moze byc nieszczelnosc miedzy turbo a wydechem tam gdzie jest tam stalowa uszczelka, ktorej jednak nie wymienilem, co wy o tym sadzicie??

Przeszukalem juz cale forum i nie widze podobnego problemu wiec prosze adminow o wyrozumialosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nic nie wskazywalo a ty puk i nie ma czym jechac, poprostu sa dobre a nagle padnie, moja tez byla dobra i nic nie wskazywalo na to ze padnie, no cuz, zeby chodzila jak najdluzej :cool2:

 

co do przebiegu moze sie jeszcze wypowie :norty:

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 175tys.km, faktycznie moze byc zapchany kat, bo jak tamta padla to wciagnela olej z silnika i poszlo w wydech, no ale mechanik mowil , ze przepali to bez problemu, choc teraz po odpalnie faktycznie wypalala, ale kapal tez olej nie przepalony z wydechu.

Na co mam szczegolnie zwrocic uwage przy tych spalinach?

Edytowane przez Pevo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, u mnie byla sprawna w 100% niestety jedna z lopatek sie urwala, wirnik dostal bicia noi stop :cry2: jakl by sie nie urwala lopatka chodzila by jeszcze bardzo dlugo, no ale sie urwala :(

A można jechać jak turbina padnie ?? tak pytam w razie czego , mój ma już ok 270tyś km i nic nie było z tym robione ale cisza , no silnik słychać na postoju bo diesel ale nawet nie wiem gdzie ta turbina jest , bo wszystko tam zastawione - kurcze , niedługo 2 lata jak kupiłem a taki tumok ze mnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak padla do oleju nie ciagnela, ale wyla bardzo glosno, pozniej przestala i samochod jechal jak bez turbiny, czyli tak na maxa to jakies 120 moze by zlapala, ale jak zacznie olej ciagnac to daleko nie zajedziesz, najlepiej odrazu stanac i scholowac auto, tak jak u mnie kawalki wirnika wyciagalem z chlodnicy intercoolera a wole nie myslec co by bylo jakby wciagnelo dalej.

 

Turbina jaest z lewej strony silnika, widac ja jak sie sciagnie oslony.

 

co do silnika wasz m47 po dodaniu gazu na luzie slychac tak jakby jakas rolke, na wolnych obrotach jest cisza :?

 

slyszalem jedna betke i tak samo chodzila, nie wiem moze przewrazliwiony jestem :norty:

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o rolki paska klinowego? na wolnych obrotach chodzi cicho, nie daje znaku zeby jakas rolka wyla, slychac to po dodaniu gazu. bylem u mechanika ale mowi ze nic nie slyszy, musze podjechac do innego, bo ten to jak mu sie chce :zlosc:

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.