Skocz do zawartości

Sprowadzanie samochodów z Niemiec


Lemur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wg Was warto jeszcze jezdzic po samochody do naszych sasiadow, chodzi mi raczej o jakies staruszki tak po roku 94' w kwocie do 3000 jurkow, moze ktos ma jakas zaufana firme z ktora warto jeszcze jechac, albo sam sie tym zajmuje, dajcie znac jakie sa wasze opinie na ten temat, i jeszcze jedno, czy ktos moze przetlumaczc tekst na j niemiecki, bo chce wyslac kilka pytan do sprzedawcy a nie najlepiej szprecham, 4 lata w liceum nauki poszly w piach:) dziek iza odp i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto, trzeba tylko pojechac np. do Bawarii i poszukac jakiegos zadbanego egzemplarza.

Co do jezyka niemieckiego, to jedyny problem, to urzad - w wiekszosci porzadniejszych autohausow mowia po angielsku (w stopniu wystarczajacym), albo nawet po polsku/rosyjsku (czesto trafia sie jakis Polak lub Rosjanin, ktory tam po prostu pracuje).

W niemieckim wydziale komunikacji juz raczej trzeba znac niemiecki, ale czesto formalnosci pomagaja zalatwic pracownicy komisu.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z gosciem ktory zajmuje sie takimi wypadami w grupie po samochody, jezdzi co tydzien w okolice Osnabrück, pytalem czy wczesniej sie porozgladac za jakimis egzemplarzmi w necie, powiedzial ze mozna ale z wlasnego doswiadczenia wie, ze po przyjezdzie do klienta jest zazwyczaj duzy zawod, poniewaz auta sa tak modelowane do zdjec i ze najlepiej leciec na zywca, ktos zna z was moze te okolice i moze cos wiecej powiedziec o nich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z gosciem ktory zajmuje sie takimi wypadami w grupie po samochody, jezdzi co tydzien w okolice Osnabrück, pytalem czy wczesniej sie porozgladac za jakimis egzemplarzmi w necie, powiedzial ze mozna ale z wlasnego doswiadczenia wie, ze po przyjezdzie do klienta jest zazwyczaj duzy zawod, poniewaz auta sa tak modelowane do zdjec i ze najlepiej leciec na zywca, ktos zna z was moze te okolice i moze cos wiecej powiedziec o nich?

 

Koles twierdzi ze auta na fotach sa "modelowane ",i ze lepiej nie szukac samemu.No jasne najlepiej jak pojedziesz z nim jezdzi zawsze w okolice tej samej miejscowosci,wiec napewno zna tam poru handlarzy.A odbywa sie to tak.Jedziesz z nim i napewno jeszcze ktos,obwozi was po komisach znajomych,po obejzeniu kilkunastu aut wreszcie na cos sie zdecydujesz.I wtedy gostek dostaje dzalke od Ciebie za zalatwienie auta,i dzialke od wlasciciela komisu,ze mu swiezy towar dowiozl do oskubania.Na koniec dajesz za niezbyt ciekawe auto,tylko podpicowane,spora kase,za ktora mozesz kupic duzo leprze auto.Jezeli moge Ci cos doradzic to raczej nie pisz do wlascicieli,jezeli znasz angielski to raczej sie dogadasz.Znajdz w jakies okolicy kilka aut ktore Ci posuja i jedz a napewno cos kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja dobrze prawisz, problem w tym, ze napisalem dzis do gostka z prywatnego ogloszenia, jednak wydaje mi sie, ze mopgla byc to os w podeszlym wieku nie trybiaca angielskiego, bo odp nadal brak :cry:

 

Ale co myslisz zeby nie pisac do wlascicieli, a zeby ich wziac przez zaskoczenie i nie dac im czasu na "odpowiednie" przygotowania auta?

 

Ale z 2 str zapewnial, ze nie pobieraja oplaty za wyprawe jak nie znajdziesz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob poprostu nie odpisuje na wiadomosci nawet znajac angielski,ale powodu niestety nie znam

 

Prawda, prawda. Sam wysłałem kilkanaście maili i raz tylko miałem "Ja nie sprechać inglisz at all" w odpowiedzi. :roll2:

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W bawari auta sa drogie w porownaniu do reszty niemiec. Ceny sa wysokie w niemczech.

Jezeli znasz angielski to wejdz na http://babelfish.altavista.com/ i przetlumacz z angielskiego na niemiecki.

Jezeli cos to podeslij mi na gg linki to moge przedwonic i podpytac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może wrzucę mały OT - czy ktoś może zna/poleca/miał doczynienia z firmami, które zajmją się sprowadzaniem samochodów z zagranicy? Najbardziej cieszyła by mnie opcja dostawy "pod drzwi" z załatwieniem wszystkich formalności bez ruszania (_!_) z domu.

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.