Skocz do zawartości

Zima i sportowe zawieszenie


illusion

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy macie jakies pomysly jak podniesc auto na zime? Moje auto "wisi" nad ziemia 11cm (miedzy przednim zderzakiem a asfaltem) a to oznacza ze bede robil za plug sniezny w zimie i albo go w koncu urwe albo zawisne na koleinach (nie mowiac juz o tym ze moge miske olejowa zgubic).Mam czerwone sprezyny i nizsze amortyzatory, wiec wymiana samych sprezyn nie pomoze a caly zawias to kosmiczna suma. Chcialem podniesc go specjalnymi gumami, ktore sie wklada miedzy zwoje sprezyn, ale odradzam. Auto unioslo sie pol centymetra a tuklo na dolkach jak w wozie drabiniastym :/ w dodatku zalozylem zimowki 195/65/15 (wczesniej tego nie bylo na takich oponach) i zaczely mi kola obcierac z tylu na dolkach o blotnik od srodka (bok opony o bok blotnika, tam jest taki rant) Wiem ze macie sportowe zawieszenia i jakies "koncepcje" na zime.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wymiany amorków i sprężyn niestety sie nie obejdzie,najlepiej mieć gotowy tzw zawias zimowy czyli kompletne mcphersony jeśli chodzi o przód oczywiscie , wyjmujesz sporta zakładasz serie i na zbierzność.Wkładanie gum w niczym nie pomoże , nie podniesiesz znacznie auta tym sposobem nie wspominając już jak sie bedzie zachowywać auto gdy do każdej sprężyny nawciskasz gume, nie polecam.

 

A tak najprościej to jeśli objeździłeś lato i jestes zadowolony z sportowego zawieszenia , nie przeszkadzały ci progi zwalniające, dziury itp itd zawiasu to i objezdzisz zime bez wiekszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolego pociesze Cie ja mam przód 8cm nad ziemia:D i tez sie martwie o ta zime bo tez jest to moje pierwsze starcie z tym autem w ta pore roku! jedyne co mam nadzieje to ze tym razem zima bedzie bezsnieżna lub tym razem nie zaskoczy drogowców!!!:) ale mimo wszytsko mam zamiar smigac nia w zimie w sumie jak dawało rady na progach zwalniajacych to i na nieduzym sniegu tez da rady! ale jak bedzie fest padało to nawet nie mysle z garazu nia wyjeżdzac! cóż ból jak cholera ale mówi sie trudno! cos za cos....:)

POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.