Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawa wyglada tak:

Ja rowniez jestem zielony- dopiero zaczynam z disem i nie chcialbym cie gdzies w pole wyslac. :lol: Jak przeczytasz ten watek przanajmniej od 100 strony, to juz bedziesz na poczatek troszke wiedzial :D .Tak mam szkic tej starej trojki,....mnie chodzilo o jezyk niemiecki i nie mialem innego wyboru.Jak daleko jestes z ta instalacja?, W wersji v57 faktycznie jest tylko diagnostyka, Tisa mozesz doinstalowac.Jezeli chodzi o mozliwosc Codowania, to to jest tez tutaj opisane jak troszeczke V57 iso. przerobic zeby to funkcjonowalo.

 

@piotrek1

czy to jest po niemiecku?

http://www.multiwarez.ru/26054-gt1-base ... image.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak:

Ja rowniez jestem zielony- dopiero zaczynam z disem i nie chcialbym cie gdzies w pole wyslac. :lol: Jak przeczytasz ten watek przanajmniej od 100 strony, to juz bedziesz na poczatek troszke wiedzial :D .Tak mam szkic tej starej trojki,....mnie chodzilo o jezyk niemiecki i nie mialem innego wyboru.Jak daleko jestes z ta instalacja?, W wersji v57 faktycznie jest tylko diagnostyka, Tisa mozesz doinstalowac.Jezeli chodzi o mozliwosc Codowania, to to jest tez tutaj opisane jak troszeczke V57 iso. przerobic zeby to funkcjonowalo.

 

@piotrek1

czy to jest po niemiecku?

http://www.multiwarez.ru/26054-gt1-base ... image.html

 

Nie, po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ piotrek

A jak rozwiazales ta sprawe z ta kalibracja ekranu i jak wychodzisz,gasisz Disa?, bo tego tajemniczego menu nie widze.....

 

Przez konsole. Wciskam ctrl i prntscrn i podję komendę init 0. Oczywiście wcześniej dis prosi o hasło które brzmi PASSWORD i usrer ROOT

Ukrytego menu tam nie ma, nic z tym nie robiłem. Po instalacji zapalają się diody i łączy z autem

Edytowane przez piotrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek

Wiesz co sie stalo?...zamontowalem twoja baseV52-po angielsku, potem V57 program po niemiecku z mozliwoscia kodowania.Po calej instalacji ( cd jest caly czas aktywne )nacisnolem wybor jezyka...i wszystko przestawilo sie na niemiecki- super :cool2:

Edytowane przez markozlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem, ale podczas instalacji Bazy jest napisane" Uwazaj co robisz bo po nacisnieciu OK nie masz mozliwosci dokonania zadnych zmian i ratunkiem jest tylko nowa instalacja" :D

Panowie ...teraz z innej beczki, bo sie troche pogubilem, jakie roczniki z jakimi fejsami obsluguje Dis. Chodzi mi o te ADS,OBD, prostokatne, okragle, w kabinie, pod maska :?:

Co zrobic zeby ten klawisz "Meßtechnik" funkcjonowal?Czy juz ktos to uzywal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
baza v52de znajdzie sie jak potrzebna :norty:

A gdzie Nerwusku? :D

 

Damy rady :norty:

 

jeśli się nie mylę to baza jest wielojęzykowa, tylko program trzeba zdobyć w odpowiednim języku.

 

Z tego co wiem to sa obrazy wersji DE i Eng.

 

Tez tak myslalem, ale podczas instalacji Bazy jest napisane" Uwazaj co robisz bo po nacisnieciu OK nie masz mozliwosci dokonania zadnych zmian i ratunkiem jest tylko nowa instalacja" :D

Panowie ...teraz z innej beczki, bo sie troche pogubilem, jakie roczniki z jakimi fejsami obsluguje Dis. Chodzi mi o te ADS,OBD, prostokatne, okragle, w kabinie, pod maska :?:

Co zrobic zeby ten klawisz "Meßtechnik" funkcjonowal?Czy juz ktos to uzywal?

 

Język można zmienić na pewno to nie problem. Teoretycznie można zmienić większość ustawię w DIS ale szybciej jest postawić nowa instalacje.

Do "Meßtechnik" potrzebujesz osobny box który robi pomiary. Nie słyszałem zęby ktoś to sparował z easyDIS. Z normalnym DIS na pewno działa.

 

Z definicji ADS dla aut do 2001. OBD dla aut 2001-2007. CAN 2007 w gore. Enet dla Fxx.

Z praktyki ADS dla aut z obsadzonym pin'em 15 w gnieździe 20 pin. W każdym E36 zęby połączyć się z zegarami (KOMBI). E36 kompakt prawie każdy moduł potrzebuje ADS (pin 15 jest do końca).

W e60-e65 2004-2005 nie które opcje nie działają na OBD, np: rejestracja nowego akumulatora, itp. Drobnica ale jak potrzebna to d...

To co napisałem to zebrane relacje i własne zabawy z autami (coś w okolicach 500 - 1000 autach).

OBD jest bezpieczne w po liftowych e46 i e39, e87, e90, e91 można zrobić praktycznie wszystko poza MOST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzisiaj fejsa.Podlaczylem go do auta- no i sie polaczyl....teraz sie zacznie :D. Wyszukal wszystkie sterowniki jakie mam w aucie, zaznaczyl je na szary kolor i przy niektorych sa znaki zapytania,wykrzykniki albo krzyzyki...prosze mi wytlumaczyc co to znaczy.Nacisnolem tez na" Codirung" ( no przeciez wszystkiego trzeba sprobowac) potem nacisnolem na Car Memory...no i wyskoczyl taki meldunek jak na zalaczonym obrazku-dlaczego? Potem bawilem sie impa -tak dlugo sie bawilem, az mi na liczniku wyskoczyl meldunek ,ze " Niveauregulierung ist nicht aktiv "

no to tyle na pierwszy dzien zabawy. Jak tak dalej pojdzie to bede musial po lawete zadzwonic :D

http://img824.imageshack.us/img824/2281/99320965.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Mam taki program do kodowania" Win CKM", zapozyczylem go sobie z tego forum.Moze wie ktos jak to podlaczyc`-- bo auta nie widzi jak uzyje do tego tego fejsa od impy. No to panowie..... po godzinie prob i doswiadczen...wypompowalem calkiem baterie. Widac ze chyba wszystko dziala , oprucz tego kodowanie w Disie, no i ten NCS nie bardzo rozumiem.

Edytowane przez markozlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i masz szatę graficzną taką jak w moim poście czy ten szkic starej trójki ????

jak zainstaluję tylko DIS v57 to mam dostępnr tylko diagmostic nic więcej może byś mi jakoś pomógł bo ja nie mam zielonego pojęcia

Pozdro :D

 

A widzisz bo gdybyś czytał forum to wiedziałbyś że dwie strony wcześniej jest podany dokładny przepis jak dodać kodowanie do wersji np. v57, jest tam również DIS V57 DE, jeżeli masz V57 GB napisz podrzucę odpowiednie pliki. Basa V52 ma logo E60, ale nie jest zmodyfikowana jak V44 i są problemy.

 

Basa V52

 

http://depositfiles.com/en/files/uttp3q42s

 

Uruchamiasz w maszynie i instalujesz program

 

Jeszcze jedna, mam dokładnie tą zainstalowaną

 

http://www.multiwarez.ru/26054-gt1-base-v52.0-vmware-image.html

 

 

Witam

Mam DIS v57 i jakie pliki byś podrzucił?????

Z góry dzięki za pomoc

 

A jeszcze jedno czy za pomocą DIS v57 można aktywować BC i gdzie trzeba wejść w programie

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i masz szatę graficzną taką jak w moim poście czy ten szkic starej trójki ????

jak zainstaluję tylko DIS v57 to mam dostępnr tylko diagmostic nic więcej może byś mi jakoś pomógł bo ja nie mam zielonego pojęcia

Pozdro :D

 

A widzisz bo gdybyś czytał forum to wiedziałbyś że dwie strony wcześniej jest podany dokładny przepis jak dodać kodowanie do wersji np. v57, jest tam również DIS V57 DE, jeżeli masz V57 GB napisz podrzucę odpowiednie pliki. Basa V52 ma logo E60, ale nie jest zmodyfikowana jak V44 i są problemy.

 

Basa V52

 

http://depositfiles.com/en/files/uttp3q42s

 

Uruchamiasz w maszynie i instalujesz program

 

Jeszcze jedna, mam dokładnie tą zainstalowaną

 

http://www.multiwarez.ru/26054-gt1-base-v52.0-vmware-image.html

 

 

Witam

Mam DIS v57 i jakie pliki byś podrzucił?????

Z góry dzięki za pomoc

 

A jeszcze jedno czy za pomocą DIS v57 można aktywować BC i gdzie trzeba wejść w programie

Pozdro :D

 

Chodzi o pliki które dodaje się do wersji V57 aby dołożyć do niej kodowanie. Tak BC aktywujesz disem,

 

tu recepta:

najpierw nalezy wejsc do "ZCS coding"

nastepnie wybrac "model e46"

pozniej "recode" lub "retrofit"

kolejna opcja to "turn signal"

ostatnia ta wlasciwa to "enable OBC"

w przypadku pojawienia sie bledu nalezy nacisnac przycisk OBC na kolumnie kierownicy i jeszcze raz wybrac opcje "enable OBC"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dasz te pliki bo właśnie coding/program mam nie aktywny i napisz gdzie to mam dodać te pliki

Z góry wielkie dzięki :D

 

Ok, ale ludzie kochani czytajcie posty wstecz, na 117 stronie podawałem przepis, tu plik na podmianę do np. V57GB

 

http://rapidshare.com/files/362935767/V44_dla_V5X_coding_en.7z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups :oops:

 

@piotrek1...

Dzieki za pomoc.Masz moze Prog. V44 po niemiecku.

 

@nerwus

U mnie to chodzi wszystko na Win. 7 i korzystalem z twoich filmikow ....tzn. chodzi narazie na sucho, nie mam jeszcze fejsa.

Panowie, czy obowiazuje jakas kolejnosc podczas podlaczania Disa do autka? Pytam bo w Impie jakas tam kolejnosc istnieje.

 

Disa V44 po niemiecku nie mam, ale mam pliki do kodowania które dokładasz do obrazu ISO V57 DE i masz kodowanie w V57 na basie V44

 

Tu są pliki

 

http://rapidshare.com/files/362891807/v44_pliki_do_Vxx_ger.7z

 

A to trzeba zrobić

 

2) Prepare "special" DIS5x Progman (using rar and ultraiso) :

2.1. remove from original dis5x progman iso

- packages\data\progmcfg.tar

- packages\scripts\i95progm

2.2. add from dis 44 progman to "special" dis5x progman iso

- packages\data\sgc_ecu.tar

- packages\data\sgcupdat.tar

- packages\scripts\i95sgcup

- DAT.XX\sgc

3) Mount "Special" DIS5x pogman to VMWare CD and start DIS

4) Go to Administration->activate CD->DIS install (note not update - only install), enter password, installation must start.

5) After installation enjoy the DIS5X diagnostic capabilities with DIS44 coding/programming.

 

 

Ja używałem programu magiciso. Co do reszty softów np. SSS to tu

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1401774

 

 

Pobrałem ten plik i teraz muszę go skopiować tak jak jest napisane czy też muszę skopiować te pliki z DIS v44 bo już się pogubiłem w tym a można po polsku bo trochę ciężko mi idzie angielski sorka za kłopot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups :oops:

 

@piotrek1...

Dzieki za pomoc.Masz moze Prog. V44 po niemiecku.

 

@nerwus

U mnie to chodzi wszystko na Win. 7 i korzystalem z twoich filmikow ....tzn. chodzi narazie na sucho, nie mam jeszcze fejsa.

Panowie, czy obowiazuje jakas kolejnosc podczas podlaczania Disa do autka? Pytam bo w Impie jakas tam kolejnosc istnieje.

 

Disa V44 po niemiecku nie mam, ale mam pliki do kodowania które dokładasz do obrazu ISO V57 DE i masz kodowanie w V57 na basie V44

 

Tu są pliki

 

http://rapidshare.com/files/362891807/v44_pliki_do_Vxx_ger.7z

 

A to trzeba zrobić

 

2) Prepare "special" DIS5x Progman (using rar and ultraiso) :

2.1. remove from original dis5x progman iso

- packages\data\progmcfg.tar

- packages\scripts\i95progm

2.2. add from dis 44 progman to "special" dis5x progman iso

- packages\data\sgc_ecu.tar

- packages\data\sgcupdat.tar

- packages\scripts\i95sgcup

- DAT.XX\sgc

3) Mount "Special" DIS5x pogman to VMWare CD and start DIS

4) Go to Administration->activate CD->DIS install (note not update - only install), enter password, installation must start.

5) After installation enjoy the DIS5X diagnostic capabilities with DIS44 coding/programming.

 

 

Ja używałem programu magiciso. Co do reszty softów np. SSS to tu

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1401774

 

 

Pobrałem ten plik i teraz muszę go skopiować tak jak jest napisane czy też muszę skopiować te pliki z DIS v44 bo już się pogubiłem w tym a można po polsku bo trochę ciężko mi idzie angielski sorka za kłopot :D

 

2) Ściągasz i instalujesz ultra iso ( pełna wersja )

2.1. usuwasz z oryginału np. dis57 iso.

- packages\data\progmcfg.tar

- packages\scripts\i95progm

2.2. dodajesz pliki co ci podałem do np. disV57 iso

- packages\data\sgc_ecu.tar

- packages\data\sgcupdat.tar

- packages\scripts\i95sgcup

- DAT.XX\sgc

3.zapisujesz nowy obraz

4. Montujesz i instalujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.