Skocz do zawartości

Kontrola trakcji


pyra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj rano buma zrobila mi niespodzianke i sie popsula. Niedosc ze wysiadla pompa wody to jeszcze na pocieszenie wymiekl alternator :|

Najwazniejsze ze juz wszystko naprawione, choc nie do konca. Wyjezdzajac od mechanika zobaczylem ze pali sie kontrolka od trakcji wiec wsteka i pytam go co jest grane, on twierdzi ze nic nie grzebal tylko odlaczal aku i moze to od tego. Trakcja nie dziala bo sprawdzalem, czym to moze byc spowodowane? Czy komp mogl sie przeprogramowac?

RAZ BMW ZAWSZE BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlaczenie akumulatora nie skutkuje problemami z kontrola trakcji. przynajmniej u mnie. Akumulator byl odlaczany i po takim zabiegu bez problmu wszystko zadzialalo.

 

najlepiej podepnij auto pod kompa i zobacz jakie bledy zglosi. wtedy bedziesz wiedzial dokladnie

Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj rano buma zrobila mi niespodzianke i sie popsula. Niedosc ze wysiadla pompa wody to jeszcze na pocieszenie wymiekl alternator :|

Najwazniejsze ze juz wszystko naprawione, choc nie do konca. Wyjezdzajac od mechanika zobaczylem ze pali sie kontrolka od trakcji wiec wsteka i pytam go co jest grane, on twierdzi ze nic nie grzebal tylko odlaczal aku i moze to od tego. Trakcja nie dziala bo sprawdzalem, czym to moze byc spowodowane? Czy komp mogl sie przeprogramowac?

 

Prozaiczne pytanie: sprawdzałeś linkę na prowadnicy 1-szej przepustnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja tez mam chyba problem z ASC bo wogole nie reaguje, samochod bez problemu mozna wprowadzic w uslizg czy to przy ruszaniu czy w czasie jazdy gdy dodam wiecej gazu np. przy skrecaniu, kontrolka wogole sie nie zapala nie miga, nie ma zadnej reakcji i nie czuc by trakcja dzialala. Sprawdzalem linke i jak na moje oko jest strasznie luzna tak jak by byla za długa. ABS dziala lecz ostatnio jak mocniej przychamowalem to oponki zaczely sie smiac, tak jakby troche zblokowalo kola lecz czułem jak mi pedal hamulca odbija noge tak jakby bylo ok.

 

Moze poradzizie mi co z tym fantem zrobic?

 

Dzieki za pomoc...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie swieci, przycisk od trakcji tez nie reaguje mozna go wciskac i nic sie nie pojawia...bylem pare dni temu na kompie zeby skasowac swiecaca kontrolke podzuszki, przy okazji koles mi sprawdzil reszte systemow i pokazal sie blad "przepustnicy ABS-u" ktory po skasowaniu znowu sie pojawia, nie mialem czasu narazie jechac z tym do mechanika ale bede sie musial w miare szybko chyba wybrac bo cos mi sie to nie podoba...moze tam mi powiedza co z tym ASC i i z tym bledem ABS-u... a co do tej linki to jak to wyglada u was jest ona w miare sztywna czy mozna ja zdjac z tej prowadnicy bez jej odchylania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych swiecących zarówek w liczniku to nieraz są jajca bo handlarze potrafią ciągnąc nawet nowe kabelki.znajomenu w samochodzie tak pozmieniali i podłonczyli kontrolke od poduszek pod kontrolke od oleju jak przekręciłeś kluczyk kontrolka od poduszek swieciła a jak odpaliłeś gasła tak jak powinno byc troche sie wkurzył bo miał dwie wystrzelone co sie okazało.
na volta core el can na volta core el lievore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich moj problem dotyczy asc od kod wymienilem tarcze i klocki poprostu nie dziala caly czas sie swieci kontrolka abs dziala.Co zrobilem zeby wyeliminowac problem mianowicie:

 

Wymienilem czujnik klockow w prawym tylnim kole

patrzylem na linke przy przepustnicy siedzi tam gdzie powinna

 

Jakie moga byc inne przyczyny tego bledu podejrzewam ze to jakas pierdola :duh: Bardzo prosze o pomoc :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając ten temat też jestem zaniepokojony gdyż hamując awaryjnie b.mocno przy dużej prętkości zapiszczały opony cztery może pięc razy pedał hamulca drgał a jednak na ułamek sekundy koła blokowały się czy jest to normalny objaw czy z moim abs coś nie tak próbowałem odwrotnie i też przy włączonym asc przy wciśnięciu gazu do dechy też opony pisnęły i pulsowała kontrolka a może to wina opon mam zimowe ale temperatura jest powyżej 10 st.proszę o komentarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich moj problem dotyczy asc od kod wymienilem tarcze i klocki poprostu nie dziala caly czas sie swieci kontrolka abs dziala.Co zrobilem zeby wyeliminowac problem mianowicie:

 

Wymienilem czujnik klockow w prawym tylnim kole

patrzylem na linke przy przepustnicy siedzi tam gdzie powinna

 

Jakie moga byc inne przyczyny tego bledu podejrzewam ze to jakas [bAD] :duh: Bardzo prosze o pomoc :modlitwa:

 

 

Mialem taki sam problem z ABSem itd i u mnie pomoglo jak reka odjal czyszczenie czujnikow ABSu w przednich kolach, tyle tylko ze aby je dobrze wyczyscic musialem zdjac przednie piasty, ktore jak wiadomo sa przykrecone na cztery srubki i nie potrzeba niewiadomo jakich zabiegow zeby je odkrecic(okolo 40min na strone rozebranie czyszczenie i zlozenie). W miare uplywu czasu i uzytkowania auta, nawet pomimo ze miejsce gdzie wlasnie ten czujnik przebywa jest teoretycznie szczelnie zamkniete i tak dostaje sie tam brud czy moze pyl ze scierajacych sie klockow ktory bardzo ladnie obkleja sie na czujniku i na piascie a dokladnie na tej powierzchni z ktorej czujnik bierze sygnal. Dokladne wyczyszczenie tej powierzchni wymaga moim zdaniem wyjecia tej wlasnie piasty. Koledzy tu pisali o prostszych zabiegach takich jak wykrecanie czujnika i w miejsce tzn w otwor po nim KARCHER i ogien, nie wiem bo nie testowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Linka od ASC znajduje się przy przepustnicy na dolocie powietrza z filtra.

Na kompie wyskakuje błąd potencjometra przepustnicy.

Należy odłączyć odkręcić silniczek sterujący tą linką następnie odchylić klapkę wziernika przy silniczku dalej to już bajka tak jak z wymianą linki hamulca w rowerze;-)

Linka na allegro to koszt około 40zł wymiana 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.