Skocz do zawartości

wibracje


bojar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam ciekawy choć BARDZO irytujący mnie problem objawiający się drżeniem podłogi pod nogami pasażera i kierowcy a także wibracjami pedałów przy prędkościach od 115 ~ 125km/h

Nie mam zielonego pojęcia co to może być, koła są dobrze wywarzone bo kierownica nawet nie drgnie! Pomóżcie!! Strasznie to wkurzające! Co może być tego powodem? To mój piaty wózek i w życiu z czymś takim się nie spotkałem. :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wibracjach, drżeniach, drganiach, pulsacjach, mrowieniach, drgawkach, itp. są na forum całe tomy wypowiedzi dlatego chyba już nikt Ci nie odpisuje. Użyj "szukaj" i miłej lektury! Choć swoją drogą jeśli nie drży kierownicza a drży podłoga (z całym nadwoziem rzecz jasna?,..) to nie miałem nigdy takiego zjawiska, nie pomogę niestety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więcej konkretów:

- czy te wibracje są tylko przy tej prędkości nie zależnie od biegu

- czy występują podczas przyśpeszania, normalnej jazdy, przy hamowaniu silnikiem, przy jeździe na luzie, a może w wszystkich tych przypadkach - to jest bardzo ważne

- popatrz na obrotonierz i może na "3" czy "4" przy tych samych obrotach są też te drgania

- zmieniłeś może opony (koła) na zimowe

- majsterkowałeś przy zawieszeniu

- wpadłeś w "polską" dziurę w asfalcie

Przyczyn może być wiele - zależy jakie masz objawy.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak... Wibracje wystepuja tylko na 5 biegu przy predkosci tak jak pisalem czyli 115-125km/h. I wystepuja tylko przy stalej jezdzie, jezdzie autostradowej. W miescie w ogole nie wystepuje to zjawisko. Mam zalozone, swiezo zalozone opony zimowe. Coz wiecej moge dodac... Kola na 100% sa dobre. Poza tym gdyby byla to wina opon, wystepowalyby wibracje na kierownicy, a tak sie nie dzieje. Czekam na dalsze pomysly.

Moge dodac ze mam do wymiany lewe lozysko MacPherson`a, ale nie wydaje mi sie aby to byla przyczyna. Bo jezdze z tym juz jakis czas i wczesniej tak sie nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zalozone, swiezo zalozone opony zimowe. Coz wiecej moge dodac... Kola na 100% sa dobre. Poza tym gdyby byla to wina opon, wystepowalyby wibracje na kierownicy, a tak sie nie dzieje. Czekam na dalsze pomysly.

Moge dodac ze mam do wymiany lewe lozysko MacPherson`a, ale nie wydaje mi sie aby to byla przyczyna. Bo jezdze z tym juz jakis czas i wczesniej tak sie nie dzialo.

 

Jesli nie miałeś tego zjawiska na letnich oponach, to na 80% przyczyna tkwi właśnie w kołach. Jeśli masz zimowy komplet opon razem z felgami i wyważałeś je przed założeniem, nie świadczy to o tym, że masz na 100% dobre koła. To jest tylko wyważarka, bicia kół może nie wyłapać. Jak masz możliwość to załuż spowrotem letnie i przetestuj. Ponadto delikatne wibracje budy pochodzące z kół, nie koniecznie muszą przechodzić na kierownicę. Ale jak nie masz wibracji przy tej prędkości na biegu jałowym, to faktycznie opony raczej odpadają. Jeżeli na "3" czy "4" przy podobnej pręd. obr. też tego nie ma, to wówczas poduchy silnika i skrzyni są sprawne.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, w którym wątku wolisz żeby odpowiadać (założyłeś dwa dotyczące chyba tej samej sprawy) Tak czy inaczej, tu więcej informacji podałeś – wg mnie to jest sprawa dotycząca wału – albo utrata wyważenia... albo coś z podporą, a może też zużycie elastycznego łącznika od strony skrzyni (ale objawów zużycia tego ostatniego nie jestem pewien)

Pozdrawiam.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie lekkie drgania pojawiają się przy około 120 km/h, w miarę wzrostu prędkości są trochę bardziej odczuwalne. Ale na razie są niewielkie, czuję je tylko na idealnie równym asfalcie. Ostatnio udało mi się po takim jechać i dlatego je odkryłem. Też sądzę, że to sprawa związana z wałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.