Skocz do zawartości

Sportowy filtr powietrza K&N


don

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem żadnego wątku dot. sportowej wkładki (nie stożków)

 

http://www.allegro.pl/item262613502_k_n_sportowy_filtr_powietrza_bmw_e36_e34_e39.html

 

Jakie są Wasze doświadczenia? Praca silnika, spalanie, dziwęk, moc ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam wkładkę K&N!!! Stożki chałasują a wkład jest idealny, na wolnych go nie słychac a jak depniesz to wydobywa sie miły pomrum spod maski. No i moc jest wieksza! Mam automat i poczułęm od razu przy ruszaniu, zrywniej staruje. Generalnie wszystko jest na +. No i teoretycznie przy spokojnej jeździe powinien mniej palić.

Pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

W moim V8 4.0 po ząłożeniu wkładki K&N odczułem ZNACZĄCĄ POPRAWE!!!

Kolega założył do E30 316 i nie było zbytnio odczucia przyrostu mocy.

Wniosek: czym większy silnik tym więcej korzyści!

Pozdo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pół roku temu włożyłem wkładkę K&N do swojej e39. Faktycznie, przy wyższych obrotach słychać jak silnik ssie powietrze, ale nie licz na wyraźną zmianę brzmienia. Moc nie wiem czy wzrosła, z tego co pamiętam to mimo ze bylem pozytywnie nastawiony, żadnej różnicy nie zauważyłem. Spalanie też się nie zmieniło. Generalnie, sporo czytałem na necie, niektórym daje to przyrosty rzędu 1-2KM (błąd pomiarowy), niektórym nic... Pojawiają sie też dyskusje na temat przepuszczalnosci syfu przez te wkładki, drobinki kurzu zatrzymują ponoć gorzej niż papierowe, a jeśli to prawda, to silnik sie z tego na pewno nie cieszy ;) Generalnie, wkładka sporo kosztuje, do tego musisz w przyszłości kupić olej do smarowania, płyn do czyszczenia itp itd, a efekty nie powalają na kolana... Twoja decyzja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakładał ktoś wkładke Pepercros jest prawie połowe tańsza i jeszcze ma gąbke od spodu,

co do tego zaolejania przepływki to się mylisz mase motocykli enduro ma właśnie filtry pow. do czyszczenia i smarowania tym mazidełkiem i kuż,piach,błoto i takie coś spełnia swoje zadanie a przepustnica w gaźniku podciśnieniowym to nie klapa w przepływce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

W moim V8 4.0 po ząłożeniu wkładki K&N odczułem ZNACZĄCĄ POPRAWE!!!

Kolega założył do E30 316 i nie było zbytnio odczucia przyrostu mocy.

Wniosek: czym większy silnik tym więcej korzyści!

Pozdo!

 

a co mozna odczuc przy 1,8?? :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego zaolejania przepływki to się mylisz mase motocykli enduro ma właśnie filtry pow. do czyszczenia i smarowania tym mazidełkiem i kuż,piach,błoto i takie coś spełnia swoje zadanie a przepustnica w gaźniku podciśnieniowym to nie klapa w przepływce.

Możesz wyjaśnić co miałeś na myśli? Czytasz ze zrozumieniem?

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem :wink: Bo nie wiem co z tym wspólnego miała klapa starej przepływki.

Firma K&N zarzeka się, że ich filtry prawidłowo użytkowane nie uszkadzają "gorącego filmu" w przepływkach. Otrzymują także dużo listów od dealer'ów aut z pretensjami, że ich produkty są przyczyną uszkodzeń przepływki.

Przykładem z życia wziętym jest przypadek mojego znajomego. któremu serwis nie uwzględnił gwarancji na przepływomierz gdy okazało się po otwarciu puchy filtra, że siedzi tam K&N mokry od oleju do czyszczenia. A kumpel tak dbał o czystość filtra :norty:

Reasumując; nie powinno nic stać się złego jeśli użyjemy sportowej wkładki renomowanej firmy jaką jest K&N byle nie przesadzać z jej czyszczeniem.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.