Skocz do zawartości

rozpórka na kielichy


premier

Rekomendowane odpowiedzi

czesc koledzy

mam pytanie, obnizylem samochod okolo 40cm zastanawiam sie nad wsadzeniem rozporki /wczesniej pare obnizonych bmw bylo ale rozporki nigdy nie przerabialem/

1. czy jest sens do takie obnizenia, czy poczuje roznice??

2. zakladac na podniesionym samochodzie np lewarki czy normalnie

3 mysle nad regulowanymi, ktora byscie wzieli /o ile jest sesn oczywiscie/

 

http://moto.allegro.pl/item261868207_bmw_e46_rozporka_przod_wiechers_sport.html

http://moto.allegro.pl/item261448778_hit_rozporka_bmw_e46_6_cylind_inxx_poler_alu_s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ad.1 sens jest taki ze na pewno usztywni ci to bude, ja do seryjnego m-pakietowego zawieszenia zalozylem rozporke, nawet tak profilaktycznie zeby jak wpadne w mocny wyboj czy cos nie poszla np. szyba, ceny rozporek nie sa drogie wiec polecam;

ad.2 nigdy sie nawet nie zastanawialem czemu mialbym montowac rozporke na podniesionym aucie, tak na logike, jesli nawet katy przy podniesionym aucie sie zmieniaja to jednak na codzien nie jezdzisz z takimi gdyz musialyby one byc inne od tych jak auto stoi normalnie na kolach;

ad.3 regulowana raczej ma sens jak robisz z autem cos wiecej niz tylko zwykla jazda po ulicy, mam na mysli np. drift, jazda po torze. Jesli znasz sie na tych wszystkich zjawiskach zachodzacych bedac w zakrecie to mozesz sobie taka kupic, inaczej bedzie to zupelnie zbedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie moj blad, obnizenie 40mm.

Co do zakladania na podniesionym to tez nie wiem czemu, gdzies to kiedys wyczytalem ale dla mnie tez to nie ma sesnu.

 

naprawde czuc ta roznice z rozporka?? bo niektorzy pisza ze jest inna jazda.../ale pewnie niebawem sam to sprawdze/

na marginesie zdecydowalem sie na zakup, teraz tylko decyzja ktora /raczej ta druga/

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nie czuje zadnej roznicy. Nie wiem. Moze dlatego ze juz chyba na 2 dzien po zakupie ja nalozylem. Ale na pewno pomaga, poza tym jakos tak lyso komora silnika wyglada bez ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiem, wiem. Nie jest tak ze od kilku lat w Polsce mnie nie bylo. Powiem wiecej. Tym autem jezdze w Anglii dopiero od 1,5 miecha. Wczesniej przez 3 miechy smigalem nim po Polsce. Roznica ogromna. Akurat dzis rano chyba pierwszy raz od kiedy przyjechalem tu autem wpadlem w wieksza dziure. Co w Polsce zdarza sie przeciez nawet kilka razy dziennie. No ale autostrady sie buduja i mniejmy nadzieje ze w przyszlosci rozporki beda przydatne juz tylko na tory do szalenstw. Pozdrowienia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec rozporka kupiona i zalozna. zakladalem ja na skreconych kolach ale to nie powinno miec znaczenia :) .

wybralem pierwsza rozporke, http://moto.allegro.pl/item261868207_bmw_e46_rozporka_przod_wiechers_sport.html -chcialem druga wiec dlaczego jednak pierwsza?? sprawdzilem cene w niemczech i cena jest lekko nizsza niz ta ktora jest w opisie, wiec i tak sporo /to juz cos powinno o niej swiadczyc/. Po drugie, jak patrzalem na druga rozporke to mialem wrazenie ze jest krzywa na regulacji sruby, szczegol a jednak /moze tylko mi sie tak wydaje :) /. Wykonanie zakupionego towaru oceniam na BDB, ladnie i solidnie nie jakas chinska produkcja!!

 

przy kielichu /strona pasazera/ otwory w rozporce byly lekko przyciasne wiec delikatnie je poprawilem /naprawde minimalnie - podejzewam ze przy pomocy gumowego mlotka by weszlo ale szkoda gwintu/. Po skreceniu wszystkiego i wrzuceniu luzu jest tak sztywno ze mozna samochod ciagnac za rozporke..

 

Co do rozporki to myslelm ze jest okragla, ale jest plaska. Wyprofilowanie w ksztalcie bumerangu ladnie wyglada bo komora jest podobnie wyprofilowana.

 

Jezeli chodzi o najwazniejsze czyli roznice w jezdzie to ciezko cos powiedziec po paru km w miescie, w weekend zrobie mala trase ktora robie co tydzien wiec bedzie jakis punkt odniesienia i napisze.

 

ps. rozporka ma naklejke wraz z napisem firmy nr seryjnym i modelem samochodyu. nr oraz model auta /e46/ sa wybite :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.