Skocz do zawartości

Chip tuning


jarek87

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz podniesc moc, to kup benzyne :)

Jak dla mnie to posiadanie diesla i chip tuning sie wyklucza, no ale jak kto chce ;)

Albo osiagi, albo oszczednosc.

 

no właśnie tak piszą ci co nigdy nie zachipowali samochodu: a chip to i osiągi i ekonomia - przewaga silników td w tym temacie jest istotna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podniesc moc, to kup benzyne :)

Jak dla mnie to posiadanie diesla i chip tuning sie wyklucza, no ale jak kto chce ;)

Albo osiagi, albo oszczednosc.

 

no teraz pojechałeś turbo diesle to najlepsze silniki do chipowania i podnoszenia momentu obrotowego co skutkuje super przyspieszeniami z każdego biegu i prawie z samego dołu. Rewelka polecam miec z 500 Nm w aucie to naprawde niezła frajda a to zreguły dają tylko nowoczesne diesle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak piszą ci co nigdy nie zachipowali samochodu

 

 

diesla, nie :)

i nei wiem czemu, ale watpie zebym kiedykolwiek chcial wziac diesla, chyba ze mnie ktos przekona ^^

ale takie rzeczy z reguly musza przyjsc z wlasnym doswiadczeniem :D

 

 

no teraz pojechałeś turbo diesle to najlepsze silniki do chipowania i podnoszenia momentu obrotowego co skutkuje super przyspieszeniami z każdego biegu i prawie z samego dołu. Rewelka polecam miec z 500 Nm w aucie to naprawde niezła frajda a to zreguły dają tylko nowoczesne diesle

 

czy ja wiem... spalanie sie zmieni o pare miejsc po przecinku pewnie, a na mocy zyska max 30KM jak sadze. I szczerze powiedziawszy wolalbym 530 w benzynie, ktora bez chipa bedzie miala zapewne wieksza moc...

dlatego wlasnie nie lubie diesli, no ale o gustach sie nie dyskutuje ;)

wiec jak kto lubi.

a kolejna sprawa jest, chip + automat?

przy manualu uznalbym to jeszcze za w miare dobry pomysl, ale tak to zmienia postac rzeczy, z wiadomych przyczyn, a mozna tylko sie nabawic zbednych problemow, oczywiscie musi robic ktos kto sie na tym zna, tylko jak cos bedzie nie tak ('odpukac') to serwis bmw nie bedzie sie chcial za to zabierac... kumpel chipowal benz, mial potem pewne problemy i musial je juz rozwiazywac sam, bo w serwisie zwalili na chip...

Podsumowujac, robic mozna jak sie chce, tylko trzeba uwazac... sprawdzac czesciej niz normalnie plyny, i jak pojezdzi bez problemow z pol roku to znaczy ze jest ok :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolejna sprawa jest, chip + automat?

 

 

Jak do pierwszej części wypowiedzi kolegi się nie zgodzę to tutaj moje obawy też się potwierdzają. Przy automacie byłbym bardzo ostrożny, podzwoń po tunerach zapytaj o ich opinie. Proponowałbym w ostateczności wystroić wóz indywidualnie, a nie zamontować "wysyłkowego chipa pod każdy model"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.