Skocz do zawartości

Zwarcie


Maku

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim !

 

Mam nie lada kolejny problem z moją ukochaną E30, silnik m40, a mianowicie całkiem niedawno pierdyknął piorun w budynek obok którego stoi mój wóz. Od tam tego czasu mam dziwną przypadłość, mniemam że to jakieś zwarcie. Akumulator mi padał po 2 dniach nie jeżdżenia, więc wkur.... się i kupiłem nówka akumulator, i co po miesiącu spokoju ni stąd ni zowąd trzy dni postał i szlag trafił - akumulator rozładowany.

Jedno co zauważyłem prawdopodobnie zwarcie to pojawia sie kiedy mocno popada, nie jestem pewien ale chyba tak to wygląda.

Jest jeszcze jedna sprawa, też nie jestem do niej przekonany, ale jakby dwie z czterech czerwonych kontrolek na desce rozdzielczej, mowa o trybie zapłonu przed samym rozruchem, świecą jakby słabiej niż kiedyś i niż pozostałe dwie.

Czy ktoś z was miał kiedyś podobne anomalia ze swoją Bejcą?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pojedź do fachowców od alternatorów, niech pomierzą czy ładowanie jest odpowiednie, bo jeżeli pobór prądu z akumulatora będzie większy niż alternator może go naładować to w niedługim tępie nowy akumulator może zaczać robić Ci problemy.

 

Druga opcja to zwarcie w instalacji elektrycznej i ciągły pobór prądu z akumulatora. Wywołać to może alarm, centralny zamek, albo zwykły przekaźnik, itp., itd.

 

Przerabiałem temat wielokrotnie raz nawet zdarzyło się, że ładowanie nie było wystarczające bo skończyły się ,,szczotki,, w alternatorze, a dodatkowo było zwarcie na jednym z przekaźników i to wszystko doprowadziło do ,,śmierci,, 3 letniego już akumulatora.

 

Jeżeli masz miernik i jakieś pojęcie o tym to możesz pomierzyć samemu.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.