Skocz do zawartości

Elektryczne Szyby - Regulacja zakresu pracy


vodka40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie działała mi elektryka szyby pasażera z przodu. Z pomocą postów na forum zdjąłem boczek drzwi, sprawdziłem wszystkie połączenia elektryczne, poruszałem silniczkiem, przesmarowałem liftery i szyba się podnosi i opuszcza szybko i cichutko.

 

Niestety, powyżej 80km/h dochodzi do środka świst powietrza. Okazało się, że mechanizm podnoszenia szyby kończy swój ruch o jakies 3-5mm za wcześnie, przez co szyba nie jest do końca domknięta (woda się przez nią nie leje, ale wyraźnie słychać gwizd czuć lekki powiew przy prędkościach powyżej 80km/h z tych okolic.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak można wyregulować ruch mechanizmu, aby dociskał szybę do końca?

Majstrując przy mechanizmie poluzowałem śrubę, która mocowała z tyłu mechanizmu metalową część z dwoma plastikowymi nakładkami. czy możliwe, że jest to jakiś ogranicznik, który reguluje zakres pracy szyby?

 

/Pozdrawiam,

Andrzej[/img]

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania bo chyba mam tak samo, nie jestem pewien czy sie nie domykaja do konca, ale objawy mam tez takie ze slysze wiatr przy ktorejs z uszczelek po lewej od strony kierowcy, nic nie cieknie, ale przy wiekszej szybkosci jest denerwujace.

Rowniez, jak sie da to chcialbym przyspieszyc mechanizm otwierania, bo dziala dosc wolno, czy to przez to ze nikt go pewnie nigdy nie czyscil ?;)

Nie wiem jak jest/bylo oryginalnie, bo mam autko pare miesiecy.

 

pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci powiedzieć, że po nasmarowaniu wszystkich ruchomych elementów mechanizmu podnoszenia szyb wszystko przyspieszyło i ucichło (chodzi o szybę od strony kierowcy, bo szyba pasażera nie otwierała się od początku jak kupiłem auto).

 

Ja natomiast ponawiam pytanie, czy ktoś mógłby powiedzieć jak można wyregulować zakres pracy mechanizmu szyb (aby podnosił szybę o te 3-5 mm wyżej).

 

/Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrino, dzięki za info.

 

Wiesz może zatem jak można by wyjaśnić fakt, że przed moją ingerencją szyba była dociśnięta do końca. Zaznaczam, że nie dotykałem się mocowania szyby, a jedynie jej szyby.

 

Pozdrawiam,

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokladnie jak to jest w e34 ale mozesz sprobowac odkrecic leciutko mocowanie szyby i dac ja nieco do gory. To jest jedyne wyjscie.

Tak nie widzac problemu na wlasne oczy ciezko jest cokolwiek doradzic. Nie wiem, ktora srobke popusciles ale wydaje mi sie, ze wlasnie tam powinienes szukac przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm... ja mam troszkę inną teorię ale zawsze mogę się mylić oczywiście.

W silniczku nie ma krańcowego tylko jest przeciązeniówka która wyłącza po dociśnięciu szyby,u mnie jak się domyka szyba to aż tapicerka się wybrzusza,tak samo miałem w poprzedniej bawarce i tak samo ma kumpel w sedanie.W wzwiązku z tym stawiałbym na blokadę mechaniczną lub opadnięty mechanizm.Z tym że mechanizm jest nitowany chyba że ktoś już to musiał rozebrać jak ja i teraz mam na śruby.

Na mechaniźmie jest jeszcze mikrowyłącznik ale on raczej służy do sygnalizacji położenia szyby(tak się mi wydaje),u mnie nie ma wpływu na wyłączenie szyby.

Dlatego sprawdź mechanike dobrze

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.