Skocz do zawartości

O instalacjach gazowych


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 916
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sterownik taki jak masz może zostać, ewentualnie jakiś TECH.

 

Wtryskiwacze do wyboru:

- HANA pojedyncze na wężykach 5cm od nawiertów, ewentualnie 2 listwy po 3 wtryskiwacze ale wtedy nie da się zrobić wężyków krótszych niż 15cm.

- Barracuda - ta sama historia co HANA

- Keihin - chyba najlepsze jakie istnieją, ale cena zabija

- LR Med - 2 listwy po 3 wtryski

- BRC nowy typ - porównywalne od HANA/Barracuda ale są dużo droższe

- Matrix HD544 - płacisz za 8 wtryskiwaczy, a używasz tylko 6, pozostałe 2 się marnują

 

Reduktor do wyboru

- EG 200kW

- AC R01 250, bo wersja 150 może być trochę za słaba

- KME Gold

- LR IG1 SM/Magg/Turbo - najbardziej niezawodny i bezawaryjny, ale cena wysoka

- Prins - rewelacyjny ale cena zabija

- NIKO 250

Możesz pomyśleć też o założeniu dwóch reduktorów, np:

- 2 x Tomasetto Alaska

- 2 x Zavoli N

- 2 x LR LI02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już mam założony gaz.

 

Wstawili mi tak:

 

Reduktor: Zavoli zeta/s super

Sterownik Stag 300-6

Wtrywski Hana 2000 zielone

 

Jak pojeździłem trochę to nie widzę różnicy w mocy i auto jezdzi tak samo jak na benzynie. Narazie jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ja mogę dać sobie rękę uciąć, że podzespoły które proponują nie będą dobre, zwłaszcza reduktor. Wystarczy przejrzeć ofertę - deklarują że ich mały reduktorek rozmiarów zavoli zeta obsłuży silnik 400KM i to jeszcze turbo! :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Oprócz tego, że sterownik pobiera sygnał czasu wtrysku z wtryskiwaczy benzynowych, podczas pracy LPG odłącza wszystkie wtryskiwacze benzynowe. A czemu podbiera benzynę to zapytaj gazownika - oni lubią ustawiać powrót na benzynę poniżej 1000rpm, jeśli nie potrafią ustawić wolnych obrotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie mogłem odpalić, do tego auto od wczoraj nie do końca równo chodziło. Jak się okazało jeden z wtryskiwaczy czały czas wtryskiwał paliwo, nawet jak został odłaczony to nadal benzynka leciała. Nie wiecie jak można domowym sposobem sprawdzić czy wtryskiwacz benzyny działa ? Bo chciałbym kupić na szrocie i nie chciałbym montować czegoś popsutego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tutaj zapytam to może mi podsuniecie jakąś podpowiedź. Jest auto, które przerywa przy przyśpieszaniu jednak ma to miejsce gdzieś tak do 2300obr a powyżej już ładnie się wkręca innym dziwnym objawem jest to, że przy 3500obr instalacja gazowa się wyłącza. Pytanie jest takie - co jest tego powodem ? Powinna ona działać w pełnym zakresie obrotów a tak nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być wiele. Prawdopodobnie reduktor nie wyrabia. Pokaż oscylogramy z jazdy sczytane ze sterownika LPG, wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej.

 

Przerywanie przy niskich obrotach na LPG to problem z zapłonem - wymienić przewody WN, świece, może nawet cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, zamierzam kupić owy model bmw z roku 2005/2006 i chciałbym sie dowieć jak przy nich jest z gazem wiem ze do silnika 2.0 150KM mozna bez problemu zakładać Lpg ale spotkałem sie z modelem 320si który ma 170KM i wyczytałem też gdzies ze sa modele 320i które też maja po 170KM i one niby maja bezposredni wtrysk paliwa wiec przy nich gaz odpada, a na stronie AUTOCENTRUM jest duzo komentarzy ludzi którzy maja wersje 170km w gazie . mówie tutaj cały czas o silnikach 2.0 wiec chciałbym wiedzieć czy to prawda z tymi silnikami 2.0 170km, robie duzo km dziennie wiec lpg mi sie opłaca i nie chciałbym sie nadziać na coś takiego :) z góry dzieki za pomoc i odpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem 320si ma silnik N45B20 bez wtrysku bezpośredniego.

 

Jak chcesz kupować benzynę z wtryskiem bezpośrednim i planujesz gaz to równie dobrze mógłbyś kupić i zagazować diesla - efekt ten sam czyli spalanie 30% LPG + 70% ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze gazowanie auta z pezpośrednim wtryskiem sie nie opłaca to wiem, instalka duzo drozsza i niewiele taniej wychodzi jazda na czymś takim o zywotności wtrysków nie wspomne bo na ten temat też sa podzielone opinie. pytam sie tylko dlatego bo na jednej ze stron internetowych znalazłem tekst o tym ze te silniki maja bezposredni wtrysk i to mnie zdziwiło bo nawet na allegro znalazłem wersie (si) ze zwykła sekwęcją, przynajmniej tak gość napisał.

znalazłem informacje e sa jednostki o mocy 170km i 173 km i ze te co maja 173 maja normlany wielopunktowy wtrysk a te 170 km maja wtrysk bezpośredni

oto wycinek z tego artykułu --

Na próżno szukać w modelach E90, E91, E92 oraz E93 sześciocylindrowej „320 – tki”. Model z takim oznaczeniem występuje tylko w wersji czterocylindrowej, z tradycyjnym wielopunktowym wtryskiem benzyny [N46B20 – 150KM, N45B20 – 173KM] lub na wtrysku bezpośrednim [N43B20 – 170 i 163KM].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tracz11 w BMW E90 320i (150 KM) z 2005/2006 jest pośredni wtrysk co pozwala na montaż instalacji. Oczywiście trzeba dobrać odpowiedni model. Również jestem w trakcie szukania informacji na temat LPG w E90 i nie wykluczone, że w najbliższym czasie umówię się na montaż.

 

PS. Może jest już na forum użytkownik auta 320i z instalacją LPG, jeśli tak to proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.