Skocz do zawartości

Dym z Silnika


akwarius

Rekomendowane odpowiedzi

pomijając że mam już dosć tego samochodu i z miłą chęcią bym sie go pozbył . To problem polega na tym... Odebrałem samochód od serwisu gazowego który uporał sie ze skaczącymi obrotami.. dojezdrzam do domu, czuje zapach płynu do chłodnicy.. jade dalej... widze jak rośnie temperatura.. i po chwili dym z silnika.. A wiec teraz jak odpale i daje gazu to mniej wiecej w tym miejscu gdzie jest miernik poziomu oleju idzie Bardzo duzy dym... Co to może być.. dlaczego tak znowu, ile to znów będzie kosztowało.. Samochod bmw 320i model e36 rok 92. a i może ma to jakieś znaczenie ale śmigło od wentylatora chłodzącego chłodnice :) cały czas sie kręci tak lajtowo.. a moim zdaniem gdy temperatura jest wyższa powinien sie bardziej kręcić... możę mi ktoś pomóc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Co do wentylatora to być może ci się rezystory popaliły i został ci jeden bieg, ale zazwyczaj zostaje ten najwyższy więc powinien latać szybko

 

Jakiego koloru jest ten dym ?? biały ? czarny ? a może to para?

 

2) Już wiesz dlaczego do BMW nie montuje sie gazu, jak nie masz hajsu na wahę kup opla astrę

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozwaliłeś silnik (miej nadzieje ze nie) sprawdzałeś czy jest płyn w chłodnicy czy niema gdzieś wycieku gazole wkładają najgorszej jakości przewody gumowe do parownika i może któryś nie wytrzymał ciśnienia i poleciał sprawdź popieram kolegę jak się kupuję BMW to się jeździ na etylince a jak nie to astre polecam albo honde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
popieram kolegę jak się kupuję BMW to się jeździ na etylince a jak nie to astre polecam albo honde

 

Sranie w banie takie wasze teksty o lpg, skonczmy w koncu ten temat, chcial sobie zalozyc gaz to se k.. zalozyl, niby na jakiej podstawie twierdzicie ze honda jest gorsza od bmw - przeciez te wasze e36 to tak naprawde sredniej klasy auta, za srednie pieniadze.

"kdpiast" - na twoim miejscu to ja bym wlasnie wstawil gaz bo jesli osiagow nie ma to niech przynajmniej compakcik bedzie tanszy w eksploatacji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wstawiałem gazu, takiego kupilem :i a byłem na regulacji tylko.. To raczej para. w sumie już problem został znaleźiony ale nie wiem jak go wyeliminować.. wężyk spada ( taki jak jajeczko) jeden wchodzi w drugi ( bez zadnej złączki nic, tylko tak nachodzą.. i samochód chodzi chodzi po czym spycha te wężyki i buch para. Woda moment ucieka. Ale w chłodnicy zostaje... Chłodnica cały czas była zimna. odpowietrzyłem trochu to około 1/6 chłodnicy zrobiła sie ciepła.. ale dalej ten wężyk wypycha... no ja wiem że wypadałoby na benzynie jeździć... ale przy zarobkach 1500 i ciagłych naprawach tego samochodu to ja nawet na gaz nie mam ;) a bardzo mi sie te samochody podobają ale niestety ten mój daje mi w dupe strasznie :/(weżyk jest jak pisałem obok miernika oleju) (Widać na nim ślady białego silikonu, ale wątpie żeby ten silikon coś dał, to chyba buzera jakaś była..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyka ne wkłada się jeden w drugi - musi być złączka/przejściówka pomiędzy nimi (z opaskami;)

 

co do "śmigła", to masz być może walnięte (niestety) Wisko,

ale sprawdź bo lajtowo to chodzi do momentu osiągnięcia odpowiedniej temperatury - później powinno się dopiero załączyć aż temperatura spadnie ;)

Przy dłuższym postoju na nieco wyższych obrotach , albo w korkach wskaźnik temperatury mocno zaczyna przekraczać połowę lub dochodzi pod czerwone pole to masz się czym martwić, bo jest do wymiany, ale tak to może tylko nie było opowiedniej temeratury do zadziałania ;)

 

Ja mam gaz (sekwencja) i bardzo sobie chwalę ;)

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprowadz do porzadku szczelnosc przewodow

jezeli owo "jajeczko nie da sie zlapac", znajdz porzadny warsztat, ktory wymieni caly element o ktorym piszesz, albo raz a porzadnie naprawi ta nieszczelnosc

 

potem odpowietrz porzadnie caly uklad i ciesz sie jazda :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprowadz do porzadku szczelnosc przewodow

jezeli owo "jajeczko nie da sie zlapac", znajdz porzadny warsztat, ktory wymieni caly element o ktorym piszesz, albo raz a porzadnie naprawi ta nieszczelnosc

 

potem odpowietrz porzadnie caly uklad i ciesz sie jazda :cool2:

Nawet gyby sie dalo złąpać - to tak być nie może - konieczna odpowiednia złączka !!!!

 

zmień warsztat - koniecznia

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o zdjęcie jak to jest przedłużka rurki to daj wymiary wewnętrznej strony może mam coś takiego bo ostatnio wymieniałem plastikowe łączniki na metalowe ze specjalnymi nacięciami żeby się nie zsuwały gumowe rurki jak będą takie same to mogę ci wysłać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze właśnie mam doświadczenie z instalacjami gazowymi i wiem co mówię a co do mocy w 316 fakt nie jest to rakieta ale nie po to kupiłem samochód żeby sie wnerwiać podczas jazdy. Co do hondy no jest to samochód jak każdy inny na ulicy i nic więcej typowe wozidło D.......

a co do klasy to oczywiście jest to samochód klasy średniej, o czym nie można powiedzieć, o takich właśnie samochodach jak astra czy civic.

Ps

Polskie literki proszę. Myślę że temat jest już zakończony.

 

saku82pl

Sranie w banie takie wasze teksty o lpg, skonczmy w koncu ten temat, chcial sobie zalozyc gaz to se k.. zalozyl, niby na jakiej podstawie twierdzicie ze honda jest gorsza od bmw - przeciez te wasze e36 to tak naprawde sredniej klasy auta, za srednie pieniadze.

"kdpiast" - na twoim miejscu to ja bym wlasnie wstawil gaz bo jesli osiagow nie ma to niech przynajmniej compakcik bedzie tanszy w eksploatacji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.