Skocz do zawartości

Aktivlenkung i Dynamic Drive w e60


mario330d

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy decydowaniu sie na zakup e60 warto klasc nacisk na wyzej wymienione opcje .Wiem ,ze zapewne stabilnosc i pewnosc prowadzenia wzrasta ,ale pytanie do praktykow,,..w jakim duzym stopniu ???np.zakopianka w wydaniu dwupasmowym do myslenic.Niestety jezdzilem tylko wersjami (bez) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy decydowaniu sie na zakup e60 warto klasc nacisk na wyzej wymienione opcje .Wiem ,ze zapewne stabilnosc i pewnosc prowadzenia wzrasta ,ale pytanie do praktykow,,..w jakim duzym stopniu ???np.zakopianka w wydaniu dwupasmowym do myslenic.Niestety jezdzilem tylko wersjami (bez) .

 

Cześć,

 

Nie da się powiedzieć w jakim stopniu (np. 35%), ale różnica jest duża. Dzięki Dynimic Drive auto nie przechyla się na boki i jest stabilniejsze na zakrętach. Dzięki AFS (Aktivlenkung) masz lepszą manewrowość auta przy mniejszych prędkościach i auto nie jest "nerwowe" przy skręcaniu kierownicą przy wyższych prędkościach, dodatkowo w krytycznych sytuacjach np. w przypadku kiedy stracisz przyczepność ESP jest w stanie poprzez AFS sam skorygować skręt kół (o kilka stopni) w celu ozyskania stabilności auta. Jeździłem E60 z tymi opcjami i bez nich. Jeśli porównujesz bezpośrednio tzn. jedziesz najpierw jednym autem a potem drugim po tej samej trasie to różnica jest odczuwalna bardzo wyraźnie, po pewnym czasie jednak przyzwyczajsz się do tego co masz i "zapominasz o różnicy". Ja wybrałem auto z tymi opcjami i jestem bardzo zadowolony.

 

Pozdrawiam,

 

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy decydowaniu sie na zakup e60 warto klasc nacisk na wyzej wymienione opcje .Wiem ,ze zapewne stabilnosc i pewnosc prowadzenia wzrasta ,ale pytanie do praktykow,,..w jakim duzym stopniu ???np.zakopianka w wydaniu dwupasmowym do myslenic.Niestety jezdzilem tylko wersjami (bez) .

 

Wprawdzie moja E60 nie posiada dynamic drive, ale przy poszukiwaniu auta zrezygnowałem tylko z tej opcji :) Ze swojego doświadczenia przy poszukiwaniu auta powiem ci żebyś nie rezygnował z żadnej opcji na której ci zależy, gdyz to da ci później wiecej frady i poczucie, że w twojej "nic nie brakuje". Szczególnie polecam fotele komfortowe, navi profesional, aktivlenkung, aktywny tempomat i biksenony z doświetlaniem zakrętów. Reszta to dla mnie kwestia gustu. Jak auto bedzie miało wiecej dodatków tym lepiej. chyba, że kupujesz nowy to wtedy musisz pogodzić portfel z tym czego oczekujesz :doh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Witam, Dynamic Drive i AFS są konieczne, a jeśli tak to fotele komfort lub sportowe. Kupując moją E60/530D/260 PS, naczytałem się wiele artykułów prasowych, gdzie dość krytycznie wypowiadano się o AFS.

Dzisiaj mogę powiedzieć, że były to opinie laików którymi są wszyscy ci którzy nie dali sobie szansy wjeżdżenia się w ten system.

Wobec braku mapy Polski do navi, nie podzielam opinii że musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFS to aktywne doświetlanie zakrętów :?: ? Jeśli tak to powiem, jest faktem , że z tym dodatkiem to znacznie lepiej się jeździ po krętej drodze lub po mieście(szczególnie jak jest niedostateczna ilość światła ulicznego). Jeśli jeździsz na długich trasach to może ci się przydać akytywny tempomat (w nowszych wersjach system stop&go). Fakt jak ktoś jeździ tylko po Polsce to dla niego brak mapy ma znaczenie przy wyborze business/professional. Jeśli jednak wyjeżdżasz czasami poza Polskę to warto się zastanowić nad wersją professional, tym niemniej, że tylko ta wersja posiadać może funkcję TV(we Wrocku widziałem 6 polskich kanałów :jawdrop: ) Czytałem posty ale nie wiem czy to ma być nowy czy używany? Jeśli nowy to tak jak mówiłem we wcześniejszym poście a jeśli używany to radzę długo szukać i być cierpliwym i nie brać pierwszego z brzegu :hand: :cool2: to zawsze popłaca. Określić także listę dodatków w jakie musi być wyposażone auto, a w jakie może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.