Skocz do zawartości

z jakim et można złożyć felgi do e34?


MAXBOLO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

felgi z jakim ET można założyć do e34?

mam alufelgi 15" z oponami 225 i ET chyba 47 i teraz mi nie wchodzą gdyż jak przymierzałem to z przodu obcierają o amorek, a z tyłu o wachacz.

Mam zamiar i tak zdjąć z tych felg te opony 225 i założyć 195, tylko czy to zbyt duże ET nadal nie bedzie na tyle za duże że też przy tych 195 będą obcierać?

Czy oznaczenie ET jest mierzone w milimetrach?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co Ci da zmiana opony? przeciez ET to jest odleglosc na feldze a nie na oponie? Nie rozumiem...Jesli felga ci trze o amor ! to zmiana opony ci nic nie da? chyba ze zle zrozumialem :).... :norty:

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz....zmiana opony cos ci da napewno na prostej drodze...ale pamietaj ze zawieszenie pracuje...czasami extremalnie sie naginajac....chyba ze masz woz drabiniasty :D twardy

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse....to nie ciekawa sprawa..i nikomu nie radze zakladac...Konstrukcyjnie , punkt mocowania felgi zmienia sie..co za tym idzie napiecia materialow sie niebezpiecznie przenoszą....a wiadomo w tych samochodach nie jezdzi sie 50km.h...Madry konstruktor zrobil tak a nie inaczej dlatego nie ryzykujcie z dystansami...

Takie moje zdanie na ten temat. Dystanse mozna zalozyc do fiata 125 - fajni wyglada i lepiej sie trzyma drogi :mad2: :mad2:

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET47 to z E36 są. Zmiana opony nic nie da, znaczy da z 1cm, ale to stanowczo za mało. Można wsadzić dystanse, ale TYLKO profesjonalne, czyli drogie i podwójnie mocowane (dystans przykręcany do piasty, a dopiero do niego koło). Takie dystanse 25mm są dostępne, tylko... po co kombinować. Myślę, że sprzedaż tych felg i kupno innych to donre wyjście.
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamontowane 17 cali na ET13 - opona 225 - nie ma żadnych problemów

 

Noo ET13 to wysunięcie o 7mm na zewnątrz w porównaniu z "fabryką", a nie "wepchnięcie" do wewnątrz o prawie 3cm :) To znaczna różnica :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam założone: przód 17" 8J ET 10 a tył 17" 10J ET 17. Pasuja jak ulał :wink:

 

Zapodaj jakieś fotki, bo ja mam 17" 8J ET 13 ale chciałbym się zbliżyć bardziej do obrysu auta :D

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zanim kupisz felgi na zasadzie:

"Poproszę te np. MAK FEVER 5R 8x17 5x120 ET20"

czyli takie, które teoretycznie powinny idealnie pasować,

to spytaj dokładnie sprzedawcy żeby sprawdził w katalogu aplikacyjnym producenta danej felgi. Bo może się okazać, że jednak nie będą pasować :o

Zdarza się tak, że producenci felg do tego samego modelu samochodu zalecają felgi z różnym ET - dla E34 np. ET15 i ET20. Jest to uzależnione od konstrukcji konkretnego modelu felgi (głównie rantu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.