Skocz do zawartości

kupowanie BMW na zółtych tablicach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wreszcie udało mi się znalesc moje wymarzone BMW

ale mam problem poniewaz auto przyjechało z niemiec na zółtych tablicach

(mozna nim poruszac sie przez miesiac w kraju na tych blachach)

i teraz zachodzi moje pytanie , a własciwie prosił bym o opis co dokladnie trzeba zrobic aby te auto zarejestrowac w Polsce

Co mi sprzedajacy powinien dac ,

czy umowa ma byc w dwoch jezykach

(koles mowil ze on nie jest w brifie wbity)

czyli z kim ja zawieram umowe z nim czy z tym gosciem z niemiec od ktorego on kupil auto

Prosze o szybka pomoc bo potem wyjezdzam i musze zalatwic sprawy auta szybko

z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wreszcie udało mi się znalesc moje wymarzone BMW

ale mam problem poniewaz auto przyjechało z niemiec na zółtych tablicach

(mozna nim poruszac sie przez miesiac w kraju na tych blachach)

blachy z zoltym paskiem(takie jak u mnie w podpisie)? jesli tak to nie wiem kto ci takich bajek z tym miesiacem naopowiadal. to sa tablice "probne" wazne na terenie niemiec i nie mozna sie na nich poruszac w polsce. miesiac w kraju mozna jezdzic na blachach z czerwonym paskiem. wiem co mowie bo jak wracalem swoja bawarka na zoltych blachach z berlina to mnie patrol w polsce zatrzymal, dostalem mandat i nie moglem kontynuowac podrozy na kolach. mialem wezwac lawete itd.. udalo sie to rozwiazac inaczej, ale nie bylo to fajne przezycie.

Bumier

http://img340.imageshack.us/img340/1074/bumier2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że na żółtych blaszkach nie możesz się poruszać po Polsce.

Po naszym kraju jeździ się na tablicach celnych - CZERWONY PASEK posiadając ważne ubezpieczenie (wykupione nie koniecznie na granicy).

oj panowie mylicie się ...

od 1lipca tego roku auta na zoltych blachach moga poruszac się po kraju jezeli na granicy wykupisz ubezpieczenie na 1 miesiac ktore kosztuje 200zl

wiem bo pytałem celnika na granicy

poprostu musisz je ubezpieczyc i zasuwasz po polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 3tyg woze tylko na zoltych tablicach- i niema zadnego problemu z przejazdem i nigdy nie bralem "jakies ubezpieczenia granicznego na miesiac czasu". Tablice zolte musisz jedynie w niemczech wykupic razem z zielona karta to wazne, a potem jezdzisz legalnie po pl 5dni. Mialem juz nawet jedna kontrole niebieskich sprawdzil papiery wszystko sie zgadzalo. Takze jest to 100% pewne i sprawdzone. KUPUJESZ ZOLTE RAZEM Z ZIELONA KARTA I MOZESZ 5 DNI JEZDZIC. Pisalo nawet o tym wiecej w ostatnim wydaniu gazet EUROPA AUTO HANDEL
Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie mialem wykupione z granicy, ale policjantow to nie interesowalo. pewnie dlatego ze to bylo w 2006 toku :) byc moze sie cos pozmienialo, bo widzialem sporo aut na zoltych blachach ostatnio na naszych drogach...

Bumier

http://img340.imageshack.us/img340/1074/bumier2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał że możesz jeździć miesiąć - nieprawda.

Jeżeli już przepuszczą cie przez granicę - 5 DNI, tak jak pisał kolega - żaden miesiac. Żółte to tymczasowe.

Także najlepiej wykupic czerwone i śmigać miesiąc bo watpię, że w ciągu 5 dni załatwisz wszystkie formalności, chyba że masz do dyspozycji inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 3tyg woze tylko na zoltych tablicach- i niema zadnego problemu z przejazdem i nigdy nie bralem "jakies ubezpieczenia granicznego na miesiac czasu". Tablice zolte musisz jedynie w niemczech wykupic razem z zielona karta to wazne, a potem jezdzisz legalnie po pl 5dni.

Dokładnie nie trzeba wykupywać żadnego ubezpieczenia granicznego, można jeździć po Polsce na tablicach z żółtym paskiem przez te 5 dni na które ma się ważne ubezpieczenie wykupione w Niemczech - zmieniło się to od lipca.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tydzień temu miałem taki przypadek, że w moim mieście zatrzymała mnie "drogówka" i "na dzieńdobry" zaproponowali mi 500 zł mandatu za to, że termin na tablicach wywozowych niemieckiech już minął, i że ponoć są już nieważne. Zaznaczam, że miałem już wtedy samochód po przeglądzie techniczym w Polsce i z polskim ubezpieczeniem OC wykupionym na rok czasu na te niemieckie tablice. Dowiedziałem się, że tablice są ważne, bo jestem wpisany w dowodzie rejestracyjnym z niemieckiego urzędu, a data na tych tablicach nie określa ich ważności, lecz jest to informacją dla niemieckiego policjanta do kiedy jest ważne ubezpieczenie tego samochodu. Skoro więc, ja wykupiłem takie ubezpieczenie w Polsce, to na jakiej podstawie chcą mnie ukarać mandatem? A co z tablicami np. holenderskimi, na których nie widnieje żadna data, czy ich się nie ściga za to samo wykroczenie? Podobno jest jakiś przepis, mówiący o tym, że samochód należy przerejestrować do miesiąca czasu. Idąc dalej tym tropem jest mnóstwo osób w Polsce, jeżdżących samochodami kupionymi w innym województwie w kraju i nie przerejestrowują ich nawet przez kilka lat. Więc jak to w końcu jest? Mogę jeździć na tych tablicach z wykupionym OC i badaniem technicznym, czy nie? :8)

Pozdrawiam

DANIEL


318i E36 '93 ---> 524TD E34 '91 + SZPERA! ---> 730i E32 '90 ---> 520i E34 '91 ---> 525i E34 '92 ---> 528i E39 '97 ---> 530d E39 '01 ---> 318i E46 M43 '99 ---> 328i E46 M52TU '98 ---> 520d E39 M47 2001 ---> 320d E46 M47 2003 ---> 318d E91 N47 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.