Skocz do zawartości

Pióra wycieraczek


don

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem valeo silencio (110zł) i sa super.Gosciu który mi sprzedawał powiedział ze bosch czasami sprzedaje stare wycieraczki które maja 2 lata.Wtedy zaczyna sie kłopot z wycieraniem szyby.Przez chwile chodza ok a potem sie zaczyna mazanie i skakanie po szybie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, no z wycieraczkami jest różnie może i Bosch nie jest dobry że lepiej założyć orginały ale jeat jedno ale orginał to też Bosch :jawdrop: Z Boschem jest taki problem że go często podrabiają! Ja miełem różne wycieraczki i z Boschem nie miałem ogólnie problemu! Ale potwierdzam wypowiedzi kolegów ASO orginały rulezzz!!! Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wycieraczka na tylna szybe w touringu kosztuje ponad 70 pln oryginalna, znacie jakies zamienniki, albo same piora, gumki dobrej firmy?

 

Champion X45/B01, X45/C01 - około 25zł, Bosch 3 397 004 561 - około 35 zł - w kazdej hurtoni Fota...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch kiedyś to była firma. A teraz to wszystko robią od elektronarzędzi przez części po wycieraczki. Szczerze to jak z klejem ten co klei wszystko nie klei niczego. Tak uważam. Pozdro

 

Pewnie uwazasz ze robi to rozbierając narzedzia innych firm i kopiujac, a wycieraczki ma takei same jak alca ze stacji benzynowej. :duh: BOSCH kolego codziennie zgłasza kilkadziesiat patentów i gdyby nie oni nie miałbys w samochodzie np ABSu czy sondy lambda. Poczytaj:

 

 

Już niedługo do seryjnej produkcji trafi sonda lambda do silników wysokoprężnych

Mała część, a kariera wprost ogromna. Sonda lambda rozpoczęła swój "zawodowy żywot" w 1976 roku. Zaprezentowane przez Boscha urządzenie wraz z katalizatorem służyło obniżeniu zawartości szkodliwych związków w spalinach jednostek benzynowych. Do końca 2001 roku firma sprzedała producentom samochodowym łącznie 250 milionów sztuk różnego rodzaju sond lambda. Teraz wynalazek sprzed 25 lat ma znaleźć zastosowanie także w silnikach Diesla. Oczywiście głównym powodem jest ekologia. Jednostki wysokoprężne przeszły długą drogę. Pierwszym krokiem, który umożliwił zastosowanie diesli w autach osobowych było wprowadzenie turbosprężarki. Samochody stały się bardziej żywe, a ich osiągi nie odstawały znacznie od "benzyniaków". Zastosowanie do silników wysokoprężnych bezpośredniego wtrysku typu Common Rail było kamieniem milowym w historii "ropniaków". Nadal problem stanowiły jednak cząstki stałe (sadza). Tu w sukurs przyszedł francuski koncern PSA, który zaczął stosować swój patent - filtr cząstek stałych. Urządzenie zbiera sadzę, która jest w bardzo wysokiej temperaturze przy udziale specjalnego oleju wypalana. Obłok czarnego dymu z rury wydechowej diesla stał się przeszłością. Sonda lambda w dieslach działa podobnie jak w jednostkach benzynowych: sensor mierzy zawartość dwutlenku węgla w spalinach. Ta wartość jest używana przez jednostkę sterującą silnika w celu regulacji ilości wtryskiwanego paliwa, czasu wtrysku, ciśnienia doładowania. W efekcie silnik wysokoprężny stał się jeszcze bardziej efektywny, a poziom szkodliwych związków w spalinach spadł.

 

A tu przykład ilosci patentów w 2004 roku.

http://www.bosch-prasa.pl/informacja.asp?idinformacji=501

 

Pewnie lepiej kupić zarówki HID z allegro za 23 złote niż Boscha za 30 bo Bosch nie ma takiego ładnego koloru...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz. Widocznie do wycieraczek za mało dodali lateksu bo poszło go za duzo do kondonów :norty: A teraz my biedni urzytkownicy musimy narzekać na gu...ane wyroby sławnej firmy BOSCH wyrobu takiego jakim są wycieraczki!

 

No wiesz, Bosch robi wycieraczki AEROTWIN, TWIN i ECO, takie tanie, oczywiscie sklepy nie oferują Ci wycieraczek Aerotwin bo kosztują troszkę, tylko kupują Eco i wciskają klientowi któy nie widzi róznicy. Eco to taka tania linia po kilkanascie złotych w Focie a w sklepie...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch nie jest oszukany, tylko kazdy kupuje to na co go stac. Ciebie stac na serwis i sie chwali, ja na razie bede eksperymentował z Aerotwinami czyli płaskimi, ale z przejsciówką ( :duh: ) porazka. Nie ma mozliwosci montazu bez przejsciówki a zgarniają pieknie...
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu sie zgodzę że akurat te zgarniają oki. A z tym ze stać czy nie stać to nie do końca. Stać bo juz miałem dosyć mazania przed nosem. Jak wyjmowałem 160 zeta to jakoś tak sobie pomyślałem połowa zbiornika ON by była ale coż... czego sie nie robi dla BMW. Wierz mi że na pieniądzach nie sypiam :lol: Ale by było miło hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.