Skocz do zawartości

240/45 ZR451 czy założę inne?


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jest to mój pierwszy post po szczęśliwym zakupie BMW e34 530 i zarejestrowaniu się na forum - witam wszystkich serdecznie!

 

Pytanie moje dotyczy dość nietypowych opon na oryginalnych alufelgach bmw, 240/45 o rozmiarze milimetrowym ZR451, co daje po przeliczeniu jakieś 16,3 cala i właśnie te 0,3 cala czyli około 0,7cm za dużo aby założyć zwykłe 16tki.

 

Nie próbowałem zakładać, narazie bawiłem się kalkulatorem - czy macie może doświadczenie w tej dziedzinie?

 

Czy jedyne co mogę zrobić to zakup nowych standardowych alufelg czy próbować zakładać - może uda się naciągnąć?

nie zależy mi na rozmiarze 240... a niestety te są wręcz nieosiągalne...

 

dzięki i pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tylko i wyłącznie 240/45 zr 415

 

ponieważ są to opony metryczne

 

produkuje je Michelin TRX,i jakiś angielski AVON :?:

 

nic innego nie założysz,

ceny są kosmiczne,bywają używki ale wielowiekowe,a ponoć opona max 10 latek i do śmieci

 

sam chciałem kupić takie alu-za 200 zł ładne były,

potem złapałem kontakt na gumy-za 600 miały być,ale takie zabytki właśnie,

 

za podobne pieniądze kupisz spokojnie ładny komplet standardowych kół i potem masz spokój,żadnych kombinacji

 

-z info jakie dostałem na różnych forum bmw wyszło również,że na suchym są OK,lecz na deszczu masakra-dotyczy takich używek,być może obecnie porawiono właściwości jezdne

 

na ebayu z 2 miesiące wstecz używki 800-1000 euro 4 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się do tematu, bo mam bardzo podobne pytanie.

Z myślą o zimie kupiłem oryginalne felgi BMW, na których są opony 240/45/zr415. Chce kupić zimówki na te felgi, ale zastanawia mnie rozmiar zr415. Czy są to zwykłe r15? Dodam, że felgi pochodzą z samochodu z USA, też z e32.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na felge srednicy 16" zalozysz opone przeznaczona do felg 15,7" ? Felgi z takimi rozmiarami jak 16,3" sa felgami dedykowanymi do opon metrycznych i tylko takie mozna na nie zakladac. Nie dam glowy ale to chyba angielski patent ( Ci jak zwykle musza miec wszystko swoje ). Niestety koszt takich opon jest spory wiec radze szukac innych felg - taniej wyjdzie kupic felgi i opony niz szukac opon do tych felg ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angielski? michelin to francuska firma. z cywilnych fur na trxach jezdzily wlasnie francuzy i niektore beemki w latach 70-80tych np niektore e23, e24

 

sprzedaj ten zestaw na jakims forum klasycznych beemek (tam jest szansa ze sie znajdzie ktos komu moze zalezec na metrykach zeby od swieta sie prezentowac na bardzo klasycznym wzorze kol) i kup sobie calowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angielski? michelin to francuska firma. z cywilnych fur na trxach jezdzily wlasnie francuzy i niektore beemki w latach 70-80tych np niektore e23, e24

 

sprzedaj ten zestaw na jakims forum klasycznych beemek (tam jest szansa ze sie znajdzie ktos komu moze zalezec na metrykach zeby od swieta sie prezentowac na bardzo klasycznym wzorze kol) i kup sobie calowe.

 

Racja Miałem TRX takie same w swojej E28 i sprzedałem je praktycznie po cenie złomu z oponami,bo ciężko chętnych na to znaleźć :cry2: a szkoda bo naprawdę świetnie się na tym jeździ :wink:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

WItam! Na szczęście nie będę miał problemu z wymianąa moich felg na normalną rozmiarówkę. Sprzedawca bez problemu powiedział, że mi wymieni na europejski rozmiar jak będzie miał dostawę. Dostawa była i kazał mi przyjechać obejrzeć.

Problem polega na tym, że nie znam się na felgach i nie wiem po czym rozpoznać czy to są 15" jeżeli nie będzie na nich opon?Proszę o poradę :modlitwa: Chyba felgi przednie od tylnych różnią sie troszeczkę? Zauważyłem, że w tych co akutalnie mam to, że 2 felgi mają mniejszy, a 2 większy rant?

Pozdrawiam Kamil!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne maja wiekszy rant bo sa prawdopodobnie szersze ( trudno mowic jak sie nie widzi). Czasmi bywa ze auta maja z przodu wezsze opony i wezsze felgi, a z tylu szersza opona i co za tym idzie szersza felga. To sie fachowo nazywa ogumienie mieszane.

 

Pytasz jak sprawdzic rozmiar felg- najprosciej weź miare i zmierz szerokosc 1 cal=2,54 cm.Pomnoz 15x2,54, 16x2,54 itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że czasami tak bywa z tą szerokością przednich i tylnych felg i opon. Zastanawiam się tylko , czy e32 mialo seryjnie węższe felgi z przodu, a z tyłu szersze? Na tabliczce z rozmiarem opon jest podany taki sam dla przodu i tyłu.

Co do tych pomiarów to zmierzyć szerokość czy średnicę? Bo coś mi nie wychodzi te liczenie... Zmierzyłem calową miarką średnicę felg 17", na których teraz jeżdżę i wychodzi 19", a w cm 47 cm. Jak to możliwe? Może łatwiej bedzie jak ktoś mi napisze ile cm średnicy mają felgi 15"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, nie musisz miec felg z rantami, moga byc bez rantow. Nawet są lepsze bez rantów , bo jak podjedziesz pod czy przy krawezniku to nie bedziesz przycierał rantow, a to sie zdarzy nawet niechcący.

 

7jx15 oznacza ze felga jest szeroka na 7 cali , a srednica felgi wynosi 15 cali.

 

Wazne tez jest ET-osadzenie felgi ( rozmiar felgi i ET powinno byc podane na feldze od wewnatrz)

 

im wieksze ET - felga blliżej amortyzatora

im mniejsze ET- felga dalej od amortyzatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.