Skocz do zawartości

Reflektory soczewkowe z ringami


Neo92

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki kolego,niezle to wyglada,a powiedz czemu nie np chromowe lampy tylko czarne?gdyby nie to ze kolor mam ciemniejszy to wyglada rzeczywiscie tak samo :D nawet felgi...interesuje mnie takze jakie wlasnie swiatlo wydostaje sie z tych lamp i jak ci sie spisuja?czy paruja itp?
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szczerze to chromy mi się nie bardzo podobają,co do parowania to o ile pamięć mnie nie myli to chyba kiedyś coś mi zaparowało ale jak narazie się uspokoiło.Co do świecenia to hmmm mimo iż soczewki to wsadziłem z ciekawości żarówki typu "blue",efekt?Soczewka tak załamuje światło że nie bardzo jest blue hehe :) Jeśli chodzi o widoczność to niestety nie miałem porównania na oryginalnych lampach,ale ogólnie świecą dobrze,ale wydaje mi się że te żarówki które mam teraz są do d..y :lol: Jedynie co zauważyłem w porównaniu z poprzednimi samochodami gdzie były zwykłe światełka,to te świecą hmmm a raczej widać jak rozpraszają światło w kształcie litery Y,ewidentnie widać \/ ale przypuszczam że właśnie to soczewki mają do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to niebieskie swiatlo mnie nie interesuje tylko czysto biale.i chcialem sie dowiedziec czy zarowki ktore niektorzy kupuja moga tez przyzwoicie swiecic bialym swiatlem i czy wogole sie oplaca kupowac takie zarowki czy lepiej dolozyc i wsadzic ksenon?
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamation mam podobny dylemat.

Ja doszedłem do wniosku, że przy odrobinie wolnego czasu (z tym będzie najgorzej) rozbiorę lampy wg instrukcji ze "Zrób to sam" i je przeczyszczę, jeśli to nie pomorze, to pomyślę nad założeniem xenonu (tzw. HID-a, lub coś gotowego - mniej lub bardziej oryginalnego).

Jak narazie dokładnie czytam co i kto pisze o xenonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są żarówki +30% ciekawe jak one by świeciły,mówię o tych z dolnej półki,zastanawiam się nad kupnem żarówek Philipsa,ale to już większy wydatek i ciekawe czy opłacalny

 

Ja mam philpsy, w mijania night vision a w drogowych blue vision. Night fajnie świecą i wolę je od blue. Światło jest takie jak by cieplejsze, lepiej się na nich jeździ (mi). Na blue może być, światło jest lekko niebieskawe. Z philipsa jestem zadowolony - kiedyś miałem osram cool ice i świeciły po 3 miechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wsadzałeś jedną taką i jedną taką żarówkę dla porównania która lepiej się spisuje gdy jest ciemno,czy nie masz takiej możliwości bo masz dwa różne typy?Ciekawi mnie właśnie czy lepsze są te czy te,z opini posiadaczy a nie z gazet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widze ze nie jestem sam.ogolnie mysle nad tymi angelsami i zarowkami philips jak masz ty (ile wogole dales za te zarowki philips) alewtedy nie wiem jakie lampy:chrom czy czarne:(jeszcze myslalem zeby wymienic same szkla ktore mam pekniete i wsadzic ksenon za 450zl ale widze cos ze na soczewce jest pozioma ryska i wyglada na to ze jest ona peknieta a to znaczy ze czas na nowe lampy czyz nie?

 

 

gruka:mam compacta jak na zdjeciu 1998r ,co jeszcze chcialbys wiedziec?a powiedz takze cos os swoim?ja tez jestem ze slaska,skad jestes dokladnie?

"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wsadzałeś jedną taką i jedną taką żarówkę dla porównania która lepiej się spisuje gdy jest ciemno,czy nie masz takiej możliwości bo masz dwa różne typy?

 

Oj, chyba tak szybko czytałeś, że ominąłeś frag. mojej wypowiedzi :wink:

W lampach mijania mam nightvision a w drogowych bluevision. Światło z nightvision jest przyjemniejsze i lepiej na nim jechać w nocy. Wg mnie więcej widać. Bluevision ma niebieski odcień i chyba na tym się kończy.

Kiedyś miałem tylko bluevision na mijania i jakoś było. Z ciekawości kupiłem night i jestem z nich zadowolony do tej pory.

Ładnie biało świecą a w ziemie i na mokrej szosie to jest duży plus. Przynajmniej ja tak zaważyłem :8)

 

Adamation koszt żarówek jest do ok. 50 zł. komplet (2xH1 i 2xpozycja). Zależy gdzie/u kogo kupujesz http://moto.allegro.pl/search.php?string=philips+h1&category=4140&buy=0&new=0&pay=0&country=1

Ja kupiłem w sklepie, bo chciałem je natychmiast wypróbować, a różnica w cenie nie była jakaś znaczna - jeśli wogle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz prawie chyba sie zdecyduje ale musze jeszcze rozwiac pewne watpliwosci.jesli kupie angels dajmy na to chromowe,i bede chcial miec biale swiatlo i w miare dobrze sie spisujace to zamiast drogich ksenonow moge kupic zarowki philips ktore ty masz?i tak:w angelsach jesli dobre rozumiem nie ma postojowek tylko sa ringi ktore swieca na bialo oraz na spodzie sa 2 czy 3 otwory na diody ktore chyba tez swieca na postoju??o ile sie je kupi bo w zestawie CHYBA NIE MA ICH?

 

a jesli chodzi o swiatla mijania i dlugie to zamiast przekladac zarowki z moich starych reflektorow moge kupic 2xzarowke nightvision do swiatel mijania (i bedzie bialo swiecic) i 2x zarowke bluevision do dlugich i tez bedzie ladnie swiecic??nie wiem czy dobrze rozumuje???

 

jak masz gg i checi to jestem pod nr 1608025

"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mowimy o tych lampach

 

http://gryzzly.com/ftpimg/do_skasowania/bmw_foty/BMW_E36_Coupe_Reflektor_640-480.jpg

 

To nie ma silniczkow elektrycznych tylko zaslepki (ale mozna swoje wlozyc),

jest miejsce na swiatla pozycyjne tylko oprawka chyba tez ze starych lamp (nie jestem pewny)

Diody sa w komplecie po 2 na kazda lampe, no i wiadomo ringi tez. ;)

Od diod sa osobne kable ktore np. mozesz podlaczyc pod postojowe swiatla (np. lutownicą)

Do kierunkow polecam zarowki chromowe ;)

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruka zdecydowanie tak. Są też jeszcze philips vision plus miałem trochę i także polecam. Bluevision świeca na niebiesko (no prawie), to nie jest wcale rewelacja na drodze, szczególnie mokrej drodze. To jest moje spostrzeżenie, nie wykluczam, że ktoś może uważać inaczej i inaczej ocenić te żarówki.

 

Adamation weź pod uwagę, że ja także myślę nad zakupem xenonu :norty:

Sama konstrukcja lampy zależy od twórcy, jeśli jest angel eyes to może być otwór na pozycję ale i nie. Zależy jak ktoś sobie to wymyśli. Tak ja myślę :twisted2:

 

a jesli chodzi o swiatla mijania i dlugie to zamiast przekladac zarowki z moich starych reflektorow moge kupic 2xzarowke nightvision do swiatel mijania (i bedzie bialo swiecic) i 2x zarowke bluevision do dlugich i tez bedzie ladnie swiecic??nie wiem czy dobrze rozumuje???

Ja tylko napisałem jaką żarówkę gdzie mam w lampie :mrgreen: jak zrobisz to już zależy od ciebie. Jakiś rok temu, była dyskusja w stylu: "Jakie żarówki" i każdy zachwalał swoje (jedna prawda) a później ktoś dopisał, że założył zwykłe białe oryginały za parę złoty i także świeci super (druga prawda). Nowe to nowe. Nie przekonasz się tak naprawdę jeśli nie założysz i nie spróbujesz sam. Ja mam jak mam, Ty tak samo założysz i będziesz później na mnie psy wieszał, bo nie spodoba Ci się :twisted2:

Szkoda, że to tyle kosztuje, bo szukanie jaka żarówka jest super może dać po kieszeni ostro.

 

Jednakże żadna żarówki nie będzie świeciła super na wyeksploatowanej/brudnej lampie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja jest ze kazdy swoje chwali i rzadko kto sie obiektywnie wypowie jak zakupi towar.ale ogolnie nie martw sie ,bo te twoje zarowki dalem jako przyklad,wcale nie musze tych samych kupowac :wink: a co do ksenonow to masz juz jakies ciekawe oferty?oni zakladaja ten zestaw tak ze masz mijania i dlugie w ksenonach?
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, po 2 dniach dopiero przyszło powiadomienie o odpowiedzi.

 

Adamation, ja jeśli już będę zakładał xenony (tylko mijania), to chyba zrobię przeszczep z innej bety. Pytanie tylko, ile będzie kosztowała używka i czy będzie się opłacało. Ech, żeby oryginana lampa z xenonem była trochę tańsza...

 

Zachwalałem Wam te żarówki i przestały tak ładnie świecić :roll: Poważnie, z dnia na dzień, to jest aż dziwne. Zapeszyłem, czy co :duh: Zresztą mają prawo, świecą mi już od ponad roku. :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ciaagle szukam i zglupialem juz calkiem,nie wiem czy wybrac angelsy i wsadzic ksenony za ponad 1000zl lacznie,czy oryginalne kupic i wsadzis ringi i ksenony rowniez za 1000zl lacznie albo kupic szkla reflektorow i wsadzis ksenony choc to chyba odpada bo jedna soczewka jest peknieta w poziomie :cry2:
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamation po tym, co napisałeś, ja bym wybrał oryginały i z nimi kombinował. Jeśli cena jest podobna we wszystkich przypadkach, to wybór jest łatwy. Gdy założysz, to zobaczysz jak będą świecić, może nie będzie trzeba xenonu wkładać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ciaagle szukam i zglupialem juz calkiem,nie wiem czy wybrac angelsy i wsadzic ksenony za ponad 1000zl lacznie,czy oryginalne kupic i wsadzis ringi i ksenony rowniez za 1000zl lacznie albo kupic szkla reflektorow i wsadzis ksenony choc to chyba odpada bo jedna soczewka jest peknieta w poziomie :cry2:

Jesli myslisz o Xenonach - to o ile sie nie myle w oryginalnych lampach szklo jest profilowane - a w Xenonach powinno byc raczej gładkie szkło, chyba ze bedziesz polerowal szybki ;)

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pod murem sprawdzilem i nie wygladalo na to ze swiatlo sie zalamuje.a co do ksenonow to obowiazkowo wsadze tylko musze obmyslic teraz wszystkie drobiazgi jak np te szklo reflektora
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.