Skocz do zawartości

Denerwujące stuki z okolic tylnego zawieszenia/mostu?


grodzish

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mniej więcej od miesiąca mam problem, który doprowadza mnie do szalu. Pojawiło sie jakies pukanie z okolic (zdając sie na słuch) tylnego zawieszenia . Najdziwniejsze jest to ze występuje najbardziej na delikatnych nierównościach a nie na jakichś wielkich dziurach. Wydaję mi się też ze nasila się to przy nagłym dodaniu gazu i próbie wyjscia w lekkim poślizgu.

Diagnoza w dwóch niezależnych warsztatach to taka, że zawieszenie bez żadnych luzów, wszystko sztywne, nie wybite więc sami nie wiedząc o co lata zaczeli szukać jakichś duperelków, że to niby może jakaś oslona lub coś tam lużnego sobie lata. Problem pozostał nierozwiązany i już nie wiem co dalej robić.

Dodam jeszcze że przed tymi objawami jakiś tydzień wcześniej wymieniałem przegub na wale bo byl już dosc zużyty. I tu pytanie-czy jeżdżąc jakis czas na wybitym przegubie mogło coś więcej się rozlecieć-chodzi mi o wał, podpora lub samo wyjście ze skrzyni biegów. Myślałem tez o półosiach ale tak naprawdę to już nie wiem czego się czepiać.

Jesli ktoś jest w stanie mi w jakoś pomóc to zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pukanie w mojej e46 2.0D A TO JST TYLKO JAK WLANCZAM BIEGI I NP PIATY BIEG DODAJE I UJMUJE GAZ TO WTEDY SLYCHAC W TYLNIM MOSCIE GLOSNY STUK CO TO MOZE BYC???

-----------------------------------------------------




F06 640i Xdrive

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mniej więcej od miesiąca mam problem, który doprowadza mnie do szalu. Pojawiło sie jakies pukanie z okolic (zdając sie na słuch) tylnego zawieszenia . Najdziwniejsze jest to ze występuje najbardziej na delikatnych nierównościach a nie na jakichś wielkich dziurach. Wydaję mi się też ze nasila się to przy nagłym dodaniu gazu i próbie wyjscia w lekkim poślizgu.

Diagnoza w dwóch niezależnych warsztatach to taka, że zawieszenie bez żadnych luzów, wszystko sztywne, nie wybite więc sami nie wiedząc o co lata zaczeli szukać jakichś duperelków, że to niby może jakaś oslona lub coś tam lużnego sobie lata. Problem pozostał nierozwiązany i już nie wiem co dalej robić.

Dodam jeszcze że przed tymi objawami jakiś tydzień wcześniej wymieniałem przegub na wale bo byl już dosc zużyty. I tu pytanie-czy jeżdżąc jakis czas na wybitym przegubie mogło coś więcej się rozlecieć-chodzi mi o wał, podpora lub samo wyjście ze skrzyni biegów. Myślałem tez o półosiach ale tak naprawdę to już nie wiem czego się czepiać.

Jesli ktoś jest w stanie mi w jakoś pomóc to zapraszam do dyskusji

 

 

Czesto to własnie przegub na wale pada.

Ja bym obstawiał na poczatek

1) poduszka pod mostem,

2) dyfer

3) wyrwanie mostu z podłogi.

pozdr

My Definition is High Definition


Moje:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=161053

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

No i wszystko jasne. Byłem dzisiaj umówiony na wymianę tulei wahliwych wahacza tylnego bo taka była diagnoza po ostatniej wizycie. Ale jeden z mechaniorów nie był przekonany co do tego. Zaczął szukać, grzebać, ale nic nie wymyślił. Aż w końcu zaczęli sprawdzać wszystkie śruby zawieszenia czy są dokręcone. I wtedy okazało sie,że przy wymianie przegubu na wale miesiąc temu, mechanik nie dokręcił podpory skrzyni biegów i ta dostając lekkich drgań pukała sobie o podwozie. :jawdrop:

 

Tak więc tym razem skończyło się na nerwach a bunia smiga az miło :mrgreen:

 

pzdr dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.