Skocz do zawartości

E34 TDS - wplyw pompy vacum (podcisnienia) na osiagi !!!


Akebono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Jezeli zauwazyliscie ze wasze TDS saslabe i zaczynaja mulic polecam sprawdzic osiagane podcisnienie na pompie vacum, ja juz wiem ze to jest wina pompy, prosty test jaki potwierdza ze juz czas na regeneracje:

rozpedzam auto do ok. 80 km/h daje ostro po hamulcach, puszczam hamulec przy ok 20 km/h i jeszcze raz hamuje, jesli robi sie twardy hamulec to znak ze cos nie tak z podcisnieniem. Dlatego udalem sie do goscia ktory naprawia takie wynalazki, podlaczyl sie do przewodu pompy vacum i okazalo sie ze zamiast 0.8 MPa jest 0.6 wartosc pozadana to 0.8 ale osiagana tylko na wysokich obrotach auta, po puszczeniu gazu spada do 0.6 co powoduje zle dzialanie hamulcy i dotego nasze podcisnienie steruje TURBO :duh:

 

Nie jetem mechanikiem , ani specjalista od BMW , jezeli sie myle lub chcesz mi cos przekazac dodaj swoje spostrzezenia.

:cool2:

 

P.S: zaoferowal mi regeneracje z gwarancja pompy vacum za 400 - 500 zl czy warto, bo nowych nie ma :( a jak ktos moze sprowadzic nowke to za 1000 zl :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Widzę, że to archeologia - ale chciałbym tylko zwrócić uwagę, że w m51 czy m41 turbina NIE JEST sterowana podciśnieniem, a nadciśnieniem (zawór WG otwiera pod wpływem ciśnienia). Zatem pompa próżniowa w e34 TDS nie ma żadnego wpływu na pracę turbiny. Może mieć tylko wpływ na hamulce, pracę zaworu EGR (bo sterowany jest przez elektrozawór podciśnieniem) oraz głośność silnika (metaliczne stukanie).

 

Nowa pompa vacuum jest jak najbardziej osiągalna - w ASO koszt w detalu ok. 1100zł, można poszukać po innych kanałach dystrybucji PIERBURGa (takie były OE, były też montowane MOTO FIDELIS ale rzadziej i wcześniej). Używane to 70-150zł, ale to loteria - warto kupić od sprawdzonego sprzedawcy, najlepiej jak najmłodszy rocznik (te same pompy były montowane nie tylko w m51 - można zatem w e34 525tds zamontować pompę vacuum z e36 1999 r., większe prawdopodobieństwo mniej zużytej sztuki).

 

Ale kto by się tam przejmował tymi starymi dieslami. :D Pozdrawiam.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.