Skocz do zawartości

Jak odnowić alufelgi?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie pytanko dotyczące felg. Pod poniższym adresem są zdjęcia alufelg, które chciałbym odnowić. W związku z tym mam pytanie, czym dokładnie, domowymi sposobami, doczyścić te felgi? Jakie specyfiki stosować?

http://qcza.neostrada.pl/Felgi/felgi.html

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie rady

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze dalsze pytania, czy np. można felgi lekko "potraktować" papierem ściernym, a później zastosować na nie taki spray ( http://www.allegro.pl/item219961716_srebrny_spray_do_felg_tectane_400ml.html)

Jeśli miałbym używać papieru, to jakie grubości i jak mocno drapać felgę, a później, po tym spray`u trzeba pokryć felgę czymś bezbarwnym (np. coś takiego: http://www.allegro.pl/item220848927_lakier_uniwersalny_profes_w_spray_u_400ml.html)?

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmyjesz ten brud to pewnie spore wżery się ukażą, a wzór felg jest paskudny do ręcznej obróbki papierem ściernym, więc chyba lepiej te felgi doczyścić i zostawić jak jest, bo koszt ewentualnej renowacji, może wynieść tyle samo ile są one warte, albo niewiele mniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt felgi nie sa super extra do jechania papierem, ale jak chcesz zeby ladnie wygladaly to je dobrze wyczysc, sam plyn do silnikow czy felg nie wystarczy bo to wszystkiego nie rozpusci, zostana napewno takie male czarne punkty potraktuj je szczota i ciepla woda z jakims szamponem a jak nie pusci to wez papier 2000 lub 2500 i potraktuj ten brud papierem tylko musisz dawac duzo wodu zeby felgi sie nie podrapaly, a potem przelec calosc jakas pasta polerska i masz nowe felgi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło maja w jakiejś gazecie motorowej czytałem na temat renowacji felg- koszt to jakieś 60-120 złotych od sztuki, polega to na piaskowaniu i wypiekaniu. Wyglądają niemal jak nowe ew. lekkie objawy wieku ( nie lśnią tak pięknie ).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło maja w jakiejś gazecie motorowej czytałem na temat renowacji felg- koszt to jakieś 60-120 złotych od sztuki, polega to na piaskowaniu i wypiekaniu. Wyglądają niemal jak nowe ew. lekkie objawy wieku ( nie lśnią tak pięknie ).

Pzdr.

 

Tylko czy w przypadku tych felg ma to jakiś sens, nie lepiej tą kaske odłozyc , sprzedać te i zakupic coś ładniejszego?

 

Moim zdaniem jak sie z nimi bawić to tylko po najmniejszych kosztach, tak jak koledzy pisali, jakis preparat do czyszczenia, szczota , ewentualnie papier ,zgrzewka browarka i zabawa na popołudnie jak sie patrzy.Tym sposobem napewno zmienią wygląd a i kaska w kieszenie zostanie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.