Skocz do zawartości

czego tu brakuje?


mariush-go

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczne od początku:

318i M43 auto "niestety" posiada LPG, drugiej generacji.

Nie tak dawno, jakieś 1500km. temu oddałem gaziarzowi parownik do regeneracji i przy okazji zleciłem wymiane wszystkich filtrów od tej instalacji.

Cały czas auto spisywało się bardzo dobrze na gazie, nigdy nie było żadnych problemów, żadnych wystrzałów itp. przygód, aż do dziś, po bezproblemowym przejechaniu ok. 400km włączając się do ruchu, usłyszałem pod autem bumm! :cry2:

Silnik zdechł...

Po 3 próbach udało mi sie uruchomić auto na (benzynie oczywiście), zjechałem ze skrzyżowania. Wyłaczyłem silnik, maska do góry - jednak nie jestem mechanikiem, więc nie zauważyłem nic podejrzanego...

Włączam silnik - na benzynie bez problemowo pali i jedzie, więc zatrzymałem sie ponownie żeby na poboczu przełączyć go na LPG, i tu zonk przełącza się ale zaraz po przejści na gaz gaśnie tak jakby nie było gazu, a tankowałem na stacji Lotos niespełna 20km zanim nastąpił wybuch...

Dojechałem do domu na Pb, tj.zrobiłem jakieś 25km. i dopiero będąc na podwórku zauważyłem że przeplywonierz nie ma połączenia z komorą silnika, brakuje takiej jakiejś przejściówki...

Ciężko mi to opisać więc dołączam fotki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ab114511eb39b31.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1c7b0287205dec69.html

mam nadzieje, że linki działają...

Tak więc rezultatem eksplozji było to że wypadło to coś czego mi brakuje.

Mam więc kilka pytań:

1) Ile może kosztować to cudo które zgubiłem

2) Co mogło spowodować eksplozję (zły gaz?, upał?,może gazownik coś źle poskładał jak wymieniał te filtry i membranki?,)

3) Czy mogło sie stać coś jeszcze od tego wybuch i jak to sprawdzić

4) Czy mogło się coś stać od tego, że wracałem do domu z niesprawną przepływką na Pb.?

prosze wybaczyć mi te może dla niektórych "lamerskie" pytania ale naprawde sie na tym nie znam i nie daje mi to spokoju.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Ps. Przeglądałem już podobne tematy i wiem że być może nic złego sie nie stało, jednak wole się upewnić więc prosze o darowanie sobie komentarzy typu: było, poszukaj.

:modlitwa:

RWD Rulez!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, już skompletowałem brakujące elementy tej układanki.

Auto na szczęście nie ucierpiało, mam taką nadzieje.

Nie straciło mocy i wydaje się, że wszystko jest w porządku.

Mam tylko pytanie - wystrzał zapewne spowodowany był przebiciem na kablach lub jakimś problemem ze świecami.

Przymajmiej tak mi mówią zgodnie mechanik i gaziarz...

Mam zamiar zmienić te elementy na nowe, chciaż zmieniałem je niecałe 4 miesiące temu:duh:

Świece NKG, kable Janmor czy jakoś tak, już nie pamiętam dokładnie.

Stąd moje pytanie jakie kable i świece radzicie kupić?

Bo już napewno nie skusze się na te Janmory :mad2:

RWD Rulez!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co do swioec to masz dobre u mnie chodzi na tych swiecach i jak poczytasz fora to duzo jest o ngk wlasnie i duzo ludzi je poleca a co do kabli to nie mam pojecia

a sam mam nowa instalacje i nie mam problemow jak nnarazie ale wiem ze mam jakies zabezpieczenia pozakladane przed wystrzeleniem i ani razu mi sie niezdarzylo jak juz gaz odcina i na byne odrazu przelancza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa jest tego typu,ze jak kazdy prawie uzytkownik wie BMW nie lubi gazu.jedyna jaka jest mozliwa i bezkonfliktowa instalacja to sekwencja.i nie ma co sie oszukiwac ze na II gen. bedzie autko pieknie chodzilo.A wiem to koledzy z wlasnego doswiadczenia bo mialem wczesniej 318i i jaja byly takie i final ze sprzedalem ja czym predzej(wystrzal byl tak poterzny ze rozerwlo cala gume przeplywomierza na pol i oderwalo przepustnice na kolektorze) i nie pomagalo jej nic.ani komputer ani swiece.oczywiscie nie neguje i czasem jest tak ze dziala i da sie jezdzic.poprostu nasze auta nie lubia byle czego..pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.na zdjeciach teraz dojrzalem (albo mi sie tylko wydaje)ze brakuje ci na gumie od przeplywomierza zapory anty-wybychowej(na tej charmonii).przy tej instalacji jest taka potrzebna.ja mam sekwencje u siebie i tam nie ma prawa strzelania itp.wiec nie ma takich rzeczy.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.