Skocz do zawartości

klmatyzacja bmw e36 coupe m50


olav

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie gdzie dokladnie powinna byc plama ktora wycieka po dluzszym uzytkowaniu klimy ???? tzn jak sie spojzrzy to skad to powinno wyciekac dokladnie. mam obawy ,ze to nie cieknie mi z klimy tylko cos innego. prosze o szybka odpowiedz. na worku ktory zostawilem mam wyciek jakiejsc suybstancji, ale o dziwnej konsystencji troche.......... jakby woda, ale troche zmieszana z czyms oleistym i nie wiem skad to wylatuje ???? czy to zklimy, bo normlanie nigddy takei cos nie dzialo mi sie przed nabiciem klimatyzacji, a po nabiciu odrazu plama pod samochodem

 

ps. tak wiec pytanie skad to powinno wylatywac tzn nadmiar wody sie skraplac, bo u mnie jest to gdzies w miejscu zbiorniczka od ukladu hamulcowego taka plama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio jak u kolegi robilismy skrzynie to zauwazyłem,że nad skrzynią biegów jest odwodnienie, najprawdopodobnie jest ono właśnie do odprawadzania wody z okolic nagrzewnicy. Czy przypadkiem nie cieknie ci płyn hamulcowy, niby woda a tłuste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholipa wlasnie nie wiem. ale to jest z okolic koncowki silnika !!!!!!!!!! tak wiec mogloby sie zgadzac. z tymze plyn hamulcowy odrazy by wyparowal, i ma tez specyficzny zapach, a tutaj zadnego zapachu nie ma........... :-((((( ale fakt jest to taka przytlustawa woda i jakby sie wpatrzec na to co jest na folii to mozna by powiedziec ze jest zielonkawy jej odcien, ale naprawde slabiutki.

 

dzisiaj zrobilem trase 100 km i grzalem ostro jakies 160 bez wlaczanai klimy pomimo iz bylo strasznie goraco w poznaniu. jutro pojde skontrolowac co jest. jak znowu cos wyciewklo to jade na kanal, bo nie zamierzam w trakcie jazdy stracic hamulow !!!!!!!

 

ps. ale czekam na inne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz kolor płynu chłodniczego?Oryginalnie jest chyba zielony.Poza tym woda z klimy spływa na skrzynię biegów, która w takie upały ma z 50-60 stopni i moze dość szybko odparować. Zobacz czy ci nie ubywa płynu chłodniczego, bo w tamtych okolicach, o których piszesz jest wyjście z głowicy do elektozaworów i powrót do chłodnicy i moze tam gdzieś Ci podcieka płyn chłodzący.Zobacz czy nie widać jakiegoś białego nalotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde wiec nie wiem jakiego koloru mam plyn. ale dzisiaj zrobilem tak ze wzialem kawalek bialego przescieradla i wlozylem do zbiorniczka wyrownaczego. koncowka sie zanuzyla i nie bylo zadnej barwy, jakby przezroczysta, ale to smierdzialo i mialo specyficzny zapach, a to co jest na folii wogle nie smierdzi.......... ale faktycznie mam wrazenie jakby mi plynu w chlodnicy ubywalo i mozliwe ze nabicie klimy i ta przypadlosc wystapily akurat rownoczesnie. qrde teraz spac nie bede mogl

 

ps. mialbym kanal w chacie to bym juz zagladal co i jak ........... fuck :-(((((

aha a plyn do sprawdzania szczelnosci nie byl ladowany przy aplikowaniu oleju i gazu, tak wiec to raczej to nei jest to, chbyba ze olej jest zielonkawy............. ale klima przez miecha chodzi i dziala swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skraplana woda w e36 ścieka mniej więcej na srodku jednak bardziej po prawej stronie. Nie powinieneś mieć żadnych innych kolorów bo to jest czysta woda z klimy czyli z osuszonego powietrza w środku auta. Jest szansa że jednak skraplana woda wyciekając czyści ci jakiś syf (stary lub bieżący) i dlatego masz plamy z domieszką "czegoś".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jeśli nawet coś wypływa to i tak odparowuje.Zauważcie,że jak się jeździ to obudowa lewarka potrafi mieć okolo 35-40 stopni, to co dopiero skrzynia i okolice.Na dodatek obok skrzyni idzie wydech, czyli można powiedzieć ,że panuje temperatura okolo 60-70 stopni.Te niewielkie ilości wody, które skapują to na skrzynie to dość szybko odparują.Ja jeszcze nie widziałem aby spod moich aut z klimą woda kapała z klimy. Pilnuj poziom płynu chłodniczego a resztą sie nieprzejmuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.