Skocz do zawartości

Plyn chłodniczy i olej w układzie !!!! Pomocy !!!


Marcin-e32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj rano gdy dojechałem do pracy - niecałe 30 km przy parkowaniu coś jakby delikatnie strzyknęło pod maska, nie wiem czy to był dźwięk butelki na którą najechałem czy może rzeczywiście coś pod maską - wyszedłem sprawdzić. Zaobserwowałem, że cieknie mi dość mocno jakiś płyn. Jak się później okazało był to płyn chłodniczy.

 

Postanowiłem odkręcić bardzo powoli korek od zbiorniczka- tak aby spuścić najpierw ciśnienie. Gdy całe powietrze zeszło odkręcałem powoli korek dalej, aż tu nagle płyn z wielkim ciśnieniem zalał zaczął wydobywać się zalewając całą komorę. Zdążyłem zaobserwować, że płyn jest koloru BRĄZOWEGO - zalewałem borygo, eko - zielony. Płyn na betonie jakby z niewielką ilością oleju - kolorowe plamy.

 

Dzisiaj rano coś mnie tchnęło żeby sprawdzić stan płynu - było ok.

 

Co się mogło stać z moim e32 ?!? Błagam o pomoc bo jakoś muszę wrócić do domu ! Czy mogę to jakoś szybko skutecznie sprawdzić ? Czy dojadę te 30 km gdy doleje powiedzmy 0,5 l płynu ?!

 

Proszę, proszę, proszę

 

Szukałem ale nic podobnego nie znalazłem.

Pozdrawiam,

 

Zdesperowany Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wygląda na uszczelkę pod głowicą a sprawdzałeś może czy w oleju nie ma płynu chłodniczego ? wtedy pod korkiem od wlewu oleju powinna być biała maź !! NIestety tego tak sobie nie naprawisz - trzeba zdjąć głowicę dać do splanowania i odpowiednio dokręcając śruby zamontować głowicę!!! :( :( :(

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio troche jezdzilem ze zbyt niskim poziomem oleju - ale kontrolka nie pokazywala się nie świecila. Może jakies powiazania ?

 

A płyn wydaje sie że kapie gdzieś na wysokości słupka A :(

 

Dojade 30 km czy moze mnie czekać ew. szlif gdy zbagatelizuję ten objaw ? :( Ew. dolewać co 10 km świeżej wody tak żeby dojechać do domku i tam sie zająć tym w weekend ?

 

Jestem w cholernie zlym nastroju, wiecie ? :-)

 

Pozdrawiam.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dojedziesz może tylko jakiś wężyk spadł i leci może pod zbiorniczkiem wyrównawczym... musisz popatrzeć skąd leci!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie zamiar urwać się godzine przed końcem pracy i sprawdzic takie pierdołki typu wężyk. Ale niepokoi mnie ten olej, moze to tylko spowodowane tym, że w sobote gdy dolewałem troche mi skapło na silnik zboku - nie mogłem tego wytrzeć i teraz spłynęło, ale skąd te cisnienie ? Byla mala fontanna... Cholera, modle sie, żeby to nie byla głowica.

 

Trzymajcie kciuki. Zaplanowałem już inne wydatki na Betke po wyplacie :-)

 

Ew. koszt wymiany uszczelki i czynności związanych z nią ile by to mnie wyniosło ?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywaliło płyn po otwarciu korka pojawiła się różnica temperatur i wywaliło za szybko go odkręciłeś! a co do kosztów to nie wiem !!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wczesnie tez tak otwierałem i wszystko było w porządku, ja go nie odkręcilem od razu, tylko powoli, cisnienie niby uszło, a pozniej mała fontanna - moze nie powinienem odkrecac, ale chcialem zobaczyc co to cieknie czy chlodniczy czy moze coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double posting ale chciałem podzielić się doświadczeniami, bo jak się okazało - tak podejrzewam wina była po stronie termostatu. Byłem u mechanika, samochód się grzał odpowietrzyliśmy układ, zalaliśmy wody i nadal to samo... dodatkowo chłodnica sie nie nagrzewala a przewody twardniały. Wyjelismy termostat, jak reka odjal. Tylko skad przecieki ? Mozliwa jest taka sytuacja ze zbyt duze cisnienie wypychalo płyn którymś z przewodów ?

 

Co wy o tym sądzicie ?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.