Skocz do zawartości

Co wybrać 320d czy 330d 2000r - 2002r ?


csereal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum.

Obecnie posiadam Opla Omege benzynowego, troche mi on pali i postanowilem rozejrzec sie za nowym samochodzikiem. Na samym poczatku skłaniałem sie ku audi a6 2.5 tdi ale z tego co czytalem na forum nigdy tego nie kupie :shock:

 

Jakis czas temu zainteresowalem sie BMW 3.

Dodam ze nigdy w zyciu nie jezdzilem ta BMW i nie mam pojecia na co zwracać uwage :?

 

Prosilbym o jakies opinie na temat tych dwoch samochodzików 320d i 330d.

Oczywiscie w gre wchodzi tylko manualna skrzynia.

Jakie są najczestrze usterki i czy rzeczywiscie spalanie 330d jest duze?

Pozdrawiam :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to oczywiście bierz 330. Autko z tym motorem naprawdę zamiata i na dodatek słyszałem że nawet fajnie się czipuje.

Koledze z tym silnikiem z tym że w 5 spala przy 130km/h w trasie 6,3l.

W 3 będzie mniej bo waga zrobii swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys 320d pozniej zmienilem na 330d i byl toszok. jeden z najszybszych diesli swiata. fajna moc. 204 KM u mnie po chipie w VTG 238 KM daja naprawdę frajdę z jazdy i mało kto na drodze daje Ci darę. Mam tez 530d również chip w VTG ze 184 na 236 KM i nie ma juz takiego powera jak trójka :) bierz 330d tylko uważaj bo można się nieźle władować. jak taki diesel nie miał pożądnego właściciela to nie radzę bo naprawy idą w tysiące...

 

Pozdr

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszystko zależy do czego potrzebujesz auto czy do normalnej jazdy czy do wyścigów i udowadniania na drodze kto jest szybszy :lol: jak do normalnego śmigania to polecam 320 dobre osiągi super spalanie w granicach 6,5 litrów i napewno tańsze w naprawie bo jest tego więcej na drodze.

No chyba że masz zacieńcie super sportowe to weź 330 na pewno mało kto ci podskoczy.

ps.

Jeżdżę od niedawna E46 320 i powiem tobie tylko tyle że moje następne auto to napewno BMW :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 320d 99" i 330d "2000, oczywiscie niebo lepsze jest 330d, ale koszty wszelkich napraw mogą nieźle przerazic.... do 320d dolozylem kolo 4tys a to 330d na wstepie 3700, wiec tanie koszty paliwa to tylko ponoszenie pewnych kosztów utrzymania auta na raty

moim zdaniem jak chcesz diesla dla siebie music miec malo przejechane, byc maxymalnie mlody i najlepiej sprowadzony bo za granica jest supelnie inna jakosc paliwa..

to tylko moje doswiadczenia z autopsji

oceń moją ///M http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0

///M jak miłość

Sprzedam BMW 120d "083d, 120d E82 2011r, 520d '07 lift, 123d '08, Z4///M '08, info na http://www.fast-cars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy, koszty napraw porównując 320d a 330d nie są takie wielkie... Musisz mieć świadomość, że 3.0 motor będzie bardziej trwały niż 2.0... Wszystko rozgrywa się na polu serwisu wcześniej i dbania o lanie dobrego paliwa. Jeśli taki dieselek był zadbany i serwisowany to przebieg rzędu 200-250 tys. nie jest problemem.

 

pzdr

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zaobserwowac ceny oferowanych w necie na sprzedaz 330 i porównac je z cenami 320 żeby zauważyc ze cos MUSI byc nie tak z tymi autami. moja opinia skłania sie ku większości ,że bardzo trudno znaleźc niewyjeżdżony egzemplarz, a najczęściej oferowane kombice czy coupety lubieją miec awaryjnego automata co w połączeniu z miną w silniku - mam na mysli olej w rurze do intercoolera , nawet 2002-2003 i ok. 160 tkm, bo te silniki tak mają po nieodpoiednim traktowaniu, nie są wybitną ofertą. jeśli naprawde 330 to naprawde wyszukana, to sam zresztą 320. w razie zainteresowania propozycja: oferuję się wyszukac rodzynka - 100% profesjonalizmu i satysfakcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
wystarczy zaobserwowac ceny oferowanych w necie na sprzedaz 330 i porównac je z cenami 320 żeby zauważyc ze cos MUSI byc nie tak z tymi autami.

 

Nawet w Bawarii byly one bardzo drogie .

Poza tym malo osob pozbywa sie tak znakomitego auta. :cool2:

E46 ToUrInG M57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.