Skocz do zawartości

Gdy wciskam sprzeglo slysze delikatny stukot jakby z tylu


REPLIQANT

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wciskam sprzeglo slysze stukot jakis dziwny drazni mnie to , co to moze byc ? myslalem na poczatku ze moze to poduszki zuzyte tylne ale kurcze dziwne ze to sie dzieje przy przycisnietym sprzegle ( jak wciskam ) , myslalem tez o lozysku oporowym ale mysle ze to wykluczam bo by bylo slyszane na luzie zgrzytanie jakies a to nic , takze juz myslalem o docisku sprzegla ( tego jeszcze nie wykluczam ) poradzcie moze cos wy mi doradzicie ;) Juz probowalem i delikatnie sprzeglo puszczac i to samo gdy tylko wciskam taki stukocik idzie jakby z tylu , byc moze to tlumik gdzies trzesie sie od obrotow no naprawde nie wiem wpindala no :P pozdro Bracia BMW :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie wał-skrzynia i tuleje wahaczy tylnych to najpopularniejsze przyczyny takiego stanu.

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ruszam na 1 lub wsteczny a teraz to juz nawet jadac na 3 czy 4 wcisne gwaltyownie sprzeglo to mam taki stuk Wkurzajace to jest i boje sie ze to cos powaznego Wymieniali mi juz silentblocki z tylu bo byly wyjechane na maxa ale dalej stuka Co to moze byc ? No i jaki mniej wiecej koszt zabawy aby usunac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie to samo-jak jade na dwójce czy trójce i nagle puszcze gaz to gdzieś z tyłu słychać taki metaliczny stukot jakby na wale albo gdzieś w dyfrze to samo jest jak dodam nagle gazu. Co to może być panowie. Wie ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze to cholernie drazni w jezdzie przyznam ;) a dlugo juz jezdzicie na tym pukaniu ? ja to teraz z jedyneczki delikatnie ruszam na malych obrotach to nie puka ;P no ale trzeba bedzie to zrobic w cholire ;)

 

ja jezdze z tym 2 lata :mrgreen:

Tuleja wahacza to raczej nie bedzie bo zawieszenie mialem igiełke a stuk był. Stawiam na łącznik dyfra z wałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie okazalo sie ze przyczyna stukotu niby przy wcisnietym sprzegle byla felga i zle cisnienie powietrza w oponie jednej , napompowalem skleilem dziure bo mialem gwozdzia i wszystko chodzi cacy , wiec mozecie luknac czy macie fele z tylu nie wykrzywione( i czy przypadkiem nie macie ubytku powietrza w oponach ) bo jesli sa wykrzywione to daja efekt stukotu poprostu . Ja mam problem z glowy tylko musze jedna felge wyprostowac sie przejechac , teraz nic mi nie stuka , ale felge to i tak trza wyprostowac koszt wyprostowania 50 zl ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również obstawiam półoś !!

Tył autka na lewarek bez ręcznego ale na biegu i poruszaj kołem w lewo i prawo(delikatnie) i druga strona.

Gdy wyczujesz luz tzn. koło będzie się kawałek obracało a dyfer stał w miejscu to odpowiedź znasz.

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.